wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Żartownisie zadzwonili do Andrzeja Dudy. Prezydent nic nie podejrzewał, po prostu odebrał telefon

15 Lipca 2020

Autor tekstu:

Krystian Mowel

Udostępnij:

Odzyskanie Lwowa, skarżący się Donald Tusk i "pijany" Rafał Trzaskowski - to tematy, które zostały poruszone podczas rozmowy Andrzeja Dudy z podszywającymi się pod ważnego polityka żartownisiami. Wiemy kto "wkręcił" prezydenta R

Grupa rosyjskich youtuberów podająca się za sekretarza generalnego ONZ Antonio Guterresa dodzwoniła się do prezydenta Polski Andrzeja Dudy. Nieświadoma głowa państwa myślała, że rozmowa jest prawdziwa.

Andrzej Duda oszukany przez internautów


Jak podaje portal rmf24.pl, rozmowa pojawiła się dzisiaj rano na kanale YouTube „Vovan222prank”, której właścicielami są Władimir Kuzniecow i Aleksiej Stoliarow. Prezydent Polski nie jest ich pierwszą ofiarą, gdyż wcześniej żartownisie zadrwili sobie z takich osobistości jak książę Harry, Elton John, Bernie Sanders, Boris Johnson, Jean Claude Juncker, Emmanuel Macron czy Erdogan. W swoich rozmowach telefonicznych Rosjanie podszywali się pod inne znane osoby ze świata polityki, między innymi Władimira Putina, ukraińskiego premiera Wołodymyra Hrojsmana czy Gretę Thundberg. Wiele osób twierdzi, iż aby w ogóle doszło do połączenia telefonicznego z tak wpływowymi ludźmi konieczna jest pomoc rosyjskich służb bezpieczeństwa. Dziennik „The Guardian” zwraca uwagę, że potwierdzają to również tematy rozmów. Żarty youtuberów są później wykorzystywane w Rosji w celach propagandowych.

Andrzej Duda rozmawiał między innymi o odzyskaniu Lwowa

W rozmowie z youtuberami podszywającymi się pod sekretarza generalnego ONZ, Andrzej Duda przedstawiał sytuację epidemiologiczną w Polsce, wyjaśniał spór o „ideologię LGBT” oraz odpowiedział na pytanie, czy zamierza odzyskać Lwów, który znajduje się na terytorium Ukrainy.

Rozmówca prezydenta żartował, że Donald Tusk skarżył się sekretarzowi generalnemu ONZ, iż prezydent Polski dyskryminuje osoby o odmiennej orientacji seksualnej. Youtuberzy próbowali podpuścić Andrzeja Dudę, aby ten przyznał, że koronawirus w Polsce jest spowodowany przez Ukraińców, którzy przebywają na terenie naszego kraju. Żartowniś opowiadał też, że Rafał Trzaskowski dzwonił do sekretarza generalnego ONZ i powiedział mu, że to on zwyciężył w wyborach. Nie brakuje również żartów z polskiej wódki „żubrówki”.

Źródło : [RMF FM, YouTube]

Krystian MowelAutor

Dziennikarz i copywriter.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Lech Wałęsa

Polityka

Lech Wałęsa przegrał w sądzie ze Sławomirem Cenckiewiczem. Nie oznacza to jednak, że straci na tym finansowo

Czytaj więcej >
Donald Tusk

Polityka

Donald Tusk zabiera głos w sprawie imprezy u Roberta Mazurka. Odpowiada też, czy napiłby się "wódeczki" z Markiem Suskim

Czytaj więcej >

Polityka

Kancelaria Premiera z wyższym budżetem na przyszły rok. Wydatki wzrosną o 214 mln zł

Czytaj więcej >

Polityka

Sondaż IPSOS. Zjednoczona opozycja mocniejsza niż samotny PiS. Nawet wsparcie Konfederacji nie pomoże

Czytaj więcej >
Flickr/European Parliament, https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

Polityka

Urodziny Mazurka. Tusk radzi się teściowej ws. posłów, którzy uczestniczyli w imprezie

Czytaj więcej >
Wikimedia Commons/Government of Poland, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=101125205

Polityka

Minister Czarnek komentuje rezolucję PE. Za wypowiedź o dinozaurach został nominowany w specjalnym plebiscycie

Czytaj więcej >