wtv.pl > Polityka > Rzecznik Praw Dziecka pozuje z Wojciechem Cejrowskim "w trosce o wychowanie młodych pokoleń". Internauci przypomnieli za jakiego rodzaju wychowaniem obstawał celebryta
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 19.03.2022 09:16

Rzecznik Praw Dziecka pozuje z Wojciechem Cejrowskim "w trosce o wychowanie młodych pokoleń". Internauci przypomnieli za jakiego rodzaju wychowaniem obstawał celebryta

RPD i Cejrowski
Twitter/Rzecznik Praw Dziecka

Rzecznik Praw Dziecka opublikował fotografię, na której pozuje wraz z Wojciechem Cejrowskim. Internauci przypomnieli, że popularny celebryta jeszcze niedawno zachwalał używanie kar cielesnych wobec dzieci.

Czy Wojciech Cejrowski to na pewno dobry przykład do naśladowania?

Selfie z idolem skrajnej prawicy

Na oficjalnym profilu Rzecznika Praw Dziecka na Twitterze pojawiła się nietypowa fotografia. Widzimy na nim pełniącego obecnie tę funkcję Mikołaja Pawlaka w towarzystwie popularnego celebryty Wojciecha Cejrowskiego.

Obaj panowie ubrani są w hawajskie koszule, a telewizyjny gwiazdor trzyma w rękach tabliczkę z napisem "Zdjęcie za różaniec".

Fotografia opatrzona została wymownym komentarzem: "W trosce o wychowanie młodych pokoleń na prawych ludzi…"

To właśnie ten opis wzbudził oburzenie wśród internautów, którzy przypomnieli Rzecznikowi Praw Dziecka dawne wypowiedzi Wojciecha Cejrowskiego, o których Mikołaj Pawlak najwyraźniej zapomniał.

Cejrowski zachęca do bicia dzieci

- Nie ma możliwości wychowania niesfornego chłopca na porządnego kawalera bez kar cielesnych - to słowa celebryty, pochodzące z wywiadu dla "Vivy" z 2013 r.

W tej samej rozmowie nie brakowało również innych, wyjątkowo "ciekawych" sformułowań.

- Ci debile, którzy zakazują rodzicom stosowania środków adekwatnych do sytuacji, muszą zostać obaleni razem z ich wymysłami i razem z Unią Europejską - mówił Wojciech Cejrowski - To całe barbarzyństwo z odbieraniem rodzicom dzieci przez państwo to komuna, przemoc, dyktatura - wyliczał.

Popularna persona medialna słynie z wyjątkowo brutalnych wypowiedzi i skrajnie prawicowych poglądów.

Wielu internautów zastanawia się, czy zdjęcie z Wojciechem Cejrowskim na oficjalnej stronie Rzecznika Praw Dziecka należy odbierać jako niepokojący sygnał dotyczący zmian poglądowych w pełnionej przez Mikołaja Pawlaka funkcji.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: gazeta.pl, twitter.com, wtv.pl zdjęcie główne: Twitter/Rzecznik Praw Dziecka

Powiązane