wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Nagła awantura w Sejmie, posypały się wyzwiska. Posłom całkowicie puściły nerwy

7 Października 2020

Autor tekstu:

Anna Dymarczyk

Udostępnij:

Posłowie Konfederacji znów zrobili burzę w polskim Sejmie. Posżło o brak maseczek, których przedstawiciele tej partii buntowniczo nie noszą, narażając zdrowie innych. Słowa płynące jednak w kierunku posła Brauna od posłanki Gosiewskiej r&oac

Podobny stan trwa od środowego poranka. Wcześniej Prezydium Sejmu wspólnie uchwaliło, że noszenie maseczek podczas obrad jest obowiązkowe, głównie mając na uwadze ostatnie zarażenia osób zasiadających zazwyczaj w sejmowych ławach, jak choćby Przemysław Czarnek. Od tego czasu posłowie Konfederacji ostentacyjnie odłożyli swoje maski na bok i na wszystkich obradach pokazują się z odsłoniętymi twarzami. 

Gosiewska w sejmie: Proszę nie narażać pracownika na zakażenie, proszę założyć maseczkę albo odejść

Często w Sejmie dochodziło na tym tle do kłótni, posłów bezskutecznie upominano. W czasie, kiedy podczas pierwszego czytania noweli o zmianie ustawy o podatku dochodowym wicemarszałkini z PiS, Małgorzata Gosiewska prosiła o założenie maski przed wstąpieniem na mównicę posła Marka Urbaniaka, ten zignorował jej prośbę. 

Po tym, jak na mównicy pojawił się poseł KO, Aleksander Miszalski, Gosiewska przeniosła swoją uwagę na Grzegorza Brauna z Konfederacji, który pochylał się nad jedną z pracowniczek Sejmu, chcąc zapewne dopisać się do listy mówców. Nie wytrzymała. 

- Panie pośle Braun, proszę się nie pochylać nad pracownikami, którzy są zmuszeni do kontaktowania się z panem bez maseczki - powiedziała, a po jej słowach na sali rozległy się gromkie brawa. Zaczęła potem dopytywać posła, czy ten w ogóle ją słyszy, ale ten, jak nie on, milczał jak zaklęty. 

- Proszę nie narażać pracownika na zakażenie, proszę założyć maseczkę albo odejść - powtórzyła wicemarszałkini. W końcu odezwał się i rozpoczął dziką awanturę:

- Proszę wykonywać swoje obowiązki. Do pani obowiązków nie należy instruowanie posłów, co do ich położenia na sali - twierdził. Gosiewska stwierdziła jedynie, że zapewne poseł zna konsekwencje swoich działań i wydawało się, że wszystko ucichło, ale gdy tylko Miszalski zszedł z mównicy, Braun wrócił do kłótni, krzycząc:

- Pani swoją obecnością tutaj narusza powagę wysokiej izby. Pani marszałek Gosiewska, narusza pani powagę tej izby swoim istnieniem w tej izbie, swoim tutaj zachowaniem.

Tego było za wiele dla posłanki, która odpowiedziała, że zostawi tę sprawę "bez komentarza", bo poseł Braun "sam sobie wystawia laurkę". W końcu rzuciła ciętym "cham" w kierunku posła i zarządziła przerwę w obradach, które potem miała już prowadzić Małgorzata Kidawa-Błońska. Wtedy Braun zwrócił się do niej:

- Proszę to przyjąć do wiadomości. 

Jeden z posłów powiedział w międzyczasie do Brauna: "Grzesiu, uspokój się."

To nie pierwszy ich wybryk w sejmie

Grzegorz Braun i inni posłowie Konfederacji są doskonale znani ze swoich sejmowych wybryków i skandalicznych wypowiedzi. To ich pomysłem było umieszczenie w jednej z poprawek do ustawy dot. tarczy antykryzysowej zapisu o lecącej helikopterem minister Emilewicz, która będzie zrzucać z niego pieniądze. To nie pierwszy i nie ostatni raz, kiedy w Sejmie wybucha awantura w związku ze słowami lub działaniami któregoś z posłów tej formacji. 

źródło: [wprost.pl]

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >