wtv.pl
Kinga Duda

KUKIZ FUN/Youtube

Filmik z tańcem Kingi Dudy podbija internet. O córce prezydenta wypowiedzieli się także jej znajomi ze szkoły

21 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Krystian Mowel

Udostępnij:

Kinga Duda tańczy i śpiewa. Internauci dotarli do nagrania z jej występu. Swoją opinię o córce prezydenta przedstawili także jej rówieśnicy.

Wciąż nie milkną echa po mocnym wystąpieniu Kingi Dudy podczas wieczoru wyborczego. Na temat jej poglądów i stanowiska wypowiedziało się już mnóstwo znanych osób. 

Kinga Duda tańczy i śpiewa

Córka Andrzeja Dudy urodziła się w listopadzie 1995 roku w Krakowie i jest jedynym dzieckiem pary prezydenckiej. Swoje edukację rozpoczęła w elitarnym Gimnazjum nr 2 im. Adama Mickiewicza w Krakowie, którego uczniowie zdobywali największe wyróżnienia w kraju. Po ukończeniu gimnazjum Kinga Duda swoją edukację kontynuowała w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bartłomieja Nowodworskiego, które potocznie nazywane jest „Nowodworkiem”. Córka prezydenta nie stroniła od zajęć dodatkowych.

Szczególnie upodobała sobie sztukę. Wzięła nawet udział w przedstawieniu tzw. Szopce Nowodworskiej. Co roku, uczniowie przygotowywali spektakl, który był stylizowany na świąteczne szopki noworoczne. Rzeczywistość pokazywana była w nim z dystansem i w krzywym zwierciadle. Na scenie Kinga Duda tańczyła i śpiewała w obcisłej, krótkiej sukience, blond peruce i różówym szalu boa.

Koleżanki o Kindze Dudzie

Onet przedstawia opinie koleżanek Kingi Dudy, z którymi córka prezydenta uczęszczała zarówno do gimnazjum, jak i do liceum. „Kinga zawsze lubiła się uczyć. Wyróżniała się jako wzorowa uczennica” – twierdzą jej znajome.

„Była szarą myszką skupioną na nauce. Niczym specjalnie się nie wyróżniała. Ale zawsze była bardzo miła” – mówią koleżanki z liceum Kingi. „Niektórzy profesorowie traktowali ją ostrzej niż pozostałych studentów, chociaż byli też tacy, którzy woleli nie robić problemów córce prezydenta. Kinga zawsze była przygotowana, więc radziła sobie w każdej sytuacji. Najlepiej odnajdywała się w międzynarodowym prawie handlowym i prywatnym oraz w postępowaniu cywilnym” – tak komentowała osobę Kingi Dudy koleżanka ze studiów.

Źródło: [Onet]

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >