Organizacje wspomagające osobom ubogim apelują o pomoc z okazji świąt Bożego Narodzenia.. Facebook/Kamiliańska Misja Pomocy SpołecznejŹródło: Facebook/Kamiliańska Misja Pomocy Społecznej
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 1 Grudnia 2020

Tak wyglądają zapasy jedzenia dla potrzebujących. Pomóżmy, bez nas ich święta będą tragiczne

Nadchodzące święta Bożego Narodzenia nie dla wszystkich okażą się czasem spokoju i odpoczynku. W organizacjach pomagającym osobom bezdomnym brakuje żywności. O wsparcie apeluje m.in. Kamiliańska Misja Pomocy Społecznej, której magazyny świecą pustkami.

  • Przed nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia magazyny części organizacji pomocowych są niemal puste
  • Przedstawiciele Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej proszą o wsparcie
  • W internecie uruchomiono specjalną zbiórkę

Zbliżające się wielkimi krokami święta Bożego Narodzenia dla wielu po raz kolejny okażą się najszczęśliwszym okresem w roku. Nie wszyscy zaznają jednak upragnionego wypoczynku. Magazyny części organizacji, które pomagają osobom najuboższym i bezdomnym, świecą pustkami.

O wsparcie apeluje między innymi Kamiliańska Misja Pomocy Społecznej, do której – wobec rosnących mrozów – co tydzień zgłasza się coraz większa liczba potrzebujących.

My nie mamy co dać ludziom proszącym nas o pomoc. Nie dostajemy już prawie wcale żywności. Serca nam się łamią, gdy myślimy o tym, że będziemy zmuszeni odmawiać wydania paczek, bo nasz magazyn świeci pustkami, informują na Facebooku przedstawiciele organizacji.

Dopiero co jego ojciec wyszedł ze szpitala. Filip Chajzer ukrywał własną chorobę, o czym właśnie poinformowałDopiero co jego ojciec wyszedł ze szpitala. Filip Chajzer ukrywał własną chorobę, o czym właśnie poinformowałCzytaj dalej

Pustki w magazynach

Kamilianie zwracają uwagę, że nie pamiętają, kiedy po raz ostatni sytuacji była równie ciężka.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Nie nastawiamy się, że w tym roku nasze święta będą dostatnie. Chcemy tylko móc nakarmić wszystkich tych, którzy przychodzą do nas wygłodzeni, wyczerpani, chorzy i zziębnięci, czytamy we wpisie opublikowanym w mediach społecznościowych, za pośrednictwem którego zaapelowano o pomoc.

Pomoc z okazji świąt Bożego Narodzenia

Przedstawiciele organizacji wspomagającej najuboższych proszą o produkty z długim terminem ważności, w szczególności zaś konserwy. Jak zaznaczają, potrzebują jednak niemalże wszystkiego.

Kamiliańska Misja Pomocy Społecznej apeluje o pomoc.

Za pomocą Facebooka zaapelowano o przekazanie makaronu, ryżu, margaryny, cukru czy kawy. Kamilianie wskazują, że z okazji Bożego Narodzenia chętnie przyjmą również słodycze i ciasta. Niech nasi podopieczni mają choć trochę słodyczy w tym przedświątecznym i rodzinnym czasie, który dla nich jest szczególnie trudny i ciężki, zaznaczają.

Osoby, które zechciałyby wspomóc inicjatywę, proszone są o dostarczenie produktów na ulicę Traktorzystów 26 w Warszawie.

wtv.pl - portal informacyjny"Panie nie będą miały nic do powiedzenia". Przemysław Czarnek dopiero się rozkręca, coraz mocniejsze postulatyCzytaj dalej

Wierzymy, że nam pomożecie i nie pozostawicie na święta głodnymi potrzebujących ludzi, wskazują członkowie organizacji.

Szansę na gest solidarności z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia mają również osoby przebywające poza stolicą. W internecie uruchomiono bowiem specjalną zrzutkę, którą odnaleźć można pod nazwą "Stwórzmy dobre miejsce, gdzie cierpienie będzie mniejsze".

źródło: Facebook

Rodzina królewska pogrążona w żałobie. Właśnie przekazano informacje o śmierci bliskiej krewnej księcia Harry`egoRodzina królewska pogrążona w żałobie. Właśnie przekazano informacje o śmierci bliskiej krewnej księcia Harry`egoCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach: