wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Elżbieta Witek dostała ataku śmiechu podczas sejmowej debaty o krzywdzeniu dzieci. Wszystko się nagrało, komentujący nie kryją oburzenia

16 Lipca 2020

Autor tekstu:

Wiktor Ćwikliński

Udostępnij:

Sejm w środę wieczorem zajmował się tematem członków komisji ds. pedofilii, powołanej do życia po emisji pierwszego z dwóch dokumentów braci Sekielskich. Temat wydawałoby się poważny, zupełnie nie zasłużył sobie jednak na powagę marsz

Pełna nazwa nowej sejmowej komisji brzmi: komisja do spraw wyjaśniania przypadków czynności skierowanych przeciwko wolności seksualnej i obyczajności wobec małoletniego poniżej lat 15. Jej odczytanie sprawiło marszałek Witek nie lada problem. Za każdym razem, gdy odczytywała słowa "członek komisji", wybuchała śmiechem.

Sejm - głosowanie ws. komisji ds. pedofilii

Nagranie z incydentu błyskawicznie obiegło internet. Wielu oglądających nie ukrywa oburzenia sytuacją. - Pedofilia, przecież to taki zabawny temat. Polski Sejm 2020, na czele z Marszałkinią Elżbietą Witek - skomentował całą sprawę na Twitterze internauta Marek Miller. Nie brak również głosów, że zachowanie jest efektem pychy, a politycy Prawa i Sprawiedliwości po wyborach poczuli się na tyle pewnie, że są przekonani, że nie muszą już w ogóle przejmować się opinią publiczną.

Komisja ds. pedofilii ma zająć się wszystkimi przypadkami spraw dotyczących wykorzystywania seksualnego małoletnich. Zgodnie z zapowiedziami, ma również dotknąć kwestii związanych z pedofilią w Kościele katolickim oraz przypadkami jej tuszowania przez hierarchów kościelnych. Jarosław Kaczyński zapowiadał, że jej członkowie nie będą zwracali na przynależność czy powiązania winnych.  

Warto zaznaczyć, że nie jest to pierwszy raz, gdy marszałek Witek nie może pohamować swojego śmiechu. Kilka tygodni temu, podczas głosowania jednej z Tarcz Antykryzysowych, Grzegorz Braun z Konfederacji wnioskował o dodanie do niej zapisu "Po art. 41 dodać art. 41a w brzmieniu: Art. 41a. Żeby wszyscy byli zdrowi, piękni i bogaci, a Pani Minister Emilewicz, aby miała własny helikopter do rozrzucania pieniędzy nad Polską na każde wezwanie". Wtedy również, podczas odczytywania poprawki, Elżbieta Witek nie mogła przestać się śmiać, czym wywołała sporą konsternację wśród obecnych na sali posłów. 

Źródło: NaTemat

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >