wtv.pl
Tadeusz Rydzyk pielgrzymka Radia Maryja

(zdj. Il. ) ; Marek Barczyński/EastNews

15 tys. wiernych zgromadzonych w jednym miejscu dla Tadeusza Rydzyka. Mówił o grzechach Polaków

14 Lipca 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Tadeusz Rydzyk zabrał głos na pielgrzymce Radia Maryja. W mocnych słowach opowiadał o grzechach popełnianych przez Polaków. Wskazał też, na kogo należało oddać głos w wyborach prezydenckich. Odniósł się również do społeczności LGBT. J

Chwilę przed wyborami prezydenckimi Tadeusz Rydzyk zorganizował wielką pielgrzymkę Radia Maryja. Wierni wspólnie z hierarchami Kościoła katolickiego udali się na Jasną Górę. Z przedstawionych przez organizatorów przedsięwzięcia danych wynika, że na wydarzeniu stawiło się 15 tysięcy Polek i Polaków. Cała inicjatywa wywołała wiele kontrowersji. Główną uwagę mediów przykuła Eleni, która udzieliła pielgrzymom koncertu. 

Tadeusz Rydzyk na pielgrzymce Radia Maryja: Inni barbarzyńcy działają, bo diabeł istnieje 

Toruński redemptorysta odniósł się do czasów świętego Benedykta. - Niewiele się zmienia, tylko inni barbarzyńcy działają, bo diabeł istnieje - wskazywał Rydzyk na Jasnej Górze. Swoje wystąpienie poświęcił również społeczności LGBT. W bojowym nastawieniu wykrzykiwał do katolików, czy życzą sobie obecności mniejszości seksualnych w naszym kraju. Na pytania Rydzyka, "Czy chcecie LGBT" pielgrzymi odpowiadali przecząco. 

- Jutro się okaże, za czym jesteście, za czym jest Polska. Uchowaj Boże, żeby nie stała się Polska taka jak gdzie indziej. Mówili wam: "Babciu, nie jedź, bo się zarazisz, nie chodź do kościoła, bo te wirusy są takie pobożne, że tylko w kościele siedzą?". Mówili? Wracamy do kościoła, ciągnijcie tu młodzież. Chcecie, żeby były u nas Niemcy? Zobaczymy jutro. Zobaczymy, jak pójdziecie do kościoła, i nie tylko do kościoła - deklarował duchowny, dzień przed wyborami na Jasnej Górze.

Głos na pielgrzymce Radia Maryja zabrał też przełożony Taduesza Rydzyka. - Chciałbym w imieniu nas wszystkich podziękować ks. abp. Markowi Jędraszewskiemu, że podczas tej naszej pielgrzymki jest naszym przewodnikiem duchowym. Bóg zapłać za celebrowanie tej Mszy św. i za słowo. Rodzina Radia Maryja to wspólnota, która ma świadomość swojej misji. To wspólnota modlitwy, wspólnota przekonana, że dzisiaj winniśmy dzielić się swoją wiarą, a więc ewangelizować - deklarował Janusz Sok, lider zakonu, do którego należy toruński redemptorysta.

Tadeusz Rydzyk skomentował też sytuację pogodową. Przypomnijmy, że 11 lipca w Częstochowie nieustannie padało, a temperatura nie przekraczała 12 stopni Celsjusza. Duchowny uznał, że deszcz stanowi jedynie niewielką pokutę za grzechy Polek i Polaków. Warto podkreślić, że w wielkim wydarzeniu udział wzięli również politycy Zjednoczonej Prawicy. Na Jasnej Górze mogliśmy dostrzec między innymi Annę Zalewską, Antoniego Macierewicza czy też Beatę Kempę.

Źródło: [Dziennik Zachodni/Radio Maryja/TV Trwam]

Alan WysockiAutor

Ateista roku 2018, redaktor WTV.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Bp Edward Janiak

Polska

Biskup Edward Janiak nie żyje. Zmarły kapłan odszedł w wieku 69 lat

Czytaj więcej >
Wikimedia Commons/Alina Zienowicz - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Impas w rozmowach medyków z Ministerstwem Zdrowia. Protest będzie trwał?

Czytaj więcej >
Pixabay/stevepb

Polska

W piątek ruszają zapisy na trzecią dawkę szczepionki dla osób powyżej 50. roku życia i medyków

Czytaj więcej >
Nie żyje Józef Zbigniew Polak

Polska

Nie żyje powstaniec Józef Zbigniew Polak. Ceniony architekt miał 98 lat

Czytaj więcej >
Flickr/alex.ch, https://creativecommons.org/licenses/by-nc/2.0/

Polska

Polska nie zamierza zapłacić kary za Kopalnię Turów. Unia Europejska potrąci ją z dotacji

Czytaj więcej >
Pixabay/sarconi, Pxfuel CC0

Polska

Kopalnia Turów. Narasta niepokój wśród mieszkańców Bogatyni. „Czechów nie obsługujemy"

Czytaj więcej >