sondaż wyborczy. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTERŹródło: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 3 Lipca 2020

Jeden sondaż zmieni wszystko przed drugą turą wyborów? Wyniki wskazały, kto naprawdę przeważy szalę

Sondaz IPSOS dla Oko.press jednoznacznie pokazuje, że walka o Pałac Prezydencki będzie trwała do samego końca. Żaden z kandydatów nie może sobie pozwolić na choćby moment oddechu.

Pierwsza tura wyborów prezydenckich odbyła się w zeszłą niedzielę, 28 czerwca. Zgodnie z komunikatem Państwowej Komisji Wyborczej końcowe wyniki pierwszej tury wyborów prezydenckich przedstawiają się następująco: pierwszą turę wygrał Andrzej Duda z wynikiem 43,5 proc. Urzędujący zwyciężył wygrał w 13 województwach. Drugi wynik zanotował kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski, któremu udało się zdobyć 30,5 proc głosów. To oni zmierzą się w drugiej turze wyborów prezydenckich.

Tuż przed drugą turą wyborów PiS całkowicie zmienia strategię. Zaczynają się wycofywać, zadziwiające doniesieniaTuż przed drugą turą wyborów PiS całkowicie zmienia strategię. Zaczynają się wycofywać, zadziwiające doniesieniaCzytaj dalej

Sondaż: Remis z wskazaniem na Trzaskowskiego

Sondaż został przeprowadzony przez IPSOS na zlecenie Oko.press. Zgodnie z jego wynikami Rafał Trzaskowski może liczyć na lepszy wynik w II turze. Urzędujący prezydent Warszawy jest popierany przez 49 proc. ankietowanych. Na prezydenta Andrzeja Dudę chce zagłosować 48 proc. badanych. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. GIS niespodziewanie wydał całkowicie nowe wytyczne. Ważne informacje dotyczą milionów dzieci
2. Potężna eksplozja w budynku. W obiekcie było prawie 200 osób. Światowe media podały porażające informacje

Oznacza to, że różnica pomiędzy Rafałem Trzaskowskim a Andrzejem Dudą wynosi obecnie zaledwie 1 pkt proc. W dalszym ciągu nie stanowi więc ona dla prezydenta bariery nie do przeskoczenia, choć sam trend może być dla niego bardzo niebezpieczny. Decydujący głos będzie należał przede wszystkim do tych, którzy wciąż zastanawiają się na kogo oddadzą głos w II turze. IPSOS ocenia odsetek niezdecydowanych na 3 proc.

Sondaż telefoniczny został zrealizowany metodą CATI na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 1021 dorosłych Polek i Polaków w dniach 30 czerwca – 1 lipca 2020 r. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zapowiadają się spore kontrole. Na baczności powinni się mieć ci, którzy otrzymali pieniądze od państwa
  2. Jasnowidz Jackowski znowu ostrzega. Niepokojąca wizja. Zacznie się niedługo
  3. Jolanta Kwaśniewska po raz pierwszy publicznie poparła jednego z kandydatów na prezydenta. Powiedziała coś, co zaskoczyło wszystkich
  4. Kardynał Stefan Wyszyński wolałby to ukryć? Lokalna społeczność wspomina, jak targał dziewczęta za włosy i wiele innych
  5. Danuta Holecka chciałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Jej ukochane dziecko wołało o pomoc
  6. Dostałeś SMS od Allegro? Uważaj, hakerzy chcą wykraść twoje dane

Źródło: GIS