Tadeusz Rydzyk Radio Maryja. (Zdj. Il. ) ; MARCIN GADOMSKI/AGENCJA SE/East NewsŹródło: (Zdj. Il. ) ; MARCIN GADOMSKI/AGENCJA SE/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 16 Września 2020

Tadeusz Rydzyk dostał kolejne miliony z naszych podatków. Minister wcale się z tym nie kryje

Tadeusz Rydzyk, założyciel Radia Maryja i Telewizji Trwam może liczyć na wielkie pieniądze. Piotr Gliński regularnie wspiera działania toruńskiego redemptorysty. Media dotarły do szczegółów w sprawie dotacji oraz dofinansowań dla kapłana. W grę wchodzą miliony złotych.

"Wirtualna Polska" postanowiła przyjrzeć się działałności Tadeusza Rydzyka. Zakonnik nie cieszy się najlepszą opinią wśród Polek i Polaków. Jego skandaliczne tezy oraz jawne wsparcie dla obozu Zjednoczonej Prawicy przysporzyło mu wielu krytyków. Wbrew bulwersującym wypowiedziom, kapłan wciąż jednak zrzesza wokół siebie grono fanów. Część wiernych zarzuca duchownemu życie w przepychu. Doniesienia mediów z pewnością doleją oliwy do ognia. 

wtv.pl - portal informacyjny"Wiadomości" odpłynęły. Materiał na TVP Info mógł zdezorientować tysiące widzów?Czytaj dalej

Tadeusz Rydzyk, założyciel Radia Maryja i Telewizji Trwam otrzymuje miliony złotych

Przypomnijmy, że toruński redemptorysta jest założycielem katolickich mediów. To właśnie on dał początek Radiu Maryja i Telewizji Trwam. Okazuje się, że Tadeusz Rydzyk wciąż żyje w dobrych układach z Radą Ministrów. Zakonnik szczególnie blisko współpracuje z ministrem kultury, Piotrem Glińskim. W ostatnim czasie "Wirtualna Polska" ujawniła, ile pieniędzy z budżetu państwa zostanie przeznaczonych na realizację kolejnego pomysłu Tadeusza Rydzyka.

Niespodziewane słowa Katarzyny Cichopek w Niespodziewane słowa Katarzyny Cichopek w "Pytanie na śniadanie". Widzowie nie wytrzymaliCzytaj dalej

Polski podatnik współtworzy budżet, którym dysponuje obóz Zjednoczonej Prawicy. "Wirtualna Polska" podaje, że Tadeusz Rydzyk otrzyma aż 64 mln 432 tys. zł. od Piotra Glińskiego na budowę muzeum "Pamięć i Tożsamość". Twórcą projektu jest Fundacja Lux Veritatis, której pracami kieruje Tadeusz Rydzyk. Dziennikarze medium informują, że zakonnik może otrzymywać dodatkowe pieniądze, które są przeznaczone na realizowanie innych zadań.  

DZISIAJ GRZEJE: 1. "Wiadomości" TVP znów bezstronnie? Promują Kurskiego, mocne słowa na wizji: "My nie jesteśmy, aby się cokolwiek opłacało"
2. Nęka cię ból głowy? Połączenie 3 składników zdziała prawdziwe cuda, dolegliwość zniknie jak ręką odjął

Tadeusz Rydzyk wzbudził podejrzenia u posłanki Joanny Scheuring-Wielgus. Parlamentarzystka już pół roku temu wysyłała pytania w sprawie nowego projektu Tadeusza Rydzyka. Piotr Gliński wydał odpowiedź, z której wynika, że w latach 2018-2020 przekazano aż 70 milionów zł. na podstawie zawartej umowy. "Wirtualna Polska" podkreśla, że podniesiono dotacje na budowę muzeum na lata 2019-2021. Inicjatywa będzie kosztować budżet aż 117 mln 700 tys. zł.

Dziennikarz nie wytrzymał, nagle przerwał program na żywo. Dziennikarz nie wytrzymał, nagle przerwał program na żywo. "Są pewne granice"Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Miała zapłacić mandat za odmowę obsługi klientki bez maseczki. Sąd jednak zaskoczył decyzją
  2. Warszawa sparaliżowana, ludzie wyszli na ulice, ogromne korki. Policja próbuje opanować sytuację
  3. Rafał Trzaskowski zaszalał w klubie, do sieci wyciekło nagranie. Zaskoczeni?
  4. TVN przekazał przykre informacje. Nie żyje ceniony dziennikarz
  5. Pomóż znaleźć właściciela. Agresywne psy zabiły jamniczka, tragiczne zdarzenie w Krakowie
  6. Dlaczego nie wolno trzymać nóg na desce rozdzielczej? Zdjęcia po wypadku

Źródło: [Wirtualna Polska]