wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Andrzej Duda chce zmiany konstytucji. Podpisał już projekt

6 Lipca 2020

Autor tekstu:

Krystian Mowel

Udostępnij:

Prezydent Andrzej Duda podpisał projekt zmiany konstytucji i skierował go do Sejmu. "Dotrzymałem swoich zobowiązań, zrealizowałem to, co jest dla moich rodaków najważniejsze" - przyznał Duda.

Andrzej Duda skierował do Sejmu projekt zmiany konstytucji. Prezydent pragnie, aby znalazł się w niej zapis, iż w Polsce wykluczona jest adopcja dziecka przez osobę pozostającą w związku jednopłciowym

Andrzej Duda chce zmiany w konstytucji


Portal Onet podaje, iż prezydent Andrzej Duda jest przekonany, że dzięki wprowadzeniu zmiany w konstytucji bezpieczeństwo i troska o dobro najmłodszych będzie w znacznie większym stopniu realizowana. „Robię wszystko dla rodzin polskich. Ogromnie się cieszę. (…) Chcę, by rodziny miały mniej problemów. Jeśli chodzi o zaplanowaną przeze mnie zmianę w konstytucji, chcę, by kwestia ta została sformalizowana, bo tego chce większość Polaków. Zmiana ta oznacza wprowadzenie fundamentalnego przepisu (…) zgodnie z tym zapisem, który proponuję, adoptować dziecko może tylko osoba będąca w związku heteroseksualnym” – oświadczył Andrzej Duda po podpisaniu projektu. Prezydent zwrócił też uwagę na fakt, że w trakcie jego kadencji powstało wiele programów, wspierających polskie rodziny. Zapowiedział również nowe plany na przyszłość, które mają dodatkowo pomóc polskim obywatelom.

Czy projekt Andrzeja Dudy wejdzie do konstytucji?

Po podpisaniu projektu przez prezydenta, pierwsze jego czytanie może odbyć się dopiero po trzydziestu dniach od dnia przedłożenia Sejmowi projektu ustawy. Oznacza to, że powyższy projekt zostanie przedstawiony w Sejmie najwcześniej 6 sierpnia, czyli w ostatnim dniu kadencji Andrzeja Dudy. Aby propozycja prezydenta została przyjęta, musi ją poprzeć co najmniej 2/3 posłów, zakładając że w dniu głosowania będzie ich co najmniej połowa.

Jak podaje portal Onet.pl, Andrzej Duda jest przekonany, że poprze go Zjednoczona Prawica, PSL Konfederacja, a nawet część posłów Koalicji Obywatelskiej. Przypomnijmy, że Zjednoczona Prawica nie posiada większości konstytucyjnej, która wymaga jednogłośności 307 posłów. Oznacza to, że poparcie projektu prezydenta będzie zależało od przedstawicieli innych partii.

Źródło: [Onet.pl]

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >