Różaniec przeszedł ulicami polskich miast.. twitter/@NLubelskaŹródło: twitter/@NLubelska
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 6 Lipca 2020

Wojownicy Maryi przeszli ulicami polskich miast. O co chodzi?

Różaniec (zaznaczmy, że wyłącznie męski) przeszedł ulicami polskich miast. Jak czytamy, modlitewna akcja ma być "odpowiedzią na wezwanie Matki Bożej do odprawiania pierwszych sobót miesiąca". Do inicjatywy włączyli się mieszkańcy dużych polskich miast, m.in. Szczecina oraz Chełma. Jedną z uczestniczących w wydarzeniu wspólnot byli choćby słynni Wojownicy Maryi.

Jak wskazuje oficjalna strona internetowa założonego przez ojca Tadeusza Rydzyka Radia Maryja, Męski Różaniec odbywa się zwyczajowo w pierwszą sobotę miesiąca i na ten moment objął on już 25 polskich miast. Inicjatywa ma być wynagrodzeniem za dla Maryi za "zniewagi, grzech i bluźnierstwa godzące w Najświętsze Serce Pana Jezusa i Jej Niepokalane Serce".

Oficjalny i pilny wniosek o ujawnienie tożsamości osoby, która nie wylogowała się w Sejmie. Afera na całą PolskęOficjalny i pilny wniosek o ujawnienie tożsamości osoby, która nie wylogowała się w Sejmie. Afera na całą PolskęCzytaj dalej

Różaniec na ulicach polskich miast

Akcja, w skład której wchodzą jedynie mężczyźni, przeszła m.in. ulicami Szczecina, Chełma, Świnoujścia, Przemyśla czy Piotrkowa Trybunalskiego. W opublikowanych za pośrednictwem mediów społecznościowych wpisach podkreślano, że Męski Różaniec ma zadośćuczynić Maryi za "wyrządzane jej zniewagi".

DZISIAJ GRZEJE: 1. Okropny gest, wulgarne słowa wobec osoby ze środowiska LGBT. Na pomoc rzucili się obcy ludzie
2. Zakaz wychodzenia z domów w turystycznym kurorcie. Władze kraju w Europie podjęły decyzję

Męski Różaniec na ulicach polskich miast.

Męski Różaniec na ulicach polskich miast.

Męski Różaniec na ulicach polskich miast.

Warto zaznaczyć, że jedną z organizacji wspierającą inicjatywę są Wojownicy Maryi, katolicka wspólnota zrzeszająca mężczyzn, którzy raz do roku składają tzw. ślubowanie miecza. Z uniesionym orężem członkowie przysięgają walczyć z wszelakim złem oraz szatanem, a także bronić Kościoła katolickiego, polskiej rodziny i ojczyzny.

Jak podaje portal wrzesnia.info.pl, działalność inicjatywy ma być odpowiedzią na "kryzys męskości". – Kryzys męskości to przede wszystkim kryzys ojcostwa, wynikający m.in. z rozpadu rodziny, czy ślepej pogoni za pieniędzmi. Jednak fundamentem tego wszystkiego jest brak Boga w sercu – przekonywał, cytowany przez serwis, ksiądz Kępiński, duchowy opiekun wspólnoty we Wrześni.

Wojownicy Maryi wzięli udział w Męskim Różańcu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Lidl wstrzymuje współpracę z największą rzeźnią w Niemczech. Są oskarżenia pod adresem Polaków
  2. Niewyobrażalna zbrodnia w solarium. Pracownica będzie miała traumę na całe życie
  3. Wrzuciła niemowlę do wody, wszystko się nagrało. W sieci zawrzało, internauci oburzeni zachowaniem kobiety
  4. Policja rusza na kontrole. Już ponad 13 tys mandatów, mogą złapać każdego
  5. Zobaczył siebie w Wiadomościach TVP. "Nawet nie znają mojego miejsca pracy"
  6. Prawie dwutonowa asteroida przeleciała nad Tokio. Wybuch soniczny o sile 165 ton trotylu

Źródło: radiomaryja.pl / wrzesnia.info.pl / Facebook / Twitter