wtv.pl
Tadeusz Rydzyk

(zdj. Il. ) ; Jakub Kaminski/East News

Komornik może wejść do imperium Tadeusza Rydzyka. Duchowny ma poważne kłopoty

18 Września 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Tadeusz Rydzyk, założyciel Radia Maryja powinien przygotować się na nadchodzące tygodnie. Komornik może zapukać do drzwi jego uczelni. Wszystko za sprawą przegranego procesu o dyskryminację. Niespłacone zadośćuczynienie może wymusić interwencję komornika.

Toruński redemptorysta nieustannie rozbudowuje swoje imperium. Tadeusz Rydzyk jest nie tylko kapłanem, ale też przedsiębiorcą i założycielem katolickich mediów. Zakonnik zainwestował również w edukację. Jego Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej przegrała proces w sądzie z działaczem Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Markiem Joppem. Lokalny aktywista pozwał uczelnię, ponieważ nie został przyjęty na studia. Powodem miał być brak opinii od proboszcza.

Tadeusz Rydzyk powinien przygotować się na wizytę komornika

Jak podaje portal "Onet", pokrzywdzony wygrał proces już w 2019 roku. Uczelnia Tadeusza Rydzyka została zobligowana do wypłaty zadośćuczynienia w wysokość 5 tysięcy złotych. Sąd przychylił się do wniosku Marka Joppa i uznał, że działacz Sojuszu Lewicy Demokratycznej padł ofiarą dyskryminacji wyznaniowej. Sprawa trafiła również do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. Skarga wciąż nie została rozpatrzona.

"Onet" poinformował, że przez cały rok Jopp nie uzyskał pieniędzy od uczelni należącej do Tadeusza Rydzyka. Aktywista deklaruje, że całą sprawę chciał zakończyć bez zawiadamiania komornika. Wskazał jednak, że nie jest w stanie nawiązać kontaktu z Wyższą Szkołą Kultury Społecznej i Medialnej. Brak reakcji może wywołać rozpoczęcie postępowania komorniczego. - Bardzo żałuję, bo chciałem to wszystko załatwić polubownie, a tak będzie trzeba uruchomić procedury egzekucyjne. Jeśli nic się nie zmieni, sprawą zajmie się komornik - deklaruje członek Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Tadeusz Rydzyk nigdy nie narzekał na brak pieniędzy. Jego uczelnia najprawdopodobniej dysponuje niemałymi środkami. Toruński uniwersytet wciąż otwiera nowe kierunki. Wstrzymywanie wypłaty zadośćuczynienia zostało odebrane jako złośliwość. - Wysłaliśmy to pismo 3 września i poprosiliśmy o wpłatę do 15 września. Ale nie ma ani pieniędzy, ani jakiegokolwiek kontaktu ze strony uczelni - wskazuje dla "Onetu" Jopp. Niewykluczone, że do drzwi uczelni już w najbliższej przyszłości zapuka komornik.

Źródło: [Onet]

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >