Tadeusz Rydzyk pieniądze. Jakub Kaminski/East NewsŹródło: Jakub Kaminski/East News
Wszystkie wideo autora Anna Dymarczyk
Autor Anna Dymarczyk - 8 Października 2020

Chusteczka z papieżem, figurka Maryi za 300 zł i słodkości. Nie do wiary, na czym Tadeusz Rydzyk zbija kokosy

Biało-czerwony różaniec, na którym zamiast obrazu Jezusa lub Maryi jest kardynał Wyszyński, figura Matki Boskiej w wysokości pół metra, chusteczki z Janem Pawłem II, a także książki, które oskarżają Żydów, Niemców i George'a Sorosa o władzę nad światem. Ostatnio w ofercie pojawiły się też modlitwy na czas koronawirusa. "Wprost" zbadał powiązania fundacji i wykazał, że wiele wspólnego ma z nią Tadeusz Rydzyk.

Sklep internetowy Splendor24.pl prowadzi, poprzez spółkę o tej samej nazwie, fundacja "Nasza Przyszłość". Jak przypomina Onet, fundacja należy do rodziny Radia Maryja i jest powiązana z Tadeuszem Rydzykiem.

Mateusz Morawiecki nagle usłyszał bardzo niewygodne pytanie. Westchnął, potem się zaczęłoMateusz Morawiecki nagle usłyszał bardzo niewygodne pytanie. Westchnął, potem się zaczęłoCzytaj dalej

Sklep Tadeusza Rydzyka zarabia na koronawirusie?

O sklepie, który zajmował się sprzedażą dewocjonaliów, zrobiło się głośno, kiedy okazało się, że sprzedaje również maseczki i przyłbice. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby jakiś czas później nie pojawiły się specjalne obrazki z "krzyżem ochronnym z modlitwą na czas epidemii" za złotówkę oraz większy obraz "z krzyżem i modlitwą o ochronę w czasie pandemii" za 14,90 - albo wycofano je jednak z oferty, albo zostały całkowicie wykupione.

Wciąż można zamówić modlitewnik "Zachowaj nas Panie. Modlitwy w czasie zarazy i epidemii" pod redakcją Jarosława Błażusiaka, które zawiera modlitwy i litanie do św. Rocha i św. Rozalii, którzy są patronami chorób zakaźnych oraz modlitwy o miłosierdzie, modlitwy chorego i suplikacje. Wszystko to za cenę 9,90 zł.

Jedno zdjęcie wywołało burzliwą awanturę w sieci. Teraz Kościół musi się tłumaczyćJedno zdjęcie wywołało burzliwą awanturę w sieci. Teraz Kościół musi się tłumaczyćCzytaj dalej

"Tanie" dewocjonalia

To jednak nie są najbardziej problematyczne artykuły, które można znaleźć w Splendor24.pl. Zarabianie na dewocjonaliach jest powszechną praktyką - czasem są to ceny rzeczywiście minimalne za przedmioty, które mają służyć modlitwie i są porządnie wykonane, w sklepie możemy jednak znaleźć wiele rzeczy wartych o mniej niż trzeba za nie zapłacić - takimi przedmiotami są np. figury Maryi w rozmiarze pół metra, za które należy zapłacić, bagatela, 299 zł. Podobnie można ocenić wiele obrazów, które mają przedstawiać Jezusa lub Maryję, nie są to jednak reprodukcje znanych wizerunków, a nowe, dość specyficznie wyglądające przedstawienia. Za taki obraz w rozmiarze 50 cm x 70 cm trzeba zapłacić ponad 79 zł. Należy pamiętać, że to głównie takie przedmioty trafiają do seniorów i często wydają oni na nie spore części swoich emerytur.

Statua Maryi ze sklepu Splendor24.pl

Sklep nie stoi też jedynie dewocjonaliami - na półkach jego internetowej księgarni możemy znaleźć książki traktujące o George'u Sorosie, o teoriach spiskowych związanych z Niemcami, a także, co absolutnie nie przystoi katolickiemu sklepowi, związane z odczytywaniem snów lub bioenergioterapią.

Jarosław Jakimowicz się doigrał? Nie wytrzymał, ze śmiechem zwyzywał obcego człowiekaJarosław Jakimowicz się doigrał? Nie wytrzymał, ze śmiechem zwyzywał obcego człowiekaCzytaj dalej

Tadeusz Rydzyk o czasie pandemii

- Wiemy, jakie jest nasze przeznaczenie, ale każdy boi się śmierci i tego, co po niej nastąpi. Dlatego trzeba się modlić. Dlatego pandemia to nie czas obaw i rozpaczy, ale zaproszenie do rewizji życia. (...) Teraz jest właśnie okazja, by ułożyć sobie sprawy wiary (...), żebyśmy się zastanowili nad swoim życiem, w jakim kierunku idzie świat, który wybiera nie Pana Boga, ale szatana - mówił na początku kwietnia Tadeusz Rydzyk.

Jego słowa po raz kolejny pokazują, że redemptorysta tworzy wokół siebie i swoich zwolenników mur, za którym chce chronić się przed "złym" światem. Należy tylko mieć nadzieję, że to oraz "wyciąganie" od seniorów pieniędzy na swoją działalność za pomocą bardzo drogich i średniej jakości dewocjonaliów jest już jedynie kwestią czasu.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Postępowanie ws. biskupa Janiaka właśnie się zakończyło. Watykan nie odpuści, nie pozostawi sprawy nieruszonej
2. Jak Sekielski tak szybko schudł? Ujawnił oszałamiającą recepturę na zupę z buraka, ma prozdrowotne właściwości
3. "Mamy ciekawsze tematy do rozmów niż książki". Widzowie nie zostawiają suchej nitki na uczestnikach "Love Island"

źródło: [wprost.pl][splendor24.pl]

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nikt Ci nie przypomni, a opłata 125,40 zł jest absolutnie obowiązkowa. Na dodatek w 2021 roku będzie jeszcze wyższa
  2. Będą bojkotować sklepy i bazary, już skrzykują się w internecie. Powód jest zatrważający
  3. W twoim domu może być niepozorna moneta, warta prawdziwą fortunę. Niewielu wie, gdzie jej szukać
  4. Mąż wprowadził nową partnerkę z 4 dzieci do domu, a z panią Haliną ma 3, wszystkie chore. Interwencja Polsatu
  5. Wiadomości TVP wysoko ponad chmurami? Kuriozum, opowiadają o rzekomej serii "ataków", szczują na mniejszości
  6. Nietypowy wypadek w Rudzie Śląskiej. Kto ponosi winę? - Wideo

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News