Z oficjalnego Facebooka PKN Orlen znikają komentarze, w których internauci krytycznie odnoszą się do działalności Daniela Obajtka.. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER; Wykop/Megasuper
Źródło: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER; Wykop/Megasuper
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 1 Marca 2021

Z Facebooka Orlenu znikają komentarze uderzające w Daniela Obajtka

Z oficjalnego Facebooka PKN Orlen znikają komentarze, w których internauci krytycznie odnoszą się do działalności Daniela Obajtka. Przedstawiciele spółki zdają się usuwać niewygodne reakcje, mimo że nie są one obraźliwe bądź wulgarne.

We wtorek 16 lutego Daniel Obajtek otrzymał nagrodę Człowieka Wolności, utworzoną przez tygodnik „Sieci”. Uroczystości najdobitniej zdają się obrazować poważanie, jakim w obozie Prawa i Sprawiedliwości cieszy się prezes PKN Orlen.

Wręczaniu statuetki towarzyszyły śpiewy, a swą obecnością wydarzenie uświetnili marszałek Sejmu Elżbieta Witek oraz aż trzech wicepremierów, w tym Jacek Sasin, Piotr Gliński i Jarosław Kaczyński.

Po wszystkim Sasin wychwalał Obajtka, mówiąc, że jako prezes koncernu przyczynia się on do budowania polskiej wolności. – Nie ma wolności bez własności – przekonywał.

Orlen usuwa krytyczne komentarze

W związku z doniesieniami medialnymi, w których prześwietlana jest kariera Daniela Obajtka, a które swój początek wzięły w opublikowaniu taśm przez „Gazetę Wyborczą”, pod wpisami Orlenu w mediach społecznościowych zaczęły pojawiać się uwagi dotyczące działalności prezesa paliwowego giganta.

Tak oto pod najnowszym wpisem spółki, opublikowanym w mediach społecznościowych 26 lutego, masowo giną komentarze dotyczące Obajtka. Choć Facebook informuje o obecności 120 opinii, pod wpisem Orlenu widnieje ich jedynie kilkanaście.

Screeny usuniętych komentarzy pojawiły się w serwisie Wykop, opublikowane przez jednego z użytkowników platformy.

Orlen usuwa niewygodne komentarze.Orlen usuwa niewygodne komentarze.Orlen usuwa niewygodne komentarze.

Działania sprawdzające przeprowadziliśmy również na własną rękę. Jeszcze nad ranem, w okolicach godziny 8, jeden z użytkowników skomentował wpis, zaznaczając, że wobec działań Obajtka wnosi o rozpoczęcie akcji „Nie tankuję na Orlenie”. Komentarz jest obecnie niewidoczny.

O powody ukrywania opinii zapytaliśmy Biuro Prasowe koncernu. W mailu zawarliśmy ponadto pytanie, czy przedstawiciele Orlenu nie uważają, że prowadzone działania stoją w pewnej sprzeczności do przyjętej przez Daniela Obajtka nagrody Człowieka Wolności.

Na ten moment nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

źródło: Facebook / Wykop