Pieniądze. Pexels/PhotoMIX CompanyŹródło: Pexels/PhotoMIX Company
Wszystkie wideo autora Krystian Mowel
Autor Krystian Mowel - 29 Czerwca 2020

Duda, Trzaskowski i ich majątki. Czym mogą pochwalić się kandydaci na prezydenta? Można się zdziwić

Według sondażu exit poll o fotel prezydenta w II turze wyborów będą walczyli Andrzej Duda oraz Rafał Trzaskowski. Jakim majątkiem dysponują obaj kandydaci? Który z nich jest zamożniejszy?

Majątkom obu kandydatów na stanowisko prezydenta RP przyjrzał się portal money.pl, który przeanalizował ich oświadczenia majątkowe. Rafał Trzaskowski oprócz swojego oświadczenia majatkowego, opublikował także to należące do jego małżonki.
 

Majątek Andrzeja Dudy
 

Zwycięzca I tury wyborów prezydenckich Andrzej Duda zapewnił, że nie ma nic do ukrycia i osobiście zwrócił się do SN o zdjęcie klauzuli tajności i ujawnienie jego oświadczenia majątkowego. Według danych, które opracował portal money.pl Duda na swoim koncie bankowym posiada 120 tysięcy złotych oraz ponad 30 tysięcy euro na koncie walutowym, co daje sumę w okolicach 300 tysięcy złotych w gotówce. Ponadto aktualny prezydent posiada dwa mieszkania (132 i 79-metrowe), działkę o powierzchni 325 metrów kwadratowych, 446 akcji spółki SKOTAN (900 zł za sztukę). Co ciekawe Andrzej Duda nie wpisał w oświadczeniu majątkowym żadnej nieruchomości powyżej 10 tysięcy złotych, co oznacza że nie posiada własnego samochodu, dzieł sztuki ani innych wartościowych przedmiotów. W 2019 roku prezydent zarobił 243 tysiące złotych, które w głównej mierze stanowiły uposażenie za pełnienie funkcji głowy państwa.

Jarosław Kaczyński nagle zniknął, nie pojawił się wczoraj w sztabie wyborczym Andrzeja Dudy. Co się stało i dlaczego go nie było?Jarosław Kaczyński nagle zniknął, nie pojawił się wczoraj w sztabie wyborczym Andrzeja Dudy. Co się stało i dlaczego go nie było?Czytaj dalej


 

Majątek Rafała Trzaskowskiego
 

Kandydat Koalicji Obywatelskiej posiada znacznie mniej gotówki niż Andrzej Duda – 60 tysięcy złotych. Jeśli chodzi o nieruchomości, Rafał Trzaskowski może pochwalić się posiadaniem dwóch mieszkań (79 i 103,5-metrowe), których łączna wartość szacowana jest na prawie dwa miliony złotych. Z kolei wyceniona na 70 tysięcy złotych działka w połowie należy do jego małżonki. Prezydent Warszawy znacznie więcej zarobił od Dudy w 2019 roku: 269 tysięcy złotych (wynajem mieszkania, pensja prezydenta Warszawy, prawa autorskie ZAiKS-u i STOART-u oraz wynagrodzenie z Polskiego Radia).

DZISIAJ GRZEJE: 1. Terroryści zaatakowali giełdę. 9 osób nie żyje 2. Dziś wielkie święto w Kościele. Franciszek dokona poświęcenia

Do majątku kandydata opozycji można doliczyć również samochód Volvo XC70, antyki oraz spadek po rodzicach. Dodatkowo, spłacił on w całości kredyt hipoteczny, który rozłożony był aż do 2039 roku, jednak duża ilość nadpłat spowodowała umorzenie całej kwoty.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Terroryści zaatakowali giełdę. 9 osób nie żyje
  2. Dziś wielkie święto w Kościele. Franciszek dokona poświęcenia
  3. Niewyobrażalnie tragiczne zakończenie imprezy urodzinowej. 19-latka nie żyje, została zastrzelona, niespodziewanie, bez przyczyny w USA
  4. Podwyższony poziom promieniowania nad północną Europą. Źródło pochodzi z Rosji?

Źródło: [money.pl]