wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Jeden sondaż zmieni wszystko przed drugą turą wyborów? Wyniki wskazały, kto naprawdę przeważy szalę

3 Lipca 2020

Autor tekstu:

Wiktor Ćwikliński

Udostępnij:

Sondaz IPSOS dla Oko.press jednoznacznie pokazuje, że walka o Pałac Prezydencki będzie trwała do samego końca. Żaden z kandydatów nie może sobie pozwolić na choćby moment oddechu.

Pierwsza tura wyborów prezydenckich odbyła się w zeszłą niedzielę, 28 czerwca. Zgodnie z komunikatem Państwowej Komisji Wyborczej końcowe wyniki pierwszej tury wyborów prezydenckich przedstawiają się następująco: pierwszą turę wygrał Andrzej Duda z wynikiem 43,5 proc. Urzędujący zwyciężył wygrał w 13 województwach. Drugi wynik zanotował kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski, któremu udało się zdobyć 30,5 proc głosów. To oni zmierzą się w drugiej turze wyborów prezydenckich.

Sondaż: Remis z wskazaniem na Trzaskowskiego

Sondaż został przeprowadzony przez IPSOS na zlecenie Oko.press. Zgodnie z jego wynikami Rafał Trzaskowski może liczyć na lepszy wynik w II turze. Urzędujący prezydent Warszawy jest popierany przez 49 proc. ankietowanych. Na prezydenta Andrzeja Dudę chce zagłosować 48 proc. badanych. 

Oznacza to, że różnica pomiędzy Rafałem Trzaskowskim a Andrzejem Dudą wynosi obecnie zaledwie 1 pkt proc. W dalszym ciągu nie stanowi więc ona dla prezydenta bariery nie do przeskoczenia, choć sam trend może być dla niego bardzo niebezpieczny. Decydujący głos będzie należał przede wszystkim do tych, którzy wciąż zastanawiają się na kogo oddadzą głos w II turze. IPSOS ocenia odsetek niezdecydowanych na 3 proc.

Sondaż telefoniczny został zrealizowany metodą CATI na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 1021 dorosłych Polek i Polaków w dniach 30 czerwca – 1 lipca 2020 r. 

Źródło: GIS

Podobne artykuły

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Świat

WHO apeluje o noszenie maseczek przez osoby zaszczepione. Zagrożenie kolejną falą koronawirusa?

Czytaj więcej >

Świat

Na Ziemię pospadały fragmenty chińskiej rakiety

Czytaj więcej >
Strzelanina w Kazaniu

Świat

Kazań. Strzelanina w szkole, są ofiary śmiertelne

Czytaj więcej >

Świat

Kontrowersyjny duchowny wyciągnięty z auta przez policję. Lekceważył obostrzenia

Czytaj więcej >
Jan Paweł II w trakcie pierwszej pielgrzymki do Polski.

Świat

Był drugi zamach na Jana Pawła II. Kard. Dziwisz postanowił po latach wyjawić prawdę

Czytaj więcej >
Trąba powietrzna

Świat

Co najmniej trzy osoby nie żyją, 200 jest rannych. Czechy zniszczone przez żywioł

Czytaj więcej >