sondaż. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTERŹródło: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 30 Czerwca 2020

Jednoznaczny wynik sondażu prezydenckiego. Wiemy, kto wygrywa w II turze

Sondaż prezydencki przed zbliżającymi się wielkimi krokami wyborami prezydenckimi daje większe szanse na wygraną Rafałowi Trzaskowskiemu. Andrzej Duda wciąż jest w grze jednak jak na tak zaciętą walkę dzieli ich spory dystans.

Pierwsza tura wyborów prezydenckich odbyła się w zeszłą niedzielę, 28 czerwca. Zgodnie z komunikatem Państwowej Komisji Wyborczej końcowe wyniki pierwszej tury wyborów prezydenckich przedstawiają się następująco: pierwszą turę wygrał Andrzej Duda z wynikiem 43,5 proc. Urzędujący prezydent wygrał w 13 województwach. Drugi wynik zanotował kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski, któremu udało się zdobyć 30,5 proc głosów. To oni zmierzą się w drugiej turze wyborów prezydenckich.

Złe wieści dla klientów banków w Polsce. MBank, BGK, Citi Handlowy i BNP Paribas już zapowiedziały zmianyZłe wieści dla klientów banków w Polsce. MBank, BGK, Citi Handlowy i BNP Paribas już zapowiedziały zmianyCzytaj dalej

Sondaż: Rafał Trzaskowski wygrywa II turę wyborów

Sondaż został przeprowadzony przez IBRiS na zlecenie Wirtualnej Polski. Zgodnie z jego wynikami Rafał Trzaskowski może liczyć na lepszy wynik w II turze. Urzędujący prezydent Warszawy jest popierany przez 48,1 proc. ankietowanych. W porównaniu do poprzedniego badania IBRiS daje mu to wzrost o 2,6 pkt. proc..

DZISIAJ GRZEJE: 1. Może być niebezpiecznie, anomalie pogodowe i dziwne burze. Piorun poraził nagle trzy osoby
2. Niewyobrażalna tragedia w Koszalinie. Dwoje dzieci nie żyje

Na prezydenta Andrzeja Dudę chce zagłosować 45,6 proc. badanych. Urzędujący prezydent traci tym samym 0,3 proc. pkt. proc. poparcia. 

Oznacza to, że różnica pomiędzy Rafałem Trzaskowskim a Andrzejem Dudą zwiększa się do 2,5 pkt. pro. W dalszym ciągu nie stanowi więc ona dla prezydenta bariery nie do przeskoczenia, choć z pewnością sam trend jest dla niego bardzo niebezpieczny. Decydujący głos będzie należał jak zawsze do tych, którzy wciąż zastanawiają się na kogo oddadzą głos w II turze. IBRiS ocenia odsetek niezdecydowanych na 6,1 proc. Frekwencja wyniosłaby natomiast około 62 proc.

Sondaż pracowni IBRiS dla WP został zrealizowany w piątek 26 czerwca. Badanie przeprowadzono metodą CATI na próbie 1100 Polaków posiadających czynne prawo wyborcze. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 5 tys. zł do wzięcia. Dziś rusza nabór wniosków, ale lepiej nie zwlekać
  2. Nietrzeźwa matka zasnęła, ojciec poszedł do baru. 3,5 letnia dziewczynka została bez opieki
  3. Może być niebezpiecznie, anomalie pogodowe i dziwne burze. Piorun poraził nagle trzy osoby
  4. Pierwsza dama mogła się bardziej postarać? Czy trzy słowa są wystarczającym komentarzu po kilku latach milczenia?
  5. Stanisław Żółtek znów odpłynął? Powiedział kilka zaskakujących słów, których nikt się nie spodziewał
  6. Podatek od smartfonów czyli opłata reprograficzna. Andrzej Duda zabrał głos w tej sprawie

Źródło: wp.pl