Rodzice Andrzeja Dudy. PAWEL DABROWSKI/East NewsŹródło: PAWEL DABROWSKI/East News
Wszystkie wideo autora Krystian Mowel
Autor Krystian Mowel - 6 Lipca 2020

Wiemy ile zarabia ojciec prezydenta. Jan Duda ujawnił swój majatek

Okazuje się, że profesor Jan Tadeusz Duda, ojciec prezydenta RP, zarabia więcej, niż jego syn. Duda senior dostaje także wysoką emeryturę. Poznaliśmy majątek taty Andrzeja Dudy.

O oświadczeniu majątkowym Jana Dudy pisze na łamach swojego portalu Wirtualna Polska, której dokument udostępniła Kancelaria Sejmiku. Ojciec Andrzeja Dudy jest wykładowcą akademickim na dwóch małopolskich uczelniach wyższych.
 

Majątek Jana Dudy

Jan Duda jest przewodniczącym sejmiku małopolskiego oraz wykładowcą uniwersyteckim. W wyborach samorządowych uzyskał poparcie wynoszące 56 763 głosów, co stanowi dwukrotność liczby zwolenników, w porównaniu do roku 2014. W 2019 roku wybrano go na przewodniczącego wcześniej wspomnianego sejmiku małopolskiego. Wirtualna Polska analizuje oświadczenie majątkowe Jana Dudy, na podstawie którego dowiadujemy się, iż na koniec ubiegłego roku posiadał on 38 091,61 zł oszczędności na kontach w banku Pekao SA. Ponadto, jest właścicielem papierów wartościowych o kwocie 29 173,05 zł. Ojciec prezydenta jest współwłaścicielem domu (1/5 udziałów) domu wartego 340 tys. złotych, a także wraz z żoną posiada mieszkanie o wartości 410 tys. złotych.
 

Zarobki Jana Dudy
 

Poza działalnością polityczną, ojciec Andrzeja Dudy jest wykładowcą na dwóch uczelniach. Pracuje jako profesor zwyczajny w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie. Z materiału opublikowanego przez Wirtualną Polskę wynika, iż jego zarobki w 2019 roku wyniosły 340 709,92 zł, z czego większość pochodzi z umów o pracę – 178 450,92 zł i umów o dzieło oraz zlecenie – 47 587,50 zł. Jako radny sejmiku rocznie otrzymuje wynagrodzenie w wysokości 28 616,01 zł, natomiast prawa autorskie dostarczyły mu rocznie 2375 zł.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Szokujące zachowanie Mariusza Max Kolonki. Ogłosił się prezydentem Polski 2. Nowy podatek już niebawem uderzy w wasze kieszenie. Finał prac nad projektem

Jan Duda otrzymuje również wysoką emeryturę, która w ciągu 2019 roku wyniosła 83 680,49 zł, co w skali miesiąca daje 6,9 tys. złotych. Ojciec prezydenta posiada również samochód Kia Rio z 2017 roku, którego wartość szacowana jest na 40 tys. złotych.

Źródło: [Wirtualna Polska] 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nowy podatek już niebawem uderzy w wasze kieszenie. Finał prac nad projektem
  2. Szokujące zachowanie Mariusza Max Kolonki. Ogłosił się prezydentem Polski
  3. Wzruszający apel Wandy Traczyk-Stawskiej. Wiemy na kogo zagłosuje weteranka Powstania Warszawskiego
  4. Produkty dla dzieci pilnie wycofane ze sprzedaży przez GIS. Mogą być niebezpieczne, znaleziono plastik w trzech różnych batonikach