wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Gigantyczny sukces Rafała Trzaskowskiego w najnowszym sondażu. Jest jeden haczyk, który może zadecydować o wszystkim

24 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Sondaż zaskoczy zarówno Andrzeja Dudę, jak i Rafała Trzaskowskiego. Wykazane w badaniu poparcie dla najpopularniejszych kandydatów budzi niepokój. Wyniki pierwszej oraz drugiej tury wyborów stanęły pod znakiem zapytania. Jakie

Wybory prezydenckie już za kilka dni zostaną rozstrzygnięte w głosowaniu. Przypomnijmy, że termin czy też sposób ich przeprowadzenia podzielił opozycje oraz obóz Zjednoczonej Prawicy. W wyniku radykalnych decyzji Prawa i Sprawiedliwości już 28 czerwca będziemy mogli udać się do urn. Sytuacja ta budzi niemałe emocje wśród przedstawicieli największych partii politycznych. Najnowszy sondaż IBRIS dla tygodnika "Polityka" wywołał wiele wątpliwości. Zwolennicy PiS-u, jak i PO mogą być mocno zdezorientowani.

Sondaż zaskoczy Andrzeja Dudę, jak i Rafała Trzaskowskiego

Ciężka praca kandydatów na prezydenta Polski może zakończyć się już w pierwszej turze. Wszystko wskazuje jednak na to, że dojdzie do drugiej. 43,1% respondentów zadeklarowało poparcie dla Andrzeja Dudy, a 27,4% głosów ma znaleźć się po stronie Rafała Trzaskowskiego. Niemały wynik przedstawiciela Zjednoczonej Prawicy może zaskoczyć zwolenników opozycji. 6,9 punktów procentowych brakuje PiS-owi do zakończenia wyborów już 28 czerwca. Jeśli ich nie zdobędą, szala zwycięstwa może się przechylić. Wyniki sondażu ws. drugiej tury z pewnością rozsierdzą sztabowców prawicy. 

Sondaż IBRIS stanowi przełom w walce Andrzeja Dudy i Rafała Trzaskowskiego. Jeśli wyborcom uda doprowadzić się do ponownego, lipcowego głosowania w Pałacu Prezydenckim może dojść do przetasowań. Kandydat Koalicji Obywatelskiej otrzymałby aż 46% poparcia Polek i Polaków, co dałoby mu zwycięstwo. Polityka Prawa i Sprawiedliwości wskazało 45.2% respondentów. Warto dodać, że w wyścigu prezydenckim trzecie miejsce nieustannie należy do Szymona Hołowni, którego wynik oscyluje wokół 10% głosów.

Badanie IBRiS przeprowadzono 19-20 czerwca w badaniu ogólnopolskim metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI) na próbie 1100 osób.

Źródło: [RMF FM/Polityka]

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >