wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Tadeusz Rydzyk przejdzie na emeryturę i zostanie zastąpiony? "Szara eminencja" jest jedynym kandydatem na miejsce założyciela Radio Maryja

14 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Tadeusz Rydzyk, jak żaden inny duchowny w kraju, dzieli Polki i Polaków. Z jednej strony cieszy się zaufaniem i wsparciem (w tym również finansowym) licznej "Rodziny Radia Maryja", z drugiej staje się celem medialnych ataków

Redemptorysta niedawno ukończył 75. rok życia. Stało się to przedmiotem licznych spekulacji. Nie od dziś jesteśmy świadkami zaskakujących doniesień w sprawie przejścia Tadeusza Rydzyka na emeryturę. Nie brakuje też pytań o to, kto zastąpi kontrowersyjnego założyciela rodziny Radia Maryja. Super Express dotarł do najbliższego współpracownika księdza. Niewykluczone, że właśnie on przejmie jego dobytek. Kim jest ojciec Jan Król?

Tadeusz Rydzyk znalazł swojego następce

Jan Król nie jest znaną postacią polskiego życia publicznego. Nie można mu jednak odmówić sporego doświadczenia. Od lat jest jednym z najbardziej zaufanych współpracowników redemptorysty. 60-letni kapłan jest wicedyrektorem Radia Maryja oraz Telewizji Trwam. Operuje również finansami imperium medialnego swojego przełożonego. Niejednokrotnie wygłaszał też liczne opinie w zarządzanych przez siebie mediach.

Tadeusz Rydzyk w przyszłości będzie musiał przekazać komuś wypracowane przez siebie dobra. Wszystko wskazuje na to, że Jan Król jest do tego pierwszym kandydatem. Niewykluczone, że już wcześniej był do tego przygotowywany. Super Express przypomina, że zasiada on w zarządzie fundacji Lux Veritatis oraz komisji rewizyjnej organizacji Nasza Przyszłość. Jest też prezesem spółek Bonum i Geotermia Toruń. To z jego inicjatywy powstała telefonia dla rodziny Radia Maryja.

Źródło: Super Express

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >