wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Nawet 6000 zł dla jednej rodziny. Prezydent Andrzej Duda obiecuje wsparcie finansowe dla osób poszkodowanych przez powodzie

22 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Powodzie w Małopolsce spustoszyły ogromną część województwa. Walczący o reelekcję Andrzej Duda zapewniał w niedzielę, że poszkodowani mogą liczyć na finansową pomoc od państwa. Kandydat Prawa i Sprawiedliwości wskazał, że mieszkańcy zalanych budynk

Jeżdżący po kraju w ramach kampanii wyborczej Andrzej Duda wziął w niedzielę udział w posiedzeniu małopolskiego zespołu zarządzania kryzysowego. W związku z powodziami sytuacja w regionie jest naprawdę ciężka. Dość powiedzieć, że wobec rzęsistych opadów deszczu miejscowi strażacy zmuszeni byli interweniować już kilkaset razy. Kandydat PiS zapowiedział wczoraj, że poszkodowani w powodziach mieszkańcy nie pozostaną bez pomocy. Ta ma ruszyć już od poniedziałku.

Powodzie w Małopolsce. Duda zapowiedział pomoc

– Wojewoda małopolski jest przygotowany, żeby od jutra mogła być realizowana wypłata 6000 złotych w przypadku zalanych budynków – zapewniał w niedzielę Andrzej Duda, cytowany przez Radiozet.pl. Prezydent zapewnił także, że osobom, które w wyniku powodzi zostały pozbawione wody pitnej, zostanie ona dostarczona w beczkowozach. Odpowiednio zabezpieczone ma być także zasilanie energii elektrycznej, a sytuacja, jak zapewnił Duda, jest ciągle monitorowana.

– Zaraz będzie szacowanie szkód. Wojewoda zapewnił, że już wszystko tak zorganizował, aby od poniedziałku pierwsze wsparcie pomocowe mogło być wnioskowane i dysponowane – wskazał kandydat PiS w nadchodzących wyborach, dodając, że poszkodowani nie muszę martwić się o zapasy, które są dostarczane na bieżąco w odpowiednich ilościach.

Radio ZET zwraca uwagę, że w niektórym miejscowościach – w tym m.in. w Łapanowie – konieczna była ewakuacja kilkudziesięciu osób. Zalaniu uległy miejscowe sklepy, a także gospodarstwa domowe. Andrzej Duda wskazał, że szef MON udzielił zgody, by na dotkniętych powodzią terenach do akcji wkroczyły wojska inżynieryjne i Wojska Obrony Terytorialnej.

Źródło: radiozet.pl

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >