Pies uratował mieszkańców domu jednorodzinnego w Nowej Soli.. lubuska.policja.gov.plŹródło: lubuska.policja.gov.pl
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 8 Lipca 2020

Pies uratował mieszkańców całego domu jednorodzinnego w Nowej Soli. Niezwykła historia

Pies uratował mieszkańców domu jednorodzinnego w Nowej Soli. Domownikom udało się opuścić budynek jedynie dzięki zachowaniu czujnego zwierzęcia. Ujadanie czworonoga imieniem Dosia obudziło jego właścicieli, którzy nie byli świadomi, że w należącej do nich kotłowni wybuchł pożar.

Szczegóły zdarzenia za Policją Lubuską przytacza Polsat News. Jak czytamy, do pożaru w domu jednorodzinnym w Nowej Soli doszło w ubiegłą niedzielę. Przybyły na miejsce patrol miejscowej policji zastał stojących przed budynkiem, wyraźnie roztrzęsionych mieszkańców.

Naprawdę? Sztab Andrzeja Dudy opublikował w sieci skandaliczną grę. Rafał Trzaskowski jako główna postać z tragicznym finałemNaprawdę? Sztab Andrzeja Dudy opublikował w sieci skandaliczną grę. Rafał Trzaskowski jako główna postać z tragicznym finałemCzytaj dalej

Pies uratował właścicieli

Z informacji przekazanych przez KPP w Nowej Soli wynika, że nie czekając na przyjazd strażaków, funkcjonariusze złapali w dłonie gaśnice i ruszyli do wnętrza domu. Trawiący budynek pożar był już w mocno zaawansowanym stadium, a pomieszczenia wypełniał gęsty dym.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Okropny gest, wulgarne słowa wobec osoby ze środowiska LGBT. Na pomoc rzucili się obcy ludzie
2. Tragiczny skutek żywiołu, 18 osób nie żyje. Zdjęcia z Japonii wywołują łzy w oczach

Jak podaje polsatnews.pl, w środku zastano jeszcze stojącego przy wejściu do kotłowni mężczyznę, który nie opuścił domu wraz z resztą mieszkańców. Na polecenie mundurowych dołączył jednak do zebranej na podwórku rodziny. Według komunikatu lubuskiej policji stosunkowo szybko stwierdzono, że płomienie wydobywały się z pieca grzewczego.

Nowosolscy policjanci, nie tracąc czasu, zaczęli gasić płomienie. Niedługo potem na miejscu zjawili się strażacy, którzy natychmiast wspomogli mundurowych w czynnościach gaśniczych. Jak zapewniają funkcjonariusze, na całe szczęście nikt nie ucierpiał. Na uwagę zasługuje jednak postawa psa mieszkańców, któremu zawdzięczają swe życie.

To właśnie pies imieniem Dosia zaalarmował bowiem domowników o powstałym niebezpieczeństwie. Głośne szczekanie czworonoga obudziło nieświadomych zagrożenia właścicieli zwierzęcia. "Dzięki czujności i przytomności czworonoga rodzina szybko opuściła miejsce zagrożenia", czytamy w oświadczeniu lubuskiej policji.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Poczta Polska pozwana. Zarzuca się jej nielegalne przetwarzanie danych osobowych
  2. Armagedon nad Zegrzem, miasto wysyła ostrzeżenie. Tłumy ludzi ruszyły nad wodę, trudno jest wyjechać
  3. Jolanta Kwaśniewska po raz pierwszy publicznie poparła jednego z kandydatów na prezydenta. Powiedziała coś, co zaskoczyło wszystkich
  4. Kardynał Stefan Wyszyński wolałby to ukryć? Lokalna społeczność wspomina, jak targał dziewczęta za włosy i wiele innych
  5. Danuta Holecka chciałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Jej ukochane dziecko wołało o pomoc
  6. Ufo nad Japonią? Rząd kraju nie ma pojęcia czym jest tajemniczy obiekt

Źródło: Polsat News / Policja Lubuska