wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Wiemy ile zarabia ojciec prezydenta. Jan Duda ujawnił swój majatek

6 Lipca 2020

Autor tekstu:

Krystian Mowel

Udostępnij:

Okazuje się, że profesor Jan Tadeusz Duda, ojciec prezydenta RP, zarabia więcej, niż jego syn. Duda senior dostaje także wysoką emeryturę. Poznaliśmy majątek taty Andrzeja Dudy.

O oświadczeniu majątkowym Jana Dudy pisze na łamach swojego portalu Wirtualna Polska, której dokument udostępniła Kancelaria Sejmiku. Ojciec Andrzeja Dudy jest wykładowcą akademickim na dwóch małopolskich uczelniach wyższych.

Majątek Jana Dudy

Jan Duda jest przewodniczącym sejmiku małopolskiego oraz wykładowcą uniwersyteckim. W wyborach samorządowych uzyskał poparcie wynoszące 56 763 głosów, co stanowi dwukrotność liczby zwolenników, w porównaniu do roku 2014. W 2019 roku wybrano go na przewodniczącego wcześniej wspomnianego sejmiku małopolskiego. Wirtualna Polska analizuje oświadczenie majątkowe Jana Dudy, na podstawie którego dowiadujemy się, iż na koniec ubiegłego roku posiadał on 38 091,61 zł oszczędności na kontach w banku Pekao SA. Ponadto, jest właścicielem papierów wartościowych o kwocie 29 173,05 zł. Ojciec prezydenta jest współwłaścicielem domu (1/5 udziałów) domu wartego 340 tys. złotych, a także wraz z żoną posiada mieszkanie o wartości 410 tys. złotych.

Zarobki Jana Dudy


Poza działalnością polityczną, ojciec Andrzeja Dudy jest wykładowcą na dwóch uczelniach. Pracuje jako profesor zwyczajny w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie. Z materiału opublikowanego przez Wirtualną Polskę wynika, iż jego zarobki w 2019 roku wyniosły 340 709,92 zł, z czego większość pochodzi z umów o pracę – 178 450,92 zł i umów o dzieło oraz zlecenie – 47 587,50 zł. Jako radny sejmiku rocznie otrzymuje wynagrodzenie w wysokości 28 616,01 zł, natomiast prawa autorskie dostarczyły mu rocznie 2375 zł.

Jan Duda otrzymuje również wysoką emeryturę, która w ciągu 2019 roku wyniosła 83 680,49 zł, co w skali miesiąca daje 6,9 tys. złotych. Ojciec prezydenta posiada również samochód Kia Rio z 2017 roku, którego wartość szacowana jest na 40 tys. złotych.

Źródło: [Wirtualna Polska]

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >