Tadeusz Rydzyk o tym wolałby zapomnieć. (zdj. Il. ) ; Marcin Gadomski/EastNewsŹródło: (zdj. Il. ) ; Marcin Gadomski/EastNews
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 7 Czerwca 2020

"Dziewczyny się panoszą, słychać piski, ktoś pije a Rydzyk przymyka oko". Tajemnice założyciela Radio Maryja z młodości zostały ujawnione przez dziennikarza

Tadeusz Rydzyk przed utworzeniem rodziny Radia Maryja posługę kapłańską pełnił w Szczecinku i Braniewie. Dziennikarze Wirtualnej Polski przyjrzeli się przeszłości toruńskiego redemptorysty. O wydarzeniach z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy, duchowny z pewnością wolałby zapomnieć.

Wirtualna Polska odniosła się na swoim portalu do reportażu Marcina Wójcika na temat Tadeusza Rydzyka. Okazuje się, że skandalizujący ksiądz ma wiele do ukrycia. Redaktorzy medium przypomnieli, że w 1980 roku założyciel Radia Maryja pracował jako katecheta w Szczecinku. W 1981 roku został on przeniesiony do Braniewa. Zdaniem autora książki o redemptoryście, powodem zmiany miejsca pracy miało być wieszanie krzyży w szkołach oraz wystawienie tamtejszego zakonu na inwigilację SB. 

Danuta Holecka - jakie wykształcenie ma naprawdę? Ujawniamy kulisy sławy najbardziej kontrowersyjnej dziennikarki dzisiejszych czasówDanuta Holecka - jakie wykształcenie ma naprawdę? Ujawniamy kulisy sławy najbardziej kontrowersyjnej dziennikarki dzisiejszych czasówCzytaj dalej

Tadeusz Rydzyk pozwalał na picie w swojej parafi?

Jak podaje Marcin Wójcik, autor "W rodzinie ojca mego", z Braniewa ksiądz trafił do parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Krakowie. Starsze uczestniczki życia wspólnoty nieraz przychodziły do ówczesnego proboszcza z uwagami w sprawie wydarzeń, jakie miały miejsce w przyklasztornych salkach. - W przyklasztornej salce panoszą się dziewczyny, w oknach wisi damska garderoba, w nocy słychać śpiewy i piski, ktoś pije alkohol pod salką, a duszpasterz Rydzyk przymyka na to oko. Proszę pana, jemu się wydawało, że przymykając oko, przyciągnie młodzież. - czytamy w reportażu.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wiadomości TVP wyciągnęły nagrania sprzed konferencji Trzaskowskiego. Nie mieści się w głowie, na czym kandydat na prezydenta został "przyłapany"
2."Rząd zostawił branżę turystyczną samej sobie". Mocne słowa, Rafał Trzaskowski nie ma litości

Tadeusz Rydzyk w 1990 roku osiadł w Toruniu. Tego samego roku założył wspólnotę Radia Maryja. W rozgłośni należącej do zakonu redemptorystów Rydzyk funkcjonuje jako jednoosobowy organ nadzorczy. Pierwsza audycja katolickiego medium odbyła się 8 grudnia 1991 roku. To właśnie wtedy mogliśmy usłyszeć słynne słowa "Tu Radio Maryja, katolicki głos w twoim domu".

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niedziela handlowa przypada tylko parę razy w roku. Dzisiaj możemy zrobić zakupy, jednak nie wszędzie
  2. Nowe ognisko koronawirusa w Warszawie. Wśród chorych są dzieci. 63 osoby zakażone
  3. Absurdalne kazanie księdza trafiło do sieci. Tłumaczył kobietom, co mają ubierać, wielu będzie oburzonych
  4. PAP: Protest przed ambasadą USA w Warszawie, ludzie wyszli na ulicę. Sytuacja, jakiej jeszcze nie było
  5. Dariusz Piontkowski może długo nie zapomnieć słów nauczyciela. Wyciągnął najciemniejsze karty z kadencji ministra
  6. Dzisiaj wróciły kina i siłownie. Mogą działać, ale według konkretnych zasad

Źródło: [Wirtualna Polska]