Tadeusz Rydzyk Zenon Grocholewski. (zdj. Il. ) ; ALEX MARCINOWSKI/East NewsŹródło: (zdj. Il. ) ; ALEX MARCINOWSKI/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 18 Lipca 2020

Tadeusz Rydzyk w nagłej, głębokiej żałobie. Stracił bardzo bliską osobę, jest zdruzgotany

Tadeusz Rydzyk stracił swojego bliskiego kolegę. Kapłan w ostatniej audycji Radia Maryja wspomniał kardynała Zenona Grocholewskiego. Okazuje się, że był on ważną osobą dla toruńskiego redemptorysty. W "Aktualnościach dnia" przypomniał wiernym zasługi nieżyjącego kardynała.

Przypomnijmy, że ksiądz Zenon Grocholewski zmarł w wieku 80 lat. Był bliskim współpracownikiem trzech papieży. Doniesienia o jego śmierci potwierdzili przedstawiciele Konferencji Episkopatu Polski. Na mszy żałobnej w intencji kardynała zjawił się sam papież Franciszek, który w depeszy kondolencyjnej wyraził ubolewanie po stracie kardynała. 

Nagła manifestacja w samym centrum Warszawy. Grupa protestuje przeciw Wiadomościom TVP, pojawiły się mocne hasłaNagła manifestacja w samym centrum Warszawy. Grupa protestuje przeciw Wiadomościom TVP, pojawiły się mocne hasłaCzytaj dalej

Tadeusz Rydzyk o Zenonie Grocholewskim: "Był przyjacielem wielu ludzi"

"Wspominam z wdzięcznością zasłużoną pracę, jaką wykonał jako wykładowca prawa kanonicznego na papieskich uniwersytetach Gregoriańskim i Laterańskim, a także jako autor licznych publikacji naukowych" - czytamy w przytoczonym przez "PAP" piśmie papieża Franciszka. Zenona Grocholewskiego wspomniał też sam Tadeusz Rydzyk. Na antenie Radia Maryja przypomniał wiernym zasługi nieżyjącego kapłana.

Agnieszka Woźniak-Starak przeżywa kolejny dramat. Straciła męża w tragicznych okolicznościach, teraz sprawą jego pochówku zajmie się sądAgnieszka Woźniak-Starak przeżywa kolejny dramat. Straciła męża w tragicznych okolicznościach, teraz sprawą jego pochówku zajmie się sądCzytaj dalej

 - Ks. kard. Zenon Grocholewski był przyjacielem wielu ludzi. On był bardzo szanowany. Otrzymał ponad 20 doktoratów honoris causa na różnych uczelniach. […] On się nie kłaniał okolicznościom. Był bardzo prawy. Nie szukał uznania czy jakichś względów. Bardzo jasny, klarowny, rzeczywiście wielki pasterz - deklarował Tadeusz Rydzyk w „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Niepełnosprawny mężczyzna zawstydził turystów nad Morskim Okiem. Zdjęcie mówi więcej niż tysiąc słów
2. Surowe kary dla grzybiarzy. Z lasu wyjedziesz z koszem grzybów, ale może też z wysokim mandatem

Tadeusz Rydzyk na antenie Radia Maryja opowiadał o swojej znajomości z nieżyjącym Zenonem Grocholewskim. - Co roku organizowaliśmy międzynarodowe kongresy. Zawsze były różne problemy, szanse i zagrożenia, te słowa były w tych tytułach kongresów. Pamiętam, że z o. rektorem Krzysztofem Bielińskim CSsR jeździliśmy do Rymu, do księdza kardynała. Zawsze nie tylko pomagał w zorganizowaniu, podpowiadał, jakich prelegentów zaprosić, nawet sam zwracał się do tych prelegentów, żeby przyjeżdżali do nas, żeby wzięli udział w tych kongresach. […] Cenimy sobie bardzo tę przyjaźń - przytaczał redemtorysta w "Aktualnośćiach dnia", nie ukrywając smutku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nowa opłata już niedługo w Polsce. Wszyscy ją odczujemy
  2. Powiedział, co sądzi o TVP, a nadawca go pozwał. Dziś to telewizja musi zapłacić widzowi
  3. Podczas karmienia piersią przestała reagować. Luna miała tyko trzy dni
  4. Wybuch i pożar w Castoramie, klienci są ewakuowani. Ucierpiały zaparkowane pod sklepem samochody
  5. Kto może zastąpić Łukasza Szumowskiego? Potencjalni kandydaci
  6. Nasi sąsiedzi przywracają obostrzenia. Chodzi o region tuż przy polskiej granicy, mogą być problemy

Źródło: [PAP/Radio Maryja]