Andrzej Duda. Jakub Kaminski/East News
Źródło: Jakub Kaminski/East News
Wszystkie wideo autora Krystian Mowel
Autor Krystian Mowel - 15 Lipca 2020

Żartownisie zadzwonili do Andrzeja Dudy. Prezydent nic nie podejrzewał, po prostu odebrał telefon

Odzyskanie Lwowa, skarżący się Donald Tusk i "pijany" Rafał Trzaskowski - to tematy, które zostały poruszone podczas rozmowy Andrzeja Dudy z podszywającymi się pod ważnego polityka żartownisiami. Wiemy kto "wkręcił" prezydenta RP.

Grupa rosyjskich youtuberów podająca się za sekretarza generalnego ONZ Antonio Guterresa dodzwoniła się do prezydenta Polski Andrzeja Dudy. Nieświadoma głowa państwa myślała, że rozmowa jest prawdziwa.
 

Andrzej Duda oszukany przez internautów
 

Jak podaje portal rmf24.pl, rozmowa pojawiła się dzisiaj rano na kanale YouTube „Vovan222prank”, której właścicielami są Władimir Kuzniecow i Aleksiej Stoliarow. Prezydent Polski nie jest ich pierwszą ofiarą, gdyż wcześniej żartownisie zadrwili sobie z takich osobistości jak książę Harry, Elton John, Bernie Sanders, Boris Johnson, Jean Claude Juncker, Emmanuel Macron czy Erdogan. W swoich rozmowach telefonicznych Rosjanie podszywali się pod inne znane osoby ze świata polityki, między innymi Władimira Putina, ukraińskiego premiera Wołodymyra Hrojsmana czy Gretę Thundberg. Wiele osób twierdzi, iż aby w ogóle doszło do połączenia telefonicznego z tak wpływowymi ludźmi konieczna jest pomoc rosyjskich służb bezpieczeństwa. Dziennik „The Guardian” zwraca uwagę, że potwierdzają to również tematy rozmów. Żarty youtuberów są później wykorzystywane w Rosji w celach propagandowych.

Andrzej Duda rozmawiał między innymi o odzyskaniu Lwowa

 
W rozmowie z youtuberami podszywającymi się pod sekretarza generalnego ONZ, Andrzej Duda przedstawiał sytuację epidemiologiczną w Polsce, wyjaśniał spór o „ideologię LGBT” oraz odpowiedział na pytanie, czy zamierza odzyskać Lwów, który znajduje się na terytorium Ukrainy.

Rozmówca prezydenta żartował, że Donald Tusk skarżył się sekretarzowi generalnemu ONZ, iż prezydent Polski dyskryminuje osoby o odmiennej orientacji seksualnej. Youtuberzy próbowali podpuścić Andrzeja Dudę, aby ten przyznał, że koronawirus w Polsce jest spowodowany przez Ukraińców, którzy przebywają na terenie naszego kraju. Żartowniś opowiadał też, że Rafał Trzaskowski dzwonił do sekretarza generalnego ONZ i powiedział mu, że to on zwyciężył w wyborach. Nie brakuje również żartów z polskiej wódki „żubrówki”.
 
Źródło : [RMF FM, YouTube]