Tadeusz Rydzyk pielgrzymka Radia Maryja. (zdj. Il. ) ; Marek Barczyński/EastNewsŹródło: (zdj. Il. ) ; Marek Barczyński/EastNews
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 14 Lipca 2020

15 tys. wiernych zgromadzonych w jednym miejscu dla Tadeusza Rydzyka. Mówił o grzechach Polaków

Tadeusz Rydzyk zabrał głos na pielgrzymce Radia Maryja. W mocnych słowach opowiadał o grzechach popełnianych przez Polaków. Wskazał też, na kogo należało oddać głos w wyborach prezydenckich. Odniósł się również do społeczności LGBT. Jego kazanie wywołało niemałe kontrowersje.

Chwilę przed wyborami prezydenckimi Tadeusz Rydzyk zorganizował wielką pielgrzymkę Radia Maryja. Wierni wspólnie z hierarchami Kościoła katolickiego udali się na Jasną Górę. Z przedstawionych przez organizatorów przedsięwzięcia danych wynika, że na wydarzeniu stawiło się 15 tysięcy Polek i Polaków. Cała inicjatywa wywołała wiele kontrowersji. Główną uwagę mediów przykuła Eleni, która udzieliła pielgrzymom koncertu. 

Tak wygląda dziś grób Violetty Villas. Niezwykle poruszający widokTak wygląda dziś grób Violetty Villas. Niezwykle poruszający widokCzytaj dalej

Tadeusz Rydzyk na pielgrzymce Radia Maryja: Inni barbarzyńcy działają, bo diabeł istnieje 

Toruński redemptorysta odniósł się do czasów świętego Benedykta. - Niewiele się zmienia, tylko inni barbarzyńcy działają, bo diabeł istnieje - wskazywał Rydzyk na Jasnej Górze. Swoje wystąpienie poświęcił również społeczności LGBT. W bojowym nastawieniu wykrzykiwał do katolików, czy życzą sobie obecności mniejszości seksualnych w naszym kraju. Na pytania Rydzyka, "Czy chcecie LGBT" pielgrzymi odpowiadali przecząco. 

- Jutro się okaże, za czym jesteście, za czym jest Polska. Uchowaj Boże, żeby nie stała się Polska taka jak gdzie indziej. Mówili wam: "Babciu, nie jedź, bo się zarazisz, nie chodź do kościoła, bo te wirusy są takie pobożne, że tylko w kościele siedzą?". Mówili? Wracamy do kościoła, ciągnijcie tu młodzież. Chcecie, żeby były u nas Niemcy? Zobaczymy jutro. Zobaczymy, jak pójdziecie do kościoła, i nie tylko do kościoła - deklarował duchowny, dzień przed wyborami na Jasnej Górze.

Głos na pielgrzymce Radia Maryja zabrał też przełożony Taduesza Rydzyka. - Chciałbym w imieniu nas wszystkich podziękować ks. abp. Markowi Jędraszewskiemu, że podczas tej naszej pielgrzymki jest naszym przewodnikiem duchowym. Bóg zapłać za celebrowanie tej Mszy św. i za słowo. Rodzina Radia Maryja to wspólnota, która ma świadomość swojej misji. To wspólnota modlitwy, wspólnota przekonana, że dzisiaj winniśmy dzielić się swoją wiarą, a więc ewangelizować - deklarował Janusz Sok, lider zakonu, do którego należy toruński redemptorysta.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wybory prezydenckie do powtórki? Zadziwiające doniesienia, były szef PKW nie pozostawił wątpliwości
2. Wiadomo dokąd Duda pojedzie w pierwszą podróż zagraniczną. Kierunek jednych zaskakuje, a drugich śmieszy

Tadeusz Rydzyk skomentował też sytuację pogodową. Przypomnijmy, że 11 lipca w Częstochowie nieustannie padało, a temperatura nie przekraczała 12 stopni Celsjusza. Duchowny uznał, że deszcz stanowi jedynie niewielką pokutę za grzechy Polek i Polaków. Warto podkreślić, że w wielkim wydarzeniu udział wzięli również politycy Zjednoczonej Prawicy. Na Jasnej Górze mogliśmy dostrzec między innymi Annę Zalewską, Antoniego Macierewicza czy też Beatę Kempę.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wpis Małgorzaty Trzaskowskiej hitem internetu. Co takiego zrobiła?
  2. Agata Duda odmawia wywiadu dziennikarzowi. Dziennikarz twierdzi, że o niego nie zabiegał
  3. Hanna Lis publicznie i wulgarnie obraziła księdza, nie wytrzymała. Duchowny odpowiedział, wcale nie lepiej
  4. Agata Duda zaatakowała dziennikarza. Właśnie odpowiedział jej w bolesny sposób
  5. Bosak w II turze nie poparł oficjalnie żadnego z kandydatów. Ale już w czerwcu dał do zrozumienia, na kogo zagłosuje
  6. Dramat na polskim lotnisku. 2 osoby nie żyją, maszyna runęła

Źródło: [Dziennik Zachodni/Radio Maryja/TV Trwam]