wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Tadeusz Rydzyk już nawet nie udaje? Otwarta agitacja w Telewizji Trwam, poseł PiS zapowiada "olbrzymi chaos"

1 Lipca 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Tadeusz Rydzyk po raz kolejny gościł u siebie polityków PiS, przekonujących o konieczności reelekcji Andrzeja Dudy. Tym razem na antenie TV TRWAM pojawił się poseł Prawa i Sprawiedliwości Tomasz Rzymkowski, który odniósł się do szans

Prorządowe treści pojawiające się w mediach Tadeusza Rydzyka nie dziwią już zapewne uważnych obserwatorów sceny politycznej. Na antenie gościł uprzednio sam Andrzej Duda, a rozmowę, dzwoniąc do studia, uświetnił ojciec dyrektor. Tym razem w TV Trwam mieliśmy przyjemność oglądać posła Prawa i Sprawiedliwości Tomasza Rzymkowskiego.

Tadeusz Rydzyk znów agituje

Przypomnijmy, że według wyników PKW kandydat PiS uzyskał w pierwszej turze 43,5 proc. głosów. – To są ponad 3 miliony głosów różnicy między kandydatem totalnej opozycji a prezydentem Andrzejem Dudą. Przepaść procentowa rzędu 13 procent między 30 procentami Rafała Trzaskowskiego i magiczna granica 40 procent przekroczona, czyli 43,5 procent Andrzeja Dudy. Niewielka liczba głosów dzieli nas od tego, aby prezydent Andrzej Duda osiągnął konstytucyjny próg 50 procent poparcia – wskazał u Rydzyka Rzymkowski.

W dalszej części polityk PiS mówił o konieczności zmotywowania wyborców, którzy nie poszli do urn 28 lipca. – To są naprawdę unikatowe i bardzo ważne wybory. Musimy mieć świadomość grożącego państwu polskiemu i naszej substancji narodowej olbrzymiego chaosu, którego gwarantem jest wybór Rafała Trzaskowskiego – zapewniał poseł Rzymkowski na antenie TV Trwam.

I dalej: – Ale również odwróceniem o 180 stopni wielu wektorów polityki zagranicznej, polityki ekonomicznej, społecznej – tego gwarantem jest Rafał Trzaskowski, ale też oportunizmu, cynizmu i falsyfikacji w życiu publicznym.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości krytycznie odniósł się także do próby rozmowy Trzaskowskiego z wyborcami Krzysztofa Bosaka.

– To jest próba bardzo szybkiego odwrócenia wektora narracji od nazywania polskich patriotów, którzy odwołują się do wielkiego i pięknego obozu narodowego, do Romana Dmowskiego, faszystami, obrzucania najgorszymi kalumniami, niczym Armia Czerwona atakująca żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych i przypisująca im największe zbrodnie i kolaborację z nazistami – przekonywał Tomasz Rzymkowski, wskazując, że mądrość narodowców powinna nakazać im zauważyć rzekomą hipokryzję kandydata Koalicji Obywatelskiej.

– Rafał Trzaskowski to jest przedstawiciel europejskiej lewicy – zwolennik radykalnej rewolucji obyczajowej. Sam chełpił się tym, że jeśli zostanie prezydentem miasta stołecznego Warszawy, to chciałby być tym pierwszym, który udzieli „ślubu” parze jednopłciowej – dodał na zakończenie obecny w mediach Tadeusza Rydzyka członek partii rządzącej.

Źródło: radiomaryja.pl / youtube/Radio Maryja

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >