wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Kiedy zorientował się, że kamerka w laptopie jest włączona, próbował uciec przez okno. Na oczach uczestników konferencji zabił własnego ojca, niewyobrażalna zbrodnia w USA

23 Maja 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Stany Zjednoczone obiegła wiadomość o zbrodni, do której doszło na oczach około 20 świadków. 32-letni Thomas Scully-Powers zabił swojego ojca, nie wiedząc, że uczestniczył on w wideokonferencji. Gdy sprawca zorientował się, że został uchwyco

Informacje o iście niecodziennym zdarzeniu, do którego doszło w czwartek w Nowym Jorku, za "ABC News" przytacza Radio ZET. Według amerykańskich mediów ofiara, 72-letni Dwight Powers, brał udział w wideokonferencji organizowanej przez klub Anonimowych Alkoholików.

W pewnym momencie oczom współuczestniczących w internetowej rozmowie ukazał się nagi mężczyzna, który wszedł do pomieszczenia, trzymając w ręku nóż.

Stany Zjednoczone: sprawca usłyszał zarzuty

32-latek, którym później okazał się syn Dwighta, Thomas Scully-Powers, zadał swojemu ojcu liczne rany nożem. Sprawca nie zdawał sobie sprawy z włączonej kamery w laptopie. Uczestnicy wideokonferencji zauważyli, że starszy mężczyzna nagle upadł. Następnie internauci zauważyli, jak nagi osobnik zrywa z łóżka prześcieradła i przykrywa nim ciało ofiary.

Gdy Thomas Scully-Powers zorientował się, że był obserwowany, zaczął uciekać. W trakcie ucieczki usiłował wyskoczyć przez okno, doznając przy tym niewielkich obrażeń. Nowojorskim funkcjonariuszom szybko udało się jednak ująć sprawcę.

Zarejestrowane nagranie ma posłużyć za dowód w sprawie. 32-latek usłyszał już zarzut morderstwa drugiego stopnia, podaje radiozet.pl. Amerykańskie media w nocy doniosły, że mężczyzna przyznał się do zabicia własnego ojca.

Źródło: radiozet.pl

Konrad WrzesińskiAutor

Absolwent American Studies Center. Prywatnie miłośnik sportu i literatury pięknej, w szczególności polskiej i rosyjskiej.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Zuma/Evandro Inetti / SplashNews.com/East News

Świat

Papież Franciszek apeluje o modlitwę w liście do duchownych. “Jestem trochę stary i trochę chory”

Czytaj więcej >
Samolot

Świat

Polski samolot musiał lądować w Etiopii. Pasażerowie donoszą o wybuchu ognia i panice na pokładzie

Czytaj więcej >

Świat

Etiopia. Awaryjne lądowanie polskiego samolotu. Maszyna zapaliła się podczas startu

Czytaj więcej >

Świat

TikTok wykładany na uniwersytecie? To nie żart

Czytaj więcej >

Świat

Premier Hiszpanii wznawia dialog z Katalonią. Mowa o referendum niepodległościowym

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News

Świat

Parlament Europejski przyjął rezolucję o prawach osób LGBTIQ. Apeluje o równe traktowanie i uznawanie małżeństw jednopłciowych

Czytaj więcej >