wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Córka Romana Giertycha miała być przez wiele godzin przesłuchiwana. Powód zastanawia

18 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Anna Dymarczyk

Udostępnij:

Roman Giertych poinformował na swoich Twitterze, że jego córka była przesłuchiwana przez wiele godzin w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie. Jako powód podano rzekome zniesławienie, jakiego w mediach miał dopuścić się jej ojciec wobec agent&o

  • Roman Giertych i jego rodzina wciąż nie zakończyli batalii z CBA.

  • Ostatni wniosek dotyczący zatrzymania Giertycha oraz pozbawienia go uprawnień zawodowych oddalił sąd w Poznaniu.

  • Prokuratura wciąż szuka jednak haków na adwokata.

  • Jak poinformował Giertych, prokuratorzy przez wiele godzin przesłuchiwali jego córkę w sprawie rzekomego zniesławienia funkcjonariuszy CBA przez jej ojca.

Centralne Biuro Antykorupcyjne nie ustępuje. Czy sprawa będzie miała dalszy ciąg?

CBA zrobi wszystko, by upolować Giertycha. Teraz przesłuchało jego córkę

Sprawa pomiędzy Romanem Giertychem i CBA się nie kończy. Były adwokat wciąż musi zmagać się z piętrzącymi oskarżeniami płynącymi od państwowych służb. Prokuratura nie ustępuje w wysiłkach i rzuca adwokatowi kolejne kłody pod nogi.

Tym razem w sprawę wmieszano jego córkę. Chodzi zapewne o ostre słowa Giertycha i jego żony dotyczące działań CBA podczas przeszukania ich domu. Maria Giertych, dziecko prawniczego małżeństwa, twierdziła wcześniej w mediach, że w zachowaniu funkcjonariuszy nie widziała większych nieprawidłowości w stosunku do niej. 

Giertych wyciągał jednak sporo nadużyć związanych z działaniami państwowych służb. Jedną z najważniejszych była kwestia jego przesłuchania w momencie, w którym pozostawał nieprzytomny oraz próba postawienia mu w tym stanie zarzutów

Sąd w Poznaniu uchylił środki zapobiegawcze zastosowane wobec Romana Giertycha - m. in. zakaz wykonywania zawodu. Giertych nie był już dłużej podejrzanym w sprawie nieprawidłowości w spółce Polnord. Może się jednak okazać, że chodzi o coś więcej.

Niedawno wypłynęły taśmy związane z rzekomymi działaniami korupcyjnymi byłego posła PiS Adama Hofmana, który miał próbować namówić Leszka C., oskarżonego w sprawie o nielegalne działania w Polnordzie oraz klienta Giertycha, do zakupu stacji TVN. Nie wiadomo, czy Giertych nie jest w posiadaniu większej liczby podobnych „haków” na obóz rządzący. 

- Wczoraj moja córka Maria była przez wiele godzin przesłuchiwana przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie w sprawie... rzekomego zniesławienia jakiego w mediach miałem się dopuścić przeciwko szlachetnym agentom CBA (212 kk) - napisał na swoim Twitterze Giertych, tłumacząc, że być może będzie ścigany z paragrafu 212 kodeksu karnego. 

Jaki cel postawiło sobie CBA?

Wielogodzinne przesłuchanie w sprawie tak błahej jak zniesławienie, jest sygnałem dla Giertycha, że teraz ucierpieć może jego rodzina - i nie będzie to zaprawiona w bojach sądowych i prawnych żona Barbara, ale najbardziej czuły punkt rodziny, czyli ich córka, Maria. 

To oznacza dla Giertychów batalię z kolejnymi oskarżeniami płynącymi od strony obozu rządzącego. Prokuratura znajdująca się w rękach Zbigniewa Ziobry działa tak, jak chce minister sprawiedliwości. Pytanie, czy wprawne działania adwokackiego małżeństwa nie pokrzyżują jego planów. 

Teraz czas na kolejne działania ze strony prokuratury - być może niedługo dowiemy się nieco więcej o całej sprawie.

źródło: [Twitter/GiertychRoman]

Tagi:

Roman Giertych

Anna DymarczykAutor

Redaktorka WTV. Studentka historii, naukowo zajmująca się historią Żydów w Polsce i muzealnictwem. Prywatnie zaangażowana w polski fandom fantastyczny. Bliskie są jej kwestie polskiej edukacji, mniejszości oraz nierówności społecznych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

"Nie jest pan dziennikarzem": kontrowersje wokół słów Donalda Tuska

Polityka

Do kogo Donald Tusk powiedział, że ten "nie jest dziennikarzem"? Nie był to Miłosz Kłeczek z TVP

Czytaj więcej >
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Polityka

Tajne spotkanie na Nowogrodzkiej. Kaczyński może oddać Ministerstwo Sportu nowemu koalicjantowi

Czytaj więcej >
Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy, jego pensja wzrośnie o 40 proc.

Polityka

Prezydent RP z podwyżką wynagrodzenia o 40 proc. Więcej zarobi nie tylko Andrzej Duda

Czytaj więcej >
Tomasz Orłowski odchodzi z MSZ po 31 latach pracy

Polityka

Po 31 latach pracy Tomasz Orłowski odchodzi z MSZ

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Polityka

Błażej Spychalski odszedł z Kancelarii Prezydenta, może trafić do Orlenu. Schetyna: tu nie ma żadnych standardów

Czytaj więcej >
Monika Pawłowska

Polityka

Od Lewicy aż po PiS. Monika Pawłowska dogadała się z Mateuszem Morawieckim? Gazeta.pl dotarła do niewiarygodnych informacji

Czytaj więcej >