Stany Zjednoczone: 32-latek, który zabił własnego ojca na oczach internautów, został zatrzymany przez policję. (zdj.il) Flickr/John Blyberg
Źródło: (zdj.il) Flickr/John Blyberg
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 23 Maja 2020

Kiedy zorientował się, że kamerka w laptopie jest włączona, próbował uciec przez okno. Na oczach uczestników konferencji zabił własnego ojca, niewyobrażalna zbrodnia w USA

Stany Zjednoczone obiegła wiadomość o zbrodni, do której doszło na oczach około 20 świadków. 32-letni Thomas Scully-Powers zabił swojego ojca, nie wiedząc, że uczestniczył on w wideokonferencji. Gdy sprawca zorientował się, że został uchwycony przez kamerę, usiłował uciec przez okno.

Informacje o iście niecodziennym zdarzeniu, do którego doszło w czwartek w Nowym Jorku, za "ABC News" przytacza Radio ZET. Według amerykańskich mediów ofiara, 72-letni Dwight Powers, brał udział w wideokonferencji organizowanej przez klub Anonimowych Alkoholików.

W pewnym momencie oczom współuczestniczących w internetowej rozmowie ukazał się nagi mężczyzna, który wszedł do pomieszczenia, trzymając w ręku nóż.

Stany Zjednoczone: sprawca usłyszał zarzuty

32-latek, którym później okazał się syn Dwighta, Thomas Scully-Powers, zadał swojemu ojcu liczne rany nożem. Sprawca nie zdawał sobie sprawy z włączonej kamery w laptopie. Uczestnicy wideokonferencji zauważyli, że starszy mężczyzna nagle upadł. Następnie internauci zauważyli, jak nagi osobnik zrywa z łóżka prześcieradła i przykrywa nim ciało ofiary.

Gdy Thomas Scully-Powers zorientował się, że był obserwowany, zaczął uciekać. W trakcie ucieczki usiłował wyskoczyć przez okno, doznając przy tym niewielkich obrażeń. Nowojorskim funkcjonariuszom szybko udało się jednak ująć sprawcę.

Zarejestrowane nagranie ma posłużyć za dowód w sprawie. 32-latek usłyszał już zarzut morderstwa drugiego stopnia, podaje radiozet.pl. Amerykańskie media w nocy doniosły, że mężczyzna przyznał się do zabicia własnego ojca.

Źródło: radiozet.pl