Sondaż zaskoczy Andrzeja Dudę, jak i Rafała Trzaskowskiego. (zdj. Il. ) ; Andrzej Iwańczuk/Reporter/Piotr Molecki/EastNewsŹródło: (zdj. Il. ) ; Andrzej Iwańczuk/Reporter/Piotr Molecki/EastNews
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 24 Czerwca 2020

Gigantyczny sukces Rafała Trzaskowskiego w najnowszym sondażu. Jest jeden haczyk, który może zadecydować o wszystkim

Sondaż zaskoczy zarówno Andrzeja Dudę, jak i Rafała Trzaskowskiego. Wykazane w badaniu poparcie dla najpopularniejszych kandydatów budzi niepokój. Wyniki pierwszej oraz drugiej tury wyborów stanęły pod znakiem zapytania. Jakie poparcie odnotowali rywalizujący ze sobą politycy?

Wybory prezydenckie już za kilka dni zostaną rozstrzygnięte w głosowaniu. Przypomnijmy, że termin czy też sposób ich przeprowadzenia podzielił opozycje oraz obóz Zjednoczonej Prawicy. W wyniku radykalnych decyzji Prawa i Sprawiedliwości już 28 czerwca będziemy mogli udać się do urn. Sytuacja ta budzi niemałe emocje wśród przedstawicieli największych partii politycznych. Najnowszy sondaż IBRIS dla tygodnika "Polityka" wywołał wiele wątpliwości. Zwolennicy PiS-u, jak i PO mogą być mocno zdezorientowani.

Kolejne samopodpalenie w Polsce, co się dzieje? Policja ujawnia niepokojące szczegółyKolejne samopodpalenie w Polsce, co się dzieje? Policja ujawnia niepokojące szczegółyCzytaj dalej

Sondaż zaskoczy Andrzeja Dudę, jak i Rafała Trzaskowskiego

Ciężka praca kandydatów na prezydenta Polski może zakończyć się już w pierwszej turze. Wszystko wskazuje jednak na to, że dojdzie do drugiej. 43,1% respondentów zadeklarowało poparcie dla Andrzeja Dudy, a 27,4% głosów ma znaleźć się po stronie Rafała Trzaskowskiego. Niemały wynik przedstawiciela Zjednoczonej Prawicy może zaskoczyć zwolenników opozycji. 6,9 punktów procentowych brakuje PiS-owi do zakończenia wyborów już 28 czerwca. Jeśli ich nie zdobędą, szala zwycięstwa może się przechylić. Wyniki sondażu ws. drugiej tury z pewnością rozsierdzą sztabowców prawicy. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Ogromne emocje podczas programu Moniki Olejnik. Nagle Michał Dworczyk nie wytrzymał i padły ostre słowa
2. Wystarczyło jedno zdjęcie, a polska wieś stała się znana na cały świat

Sondaż IBRIS stanowi przełom w walce Andrzeja Dudy i Rafała Trzaskowskiego. Jeśli wyborcom uda doprowadzić się do ponownego, lipcowego głosowania w Pałacu Prezydenckim może dojść do przetasowań. Kandydat Koalicji Obywatelskiej otrzymałby aż 46% poparcia Polek i Polaków, co dałoby mu zwycięstwo. Polityka Prawa i Sprawiedliwości wskazało 45.2% respondentów. Warto dodać, że w wyścigu prezydenckim trzecie miejsce nieustannie należy do Szymona Hołowni, którego wynik oscyluje wokół 10% głosów.

Badanie IBRiS przeprowadzono 19-20 czerwca w badaniu ogólnopolskim metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI) na próbie 1100 osób.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rząd wprowadza ogromne zmiany na stacjach paliw. Przygotuj się, może czekać cię niemały problem
  2. Polska legenda sportu zginęła w wypadku. Widok grobu zapiera dech w piersiach. Wszystko niemal 30 lat od śmierci
  3. Przerażające odkrycie służb na południu Polski. Ciało było w stanie zaawansownego rozkładu
  4. Poczta Polska i absurdalny wydatek na worki za 5 mln zł? Dziwne tłumaczenia w oświadczeniu
  5. Z kranu zamiast wody popłynęło szambo. Fatalna awaria pod samą Warszawą
  6. Ważne zmiany w Kodeksie Pracy. Jeden punkt szczególnie ucieszy wszystkie Polki

Źródło: [RMF FM/Polityka]