wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Pabianice. Dziennikarka śmiała się, nagrywając skandaliczny film. Sześć stowarzyszeń prozwierzęcych zapowiedziało złożenie zawiadomienia

23 Maja 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Pabianice, drugie co do liczby mieszkańców miasto aglomeracji łódzkiej, zyskało rozgłos dzięki opublikowanemu przez lokalny portal nagraniu, na którym pies przez kilka minut usiłuje chwycić w zęby przerażonego jeża. Choć autorka filmu

Trwające około półtorej minuty nagranie, które przed tygodniem opublikowano w mediach społecznościowych portalu "Pabianice TV", zatytułowano "Pies vs. jeż - dziś na jednym z pabianickich podwórek". Choć autorom publikacji zajście wydało się najwyraźniej zabawne, wpis skomentowały setki oburzonych uwiecznionym zajściem użytkowników internetu, a jedna z organizacji prozwierzęcych zawiadomiła prokuraturę.

Pabianice: znęcanie się nad dzikim zwierzęciem

W materiale widzimy, jak pies obraca łapami zwiniętego w kulkę, przerażonego jeża. Chociaż z początku, ze względu na kolce, czworonóg miał problemy z ugryzieniem zwierzęcia, nagranie kończy się w momencie, gdy pies łapie w zęby swojego "przeciwnika".

Organizacje prozwierzęce nie zamierzały przejść obojętnie wobec jawnego znęcania się nad dzikim zwierzęciem. "Rozmawialiśmy z autorką materiału, która jest także właścicielką serwisu internetowego. Usłyszeliśmy, że na filmie nie zarejestrowano znęcania się nad jeżem, a jedynie scenkę przyrodniczą. Nie doszliśmy do porozumienia, więc w poniedziałek złożyłam zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej w Pabianicach", informuje, cytowana przez łódzkie TVP 3, Klaudia Kwiatkowska, koordynator w OTOZ Animals Łódź.

Na ten moment nie można mieć, rzecz jasna, pewności co do decyzji, jaką podejmie prokuratura, warto jednak dodać, że za znęcanie się nad zwierzętami grozi kara pozbawienia wolności do trzech lat. Część oburzonych internautów wskazywała ponadto, że jeże są w naszym kraju objęte ochroną ścisłą.

Źródło: facebook/pabianice.tv / lodz.tvp.pl

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >