wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Polacy bez ogródek ocenili prezydenturę Andrzeja Dudy. Wyniki sondażu mogą zaskakiwać

26 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Sondaż wykonany dla TVN i TVN24 przedstawił ocenę ostatnich 5 lat prezydentury Andrzeja Dudy. Respondenci przedstawili swoje zdanie w sprawie jakości demokracji w naszym kraju oraz poszczególnych działań podjętych przed przedstawiciela Zjednoczonej

Instytut Kantar na zlecenie TVN i TVN24 opublikował niespodziewane i kompleksowe badanie opinii publicznej. Ankietowani wyrażali swoją opinię o służbie zdrowia, stanie polskiej armii, demokracji oraz pozycji Polski na arenie międzynarodowej. Przedstawione deklaracje mogą zdziwić zarówno zwolenników opozycji, jak i wyborców Andrzeja Dudy. Sondaż przeprowadzono na reprezentatywnej i ogólnopolskiej próbie 1500 osób. 

Sondaż: Andrzej Duda został oceniony przez Polaków

Blisko 41 proc. Polek i Polaków zadeklarowało, że przez ostatnie 5-lat rządów prezydenta Andrzeja Dudy doszło do pogorszenia stanu demokracji. Innego zdania było jedynie 29 proc. badanych. Brak zmian w tej dziedzinie wskazało 22 proc., a 8 proc. nie ma zdania na ten temat. Pod względem polityki międzynarodowej, zdaniem ankietowanych, nasza pozycja na tle innych państwa wzmocniła się. Opinię tę utrzymuje 38 proc. ankietowanych. Przeciwną opinię wskazało 34 proc. uczestników sondażu. 18 proc. deklaruje brak zmian pod tym względem. 

Sondaż wskazał też opinię Polaków w sprawie służby zdrowia. Zdaniem największej grupy nie doszło do żadnych zmian pod tym względem. Ocenę tę wydało blisko 39 proc. osób. 31 proc. wskazało, że doszło do znacznego pogorszenia jakość opieki zdrowotnej. 20 proc. respondentów uważa, że przez ostatnie 5 lat problem ten był naprawiany przez rządzących. W przypadku stanu polskiej armii 37 proc. badanych jest zdania, że stan armii i bezpieczeństwa się poprawił. 18 proc. wyraziło zdanie przeciwne. 28 proc. twierdzi, że nie doszło do zmian, a 17 proc. nie ma zdania.

Źródło: [TVN/TVN24]

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >