Tadeusz Rydzyk po raz kolejny gościł u siebie polityków PiS przekonujących o konieczności reelekcji Andrzeja Dudy.. EAST NEWS/JANEK SKARZYNSKIŹródło: EAST NEWS/JANEK SKARZYNSKI
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 1 Lipca 2020

Tadeusz Rydzyk już nawet nie udaje? Otwarta agitacja w Telewizji Trwam, poseł PiS zapowiada "olbrzymi chaos"

Tadeusz Rydzyk po raz kolejny gościł u siebie polityków PiS, przekonujących o konieczności reelekcji Andrzeja Dudy. Tym razem na antenie TV TRWAM pojawił się poseł Prawa i Sprawiedliwości Tomasz Rzymkowski, który odniósł się do szans walczącego o reelekcję prezydenta oraz chaosu, jaki jego zdaniem powstałby po wyborze Rafała Trzaskowskiego.

Prorządowe treści pojawiające się w mediach Tadeusza Rydzyka nie dziwią już zapewne uważnych obserwatorów sceny politycznej. Na antenie gościł uprzednio sam Andrzej Duda, a rozmowę, dzwoniąc do studia, uświetnił ojciec dyrektor. Tym razem w TV Trwam mieliśmy przyjemność oglądać posła Prawa i Sprawiedliwości Tomasza Rzymkowskiego.

Nowy sondaż prezydencki może poważnie namieszać. Rośnie dystans między Dudą i Trzaskowskim, do wyborów tylko 11 dniNowy sondaż prezydencki może poważnie namieszać. Rośnie dystans między Dudą i Trzaskowskim, do wyborów tylko 11 dniCzytaj dalej

Tadeusz Rydzyk znów agituje

Przypomnijmy, że według wyników PKW kandydat PiS uzyskał w pierwszej turze 43,5 proc. głosów. – To są ponad 3 miliony głosów różnicy między kandydatem totalnej opozycji a prezydentem Andrzejem Dudą. Przepaść procentowa rzędu 13 procent między 30 procentami Rafała Trzaskowskiego i magiczna granica 40 procent przekroczona, czyli 43,5 procent Andrzeja Dudy. Niewielka liczba głosów dzieli nas od tego, aby prezydent Andrzej Duda osiągnął konstytucyjny próg 50 procent poparcia – wskazał u Rydzyka Rzymkowski.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Zatrważające doniesienia z wesela, 41 osób uległo zakażeniu. Media: Wśród gości był wpływowy polityk PiS
2. Zderzyły się 2 samoloty, nie żyje co najmniej 8 osób. Wiadomość ze świata wyciska łzy

W dalszej części polityk PiS mówił o konieczności zmotywowania wyborców, którzy nie poszli do urn 28 lipca. – To są naprawdę unikatowe i bardzo ważne wybory. Musimy mieć świadomość grożącego państwu polskiemu i naszej substancji narodowej olbrzymiego chaosu, którego gwarantem jest wybór Rafała Trzaskowskiego – zapewniał poseł Rzymkowski na antenie TV Trwam.

I dalej: – Ale również odwróceniem o 180 stopni wielu wektorów polityki zagranicznej, polityki ekonomicznej, społecznej – tego gwarantem jest Rafał Trzaskowski, ale też oportunizmu, cynizmu i falsyfikacji w życiu publicznym.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości krytycznie odniósł się także do próby rozmowy Trzaskowskiego z wyborcami Krzysztofa Bosaka.

– To jest próba bardzo szybkiego odwrócenia wektora narracji od nazywania polskich patriotów, którzy odwołują się do wielkiego i pięknego obozu narodowego, do Romana Dmowskiego, faszystami, obrzucania najgorszymi kalumniami, niczym Armia Czerwona atakująca żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych i przypisująca im największe zbrodnie i kolaborację z nazistami – przekonywał Tomasz Rzymkowski, wskazując, że mądrość narodowców powinna nakazać im zauważyć rzekomą hipokryzję kandydata Koalicji Obywatelskiej.

– Rafał Trzaskowski to jest przedstawiciel europejskiej lewicy – zwolennik radykalnej rewolucji obyczajowej. Sam chełpił się tym, że jeśli zostanie prezydentem miasta stołecznego Warszawy, to chciałby być tym pierwszym, który udzieli „ślubu” parze jednopłciowej – dodał na zakończenie obecny w mediach Tadeusza Rydzyka członek partii rządzącej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wygrał w sądzie i nie musi już płacić długu za abonament RTV. Ludzie mają teraz nadzieję
  2. Z ostatniej chwili: Strzelanina w Warszawie. Co najmniej dwóch policjantów rannych
  3. Jolanta Kwaśniewska po raz pierwszy publicznie poparła jednego z kandydatów na prezydenta. Powiedziała coś, co zaskoczyło wszystkich
  4. Kardynał Stefan Wyszyński wolałby to ukryć? Lokalna społeczność wspomina, jak targał dziewczęta za włosy i wiele innych
  5. Danuta Holecka chciałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Jej ukochane dziecko wołało o pomoc
  6. Internet z balonu? W Kenii powstał projekt jedyny w swoim rodzaju

Źródło: radiomaryja.pl / youtube/Radio Maryja