wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Pies uratował mieszkańców całego domu jednorodzinnego w Nowej Soli. Niezwykła historia

8 Lipca 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Pies uratował mieszkańców domu jednorodzinnego w Nowej Soli. Domownikom udało się opuścić budynek jedynie dzięki zachowaniu czujnego zwierzęcia. Ujadanie czworonoga imieniem Dosia obudziło jego właścicieli, którzy nie byli świadomi, że w nal

Szczegóły zdarzenia za Policją Lubuską przytacza Polsat News. Jak czytamy, do pożaru w domu jednorodzinnym w Nowej Soli doszło w ubiegłą niedzielę. Przybyły na miejsce patrol miejscowej policji zastał stojących przed budynkiem, wyraźnie roztrzęsionych mieszkańców.

Pies uratował właścicieli

Z informacji przekazanych przez KPP w Nowej Soli wynika, że nie czekając na przyjazd strażaków, funkcjonariusze złapali w dłonie gaśnice i ruszyli do wnętrza domu. Trawiący budynek pożar był już w mocno zaawansowanym stadium, a pomieszczenia wypełniał gęsty dym.

Jak podaje polsatnews.pl, w środku zastano jeszcze stojącego przy wejściu do kotłowni mężczyznę, który nie opuścił domu wraz z resztą mieszkańców. Na polecenie mundurowych dołączył jednak do zebranej na podwórku rodziny. Według komunikatu lubuskiej policji stosunkowo szybko stwierdzono, że płomienie wydobywały się z pieca grzewczego.

Nowosolscy policjanci, nie tracąc czasu, zaczęli gasić płomienie. Niedługo potem na miejscu zjawili się strażacy, którzy natychmiast wspomogli mundurowych w czynnościach gaśniczych. Jak zapewniają funkcjonariusze, na całe szczęście nikt nie ucierpiał. Na uwagę zasługuje jednak postawa psa mieszkańców, któremu zawdzięczają swe życie.

To właśnie pies imieniem Dosia zaalarmował bowiem domowników o powstałym niebezpieczeństwie. Głośne szczekanie czworonoga obudziło nieświadomych zagrożenia właścicieli zwierzęcia. "Dzięki czujności i przytomności czworonoga rodzina szybko opuściła miejsce zagrożenia", czytamy w oświadczeniu lubuskiej policji.

Źródło: Polsat News / Policja Lubuska

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >