Andrzej Duda. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East NewsŹródło: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News
Wszystkie wideo autora Krystian Mowel
Autor Krystian Mowel - 3 Lipca 2020

Zaskakujące słowa Andrzeja Dudy. Obraził mieszkańców Krakowa?

Andrzej Duda przegrał w Krakowie w I turze wyborów z Rafałem Trzaskowskim o 6 punktów procentowych. Jednak po ostatnich słowach prezydenta RP, poparcie dla niego w jego rodzinnym mieście może jeszcze zmaleć.

Ubiegający się o reelekcję prezydent RP był gościem stacji Polsat News. Andrzej Duda udzielił tam wywiadu Bogdanowi Rymanowskiemu. Rozmowa została przeprowadzona niemal w tym samym czasie, w którym miała odbyć się debata prezydencka organizowana przez TVN, Onet i Wirtualną Polskę. W pewnym momencie Andrzej Duda ocenił kto na niego nie głosuje. Część widzów mogła odnieść wrażenie, że prezydent zrobił to dość protekcjonalnie.
 

Andrzej Duda o „salonie warszawki”
 

Podczas rozmowy Andrzej Duda został zapytany o swoją wcześniejszą wypowiedź dotyczącą „polityki nachylania kieszeni warszawskiemu salonowi, tak zwanej warszawce, czyli grupie najbogatszych ludzi prominentnych, którzy się bogacili bardzo często kosztem reszty społeczeństwa”. Takie słowa padły z ust prezydenta podczas spotkania z mieszkańcami Łobzy (woj. Zachodniopomorskie) w odniesieniu do rządów PO-PSL. Zdanie to do swoich celów chciała wykorzystać opozycja, która zarzucała Dudzie użycie określenia „salon warszawski” w pejoratywnym kontekście. Prezydent zaznaczył, iż ludzie w Polsce są inteligentni i doskonale zdają sobie sprawę, co tak naprawdę miał na myśli. „To jest opis pewnej polityki, która była realizowana przez ugrupowanie – na którego czele dzisiaj stoi jako wiceprzewodniczący pan Rafał Trzaskowski, kiedy to ugrupowanie sprawowało władzę przez 8 lat” – mówił Andrzej Duda
 

Andrzej Duda o "krakówku"

 
Prowadzący nie chciał odpuścić prezydentowi i chciał kontynuować temat, dopytując czy nie widzi w tym określeniu nic obraźliwego. Bogdan Rymanowski jako przykład użył tzw. „krakówka”, ponieważ Duda urodził się w Krakowie i niemal całe dorosłe życie spędził w stolicy Małopolski. Odpowiedź głowy państwa była dość nieoczekiwana – „Ja pochodzę z krakowskiej inteligencji. Nie pochodzę z „krakówka” panie redaktorze. „Krakówek” raczej na mnie nie głosuje”.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Ujawniono prawdę nt. ułaskawienia przez Andrzeja Dudę. Skandaliczne fakty ujrzały światło dzienne, wielu może być wściekłych 2. Częstochowa. Napad z ciupagą i zabawkowym pistoletem, uciekli bojąc się krzesła. Brzmi, jak kabaret, ale wydarzyło się naprawdę

Mimo wszystko, nawet jako urzędujący prezydent nie zyskał poparcia mieszkańców stolicy Małopolski. W Krakowie oddano na niego 31,84 procent głosów, natomiast Rafał Trzaskowski zyskał poparcie 37,97 procent wyborców.

Źródło: [Polsat News, gazeta.pl] 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ujawniono prawdę nt. ułaskawienia przez Andrzeja Dudę. Skandaliczne fakty ujrzały światło dzienne, wielu może być wściekłych
  2. Częstochowa. Napad z ciupagą i zabawkowym pistoletem, uciekli bojąc się krzesła. Brzmi, jak kabaret, ale wydarzyło się naprawdę
  3. Beata Szydło przerwała milczenie w sprawie jednych z mediów. "Czas powiedzieć dość. Jestem zbulwersowana, podła manipulacja"
  4. Nie tylko musztarda i zupki chińskie? Hojny prezydent mówi, na co jeszcze obniżył VAT. "Podpaski, wkładki higieniczne. Mam w domach i tak dalej"