Sejm Joanna Lichocka. (zdj. Il. ) ; Jan Bielecki/East NewsŹródło: (zdj. Il. ) ; Jan Bielecki/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 3 Września 2020

Skandaliczna decyzja Prezydium Sejmu wobec znieważającego gestu Lichockiej. Sprawa została anulowana

Sejm zwołał prezydium, które podważyło decyzję komisji w sprawie gestu Joanny Lichockiej. Przypomnijmy, że chodzi o słynny już środkowy palec, którym posłanka uraczyła polityków Koalicji Obywatelskiej. Jak sama wskazuje, źle zinterpretowano jej przekaz.

Od kilku lat debata parlamentarna odnotowuje coraz niższy poziom. Wrzaski, awantury i przepychanki są już stałym elementem obrad Sejmu. Krystyna Pawłowicz wyróżniała się na tle posłów, którzy nie potrafili zachować się adekwatnie do sprawowanej funkcji. Odkąd pełni rolę sędzi Trybunału Konstytucyjnego, jej "obowiązki" sprawuje Joanna Lichocka. Przedstawicielka Prawa i Sprawiedliwości nie ma oporu, by pokazać środkowy palec swoim oponentom. 

Wiadomości TVP mocno odpłynęły? Danuta Holecka na wizji bez ogródek: Wiadomości TVP mocno odpłynęły? Danuta Holecka na wizji bez ogródek: "Na tle innych wypadamy lepiej"Czytaj dalej

Sejm zadecydował. Joanna Lichocka nie otrzyma nagany na środkowy palec

Wyjaśnijmy, że sejmowa komisja etyki ukarała Joannę Lichocką karą nagany. Postanowienie nie niesie za sobą większych konsekwencji. Dla Zjednoczonej Prawicy decyzja ta była niezwykle oburzająca. Zwołali Prezydium Sejmu, by podważyć głosowanie posłów. - Proszę sprawdzić zdjęcia. Oryginalna klatka nie jest ostra, ruch ręką jest szybki i bez żadnych intencji. Nikomu niczego nie pokazywałam. W oryginale się uśmiecham i na nikogo nie patrzę. Później rzeczywiście powtarzam gest, tłumacząc, że tego nie zrobiłam - komentuje Joanna Lichocka dla "Wirtualnej Polski". 

Nowe fakty ws. pasażera z hulajnogą z Jeleniej Góry, przedstawił swoją wersję. Czy jest prawdziwa?Nowe fakty ws. pasażera z hulajnogą z Jeleniej Góry, przedstawił swoją wersję. Czy jest prawdziwa?Czytaj dalej

Pokazanie środkowego palca przez posłankę miało miejsce podczas debaty w sprawie przyznania niemałej subwencji dla TVP. Chwilę po bulwersującym zdarzeniu tłumaczyła, że chciała jedynie przetrzeć oko. Nagrania i zdjęcia z obrad przedstawiają nieco inną sytuację. Polityczka utrzymuje jednak swoją wersję wydarzeń - Prezydium Sejmu opowiedziało się za przyzwoitością i przeciw nienawiści totalnej opozycji – dodawała dla "Wirtualnej Polski" posłanka Lichocka.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nagle zapowiedziano pilną konferencję. Dowiedzieliśmy się, o co dokładnie chodzi
2. Zaskakujący krok PKO BP. Znacznie ułatwi życie, ale jest haczyk
3. Wypełnił wniosek o zwolnienie z abonamentu RTV. Wtedy został skarcony, urzędnicze piekło

Sejm podjął bulwesrującą decyzję. Warto podkreślić, że za działaczką PiS-u wstawił się Dominik Tarczyński. Polityk znany jest z tego, że co jakiś czas zaprasza swoich oponentów na "solo". Sprawy w swoje ręce postanowiła wziąć tak zwana opozycja uliczna. Od kilku tygodni po Polsce jeżdzą wozy z plakatami, na których widzimy gest Joanny Lichockiej. Poniżej przedstawiamy zdjęcia wykonane przez Piotra Moleckiego z East News. Widzimy na nich, jak przedstawicielka Prawa i Sprawiedliwości "przeciera sobie oczy". 

Sejm Joanna Lichocka

Sejm Joanna Lichocka

Sejm Joanna Lichocka

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Z ostatniej chwili: ranna kobieta leży na środku torowiska. Poważny wypadek w centrum, ogromne utrudnienia
  2. Interwencja policji w Jeleniej Górze z powodu hulajnogi. Zajście nie trwało kilku minut, tylko ok. godzinę
  3. Powrót do szkół 1 września wcale nie jest bezpieczny? Rodzice nie kryją obaw i wątpliwości, mówią wprost
  4. Publicysta Radio Maryja namawia do użycia amunicji wobec LGBT. Wcześniej obrażał ofiarę księdza-pedofila
  5. Mateusz Morawiecki przyłapany na gorącym uczynku. Jego zasady nie obowiązują?
  6. Tragedia na północy Polski. Nie było szans, nie żyje

Źródło: [Wirtualna Polska]