Tadeusz Rydzyk w kłopotach po wyrzuceniu ze studiów mężczyzny ze względu na brak zaświadczenia od proboszcza.. Jakub Kaminski/East NewsŹródło: Jakub Kaminski/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 2 Września 2020

Tadeusz Rydzyk w poważnych tarapatach. Pan Marek poszedł do sądu, nie mógł odpuścić

Tadeusz Rydzyk w kłopotach po wyrzuceniu ze studiów mężczyzny ze względu na brak zaświadczenia od proboszcza. Przed trzema laty Marek Jopp ostatecznie nie został przyjęty na uczelnię założoną przez ojca dyrektora. W efekcie zaskarżył placówkę. Uczelnia Rydzyka będzie zmuszona zapłacić 5 tys. zł odszkodowania.

Tadeusz Rydzyk był jednym z założycieli Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Uczelnia została przedmiotem postępowania założonego przez Marka Joppa, wskazuje portal Gazeta.pl. W 2017 roku mężczyzna został przyjęty jako student na kierunek "polityka ochrony środowiska - ekologia i zarządzanie". Finalnie poinformowano go jednak, że placówka zmieniła zdanie. Pan Mariusz nie mógł studiować na uczelni, gdyż nie przedstawił wymaganego zaświadczenia od swojego proboszcza.

Jurek Owsiak jest wściekły. Publicznie nie przebierał w słowachJurek Owsiak jest wściekły. Publicznie nie przebierał w słowachCzytaj dalej

Tadeusz Rydzyk ma kłopoty

Mariusz Jopp, który jest działaczem Sojuszu Lewicy Demokratycznej, zaznaczał, że nie mógł zdobyć wspomnianego dokumentu, ponieważ nie jest osobą wierzącą. Przedstawiciele Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, która należy do zarządzanej przez ojca Tadeusza Rydzyka Fundacji Lux Veritatis, nie zamierzali jednak zaakceptować podobnych wyjaśnień.

Dramatyczna relacja rodziców z pierwszego dnia szkoły. Płacz dzieci, bezradność, chaosDramatyczna relacja rodziców z pierwszego dnia szkoły. Płacz dzieci, bezradność, chaosCzytaj dalej

Jak informuje Gazeta.pl, powołując się na doniesienia serwisu tvn24.pl, 21 sierpnia przed Sądem Okręgowym w Toruniu zapadł wyrok w sprawie działacza SLD. Apelacja Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej została oddalona. W efekcie założona przez Tadeusza Rydzyka uczelnia zmuszona będzie zapłacić panu Mariuszowi pięć tysięcy złotych odszkodowania, a także zwrócić mu koszty procesu.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wszystko stało się jasne, właśnie ujawniono największą tajemnicę. Szumowski nie chciał o niej mówić
2. Zaskakujący krok PKO BP. Znacznie ułatwi życie, ale jest haczyk
3.Rok szkolny jeszcze na dobre się nie zaczął, a na Podkarpaciu już zamknięto 4 szkoły

Zdaniem sądu swoim zachowaniem placówka naruszyła obowiązującą zasadę równego traktowania, a co za tym idzie – doszło do jawnego przypadku dyskryminacji Marka Joppa. Do sprawy odniósł się również sam zainteresowany. "Trzy lata temu, gdy wychodziłem ze szkoły tak naprawdę wyrzucony, to powiedziałem, że tej sprawy tak nie zostawię. I mam satysfakcję, że jednak udało się dojść sprawiedliwości" mówił działacz Sojuszu Lewicy Demokratycznej, cytowany przez serwis internetowy TVN24.

Tadeusz Rydzyk najwyraźniej nie zamierza jednak poddać się bez walki. Warto zaznaczyć, że założona przez ojca dyrektora uczelnia odwołała się już od decyzji toruńskiego sądu, wskazuje Gazeta.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Marek zostawił list pożegnalny i nagle zniknął. Rodzina poprosiła o pomoc policję, właśnie wydano apel
  2. Ministerstwo nakazało usunąć artykuł o pedofilii w Kościele
  3. Powrót do szkół 1 września wcale nie jest bezpieczny? Rodzice nie kryją obaw i wątpliwości, mówią wprost
  4. Publicysta Radio Maryja namawia do użycia amunicji wobec LGBT. Wcześniej obrażał ofiarę księdza-pedofila
  5. Mateusz Morawiecki przyłapany na gorącym uczynku. Jego zasady nie obowiązują?
  6. Nowy program rządu "plus". Lawina wniosków, Polacy chcą korzystać

Źródło: Gazeta.pl / tvn24.pl