Powodzie w Małopolsce spustoszyły ogromną część województwa. Andrzej Duda zapowiedział wsparcie.. (zdj. il.) ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTERŹródło: (zdj. il.) ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 22 Czerwca 2020

Nawet 6000 zł dla jednej rodziny. Prezydent Andrzej Duda obiecuje wsparcie finansowe dla osób poszkodowanych przez powodzie

Powodzie w Małopolsce spustoszyły ogromną część województwa. Walczący o reelekcję Andrzej Duda zapewniał w niedzielę, że poszkodowani mogą liczyć na finansową pomoc od państwa. Kandydat Prawa i Sprawiedliwości wskazał, że mieszkańcy zalanych budynków otrzymają nawet do 6 tys. zł zapomogi.

Jeżdżący po kraju w ramach kampanii wyborczej Andrzej Duda wziął w niedzielę udział w posiedzeniu małopolskiego zespołu zarządzania kryzysowego. W związku z powodziami sytuacja w regionie jest naprawdę ciężka. Dość powiedzieć, że wobec rzęsistych opadów deszczu miejscowi strażacy zmuszeni byli interweniować już kilkaset razy. Kandydat PiS zapowiedział wczoraj, że poszkodowani w powodziach mieszkańcy nie pozostaną bez pomocy. Ta ma ruszyć już od poniedziałku.

Bardzo niebezpiecznie, zniszczone domy, zdewastowane drogi, pozalewane domy, istny armagedon. IMGW wydało nagły komunikatBardzo niebezpiecznie, zniszczone domy, zdewastowane drogi, pozalewane domy, istny armagedon. IMGW wydało nagły komunikatCzytaj dalej

Powodzie w Małopolsce. Duda zapowiedział pomoc

– Wojewoda małopolski jest przygotowany, żeby od jutra mogła być realizowana wypłata 6000 złotych w przypadku zalanych budynków – zapewniał w niedzielę Andrzej Duda, cytowany przez Radiozet.pl. Prezydent zapewnił także, że osobom, które w wyniku powodzi zostały pozbawione wody pitnej, zostanie ona dostarczona w beczkowozach. Odpowiednio zabezpieczone ma być także zasilanie energii elektrycznej, a sytuacja, jak zapewnił Duda, jest ciągle monitorowana.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wielki strajk, ludzie wyszli na ulice. Awantura, rozległy się krzyki: "Mamy dość. Episkopat do więzienia"
2. Nareszcie, przełomowa decyzja naszych sąsiadów. Wielu Polaków czekało od dawna

– Zaraz będzie szacowanie szkód. Wojewoda zapewnił, że już wszystko tak zorganizował, aby od poniedziałku pierwsze wsparcie pomocowe mogło być wnioskowane i dysponowane – wskazał kandydat PiS w nadchodzących wyborach, dodając, że poszkodowani nie muszę martwić się o zapasy, które są dostarczane na bieżąco w odpowiednich ilościach.

Radio ZET zwraca uwagę, że w niektórym miejscowościach – w tym m.in. w Łapanowie – konieczna była ewakuacja kilkudziesięciu osób. Zalaniu uległy miejscowe sklepy, a także gospodarstwa domowe. Andrzej Duda wskazał, że szef MON udzielił zgody, by na dotkniętych powodzią terenach do akcji wkroczyły wojska inżynieryjne i Wojska Obrony Terytorialnej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zostały tylko 4 dni na dopełnienie obowiązku. ZUS ostrzega, inaczej nie będzie można skorzystać ze zwolnienia
  2. Prześliczna Karolina pędziła motocyklem na solarium. Tragiczna śmierć. Nie żyje
  3. Przerażające odkrycie służb na południu Polski. Ciało było w stanie zaawansownego rozkładu
  4. Poczta Polska i absurdalny wydatek na worki za 5 mln zł? Dziwne tłumaczenia w oświadczeniu
  5. Z kranu zamiast wody popłynęło szambo. Fatalna awaria pod samą Warszawą
  6. Po co nam pszczoły, skoro mamy bańki mydlane. Nowy sposób zapylania kwiatów

Źródło: radiozet.pl