Pałac Prezydencki stał się miejscem kolejnego protestu.. Facebook/JohnBoB & Sophie Art
Źródło: Facebook/JohnBoB & Sophie Art
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 5 Lipca 2020

Przebrał się za Andrzeja Dudę i podchodził do ludzi pod Pałacem Prezydenckim. Wszystko zostało uwiecznione

Pałac Prezydencki stał się miejscem niecodziennej akcji. Grupa "Lotnej Brygady Opozycji" postanowiła w prześmiewczy sposób wyrazić swoje zdanie w sprawie najnowszych obniżek VAT. Jeden ze zwolenników opozycji przebrał się za samego Andrzeja Dudę.

Kampanie wyborcze w Polsce znane są z wysokich i skrajnych emocji, jakie budzą się u Polaków podczas politycznych agitacji. Na tak zwanych ruchach ulicznych powstała jednak grupa, która swoje poglądy na działania rządu Zjednoczonej Prawicy wyraża poprzez satyrę. "Lotna Brygada Opozycji" zdecydowała się na protesty pod Pałacem Prezydenckim. Osoba przebrana za Andrzeja Dudę rozdawała produkty, które zostały objęte obniżką podatku VAT.

Pałac Prezydencki. Człowiek przebrany za Andrzeja Dude rozdawał musztardę

Szczególnym elementem protestu była musztarda sarepska. Opozycyjni działacze rozstawili stolik, na którym znajdowały się papierowe talerze ze wspomnianym produktem. Wystawiono też wiadro z kartką o treści "musztarda wyborcza". Na umieszczonej fotorelacji widzimy, jak zgromadzeni przytulają się i robią zdjęcia z mężczyzną przebranym za Andrzeja Dudę. 

 "Lotna Brygada Opozycji rozstawiła pod Pałac Prezydencki w Warszawie stolik wyborczy kandydata na #prezydent Polski #AndrzejDuda . Chętnych na wyborczą musztardę [...] nie brakowało. Rozdawane były również ułaskawienia na okaziciela dla członków i sympatyków #PiS wraz z rodzinami." - czytamy w opisie na Facebooku autorstwa JohnBoB & Sophie Art.

Happening pod Pałacem Prezydenckim

Pełna fotorelacja z wydarzeń pod Pałacem Prezydenckim została zamieszczona TU.

Źródło: [Facebook/JohnBoB & Sophie Art]