wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Tadeusz Rydzyk dostał kolejne miliony z naszych podatków. Minister wcale się z tym nie kryje

16 Września 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Tadeusz Rydzyk, założyciel Radia Maryja i Telewizji Trwam może liczyć na wielkie pieniądze. Piotr Gliński regularnie wspiera działania toruńskiego redemptorysty. Media dotarły do szczegółów w sprawie dotacji oraz dofinansowań dla kapłana. W

"Wirtualna Polska" postanowiła przyjrzeć się działałności Tadeusza Rydzyka. Zakonnik nie cieszy się najlepszą opinią wśród Polek i Polaków. Jego skandaliczne tezy oraz jawne wsparcie dla obozu Zjednoczonej Prawicy przysporzyło mu wielu krytyków. Wbrew bulwersującym wypowiedziom, kapłan wciąż jednak zrzesza wokół siebie grono fanów. Część wiernych zarzuca duchownemu życie w przepychu. Doniesienia mediów z pewnością doleją oliwy do ognia. 

Tadeusz Rydzyk, założyciel Radia Maryja i Telewizji Trwam otrzymuje miliony złotych

Przypomnijmy, że toruński redemptorysta jest założycielem katolickich mediów. To właśnie on dał początek Radiu Maryja i Telewizji Trwam. Okazuje się, że Tadeusz Rydzyk wciąż żyje w dobrych układach z Radą Ministrów. Zakonnik szczególnie blisko współpracuje z ministrem kultury, Piotrem Glińskim. W ostatnim czasie "Wirtualna Polska" ujawniła, ile pieniędzy z budżetu państwa zostanie przeznaczonych na realizację kolejnego pomysłu Tadeusza Rydzyka.

Polski podatnik współtworzy budżet, którym dysponuje obóz Zjednoczonej Prawicy. "Wirtualna Polska" podaje, że Tadeusz Rydzyk otrzyma aż 64 mln 432 tys. zł. od Piotra Glińskiego na budowę muzeum "Pamięć i Tożsamość". Twórcą projektu jest Fundacja Lux Veritatis, której pracami kieruje Tadeusz Rydzyk. Dziennikarze medium informują, że zakonnik może otrzymywać dodatkowe pieniądze, które są przeznaczone na realizowanie innych zadań.  

Tadeusz Rydzyk wzbudził podejrzenia u posłanki Joanny Scheuring-Wielgus. Parlamentarzystka już pół roku temu wysyłała pytania w sprawie nowego projektu Tadeusza Rydzyka. Piotr Gliński wydał odpowiedź, z której wynika, że w latach 2018-2020 przekazano aż 70 milionów zł. na podstawie zawartej umowy. "Wirtualna Polska" podkreśla, że podniesiono dotacje na budowę muzeum na lata 2019-2021. Inicjatywa będzie kosztować budżet aż 117 mln 700 tys. zł.

Źródło: [Wirtualna Polska]

Alan WysockiAutor

Ateista roku 2018, redaktor WTV.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Marek BAZAK/East News

Polska

Weekendowa przerwa techniczna w bankach. Jakie utrudnienia czekają na klientów?

Czytaj więcej >
TRICOLORS/East News

Polska

Rafał Ziemkiewicz zatrzymany lotnisku. Służby zabrały mu telefon i leki

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Polska

Prof.Horban: Rada Medyczna coraz bliżej zarekomendowania obostrzeń. Ograniczenia na wzór Francji

Czytaj więcej >
Straż Graniczna komentuje sprawę uchodźców z Michałowa

Polska

"Odmówili złożenia takiego wniosku w Polsce". SG komentuje sprawę uchodźców z Michałowa

Czytaj więcej >
Protesty: pod Kancelarią Premiera rozbiło się "czerwone miasteczko"

Polska

Protest pracowników sądów i prokuratur. Pod KPRM wyrosło "czerwone miasteczko"

Czytaj więcej >
Lublin

Polska

Lublin: Odnaleziono ciała trójki martwych dzieci. Ich matka przyznała się, że to ona je zabiła

Czytaj więcej >