Opłata cukrowa Andrzej Duda. WTV
Źródło: WTV
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 27 Sierpnia 2020

Właśnie przepchnięto nowy podatek. Andrzej Duda podpisał ustawę, wielu Polaków może być wściekłych

Opłata cukrowa wejdzie w życie. Andrzej Duda poparł inicjatywę polityków Prawa i Sprawiedliwości. Złożył swój podpis pod ustawą. Ceny napojów słodzonych wzrosną, co może nie spodobać się opinii publicznej. Na co należy przygotować się tym razem?

W ostatnich dniach odbyło się kolejne posiedzenie Sejmu i Senatu. Parlamentarzyści debatowali między innymi nad wdrożeniem kolejnego podatku. Nie każdemu posłowi i posłance spodobały się przedłożone propozycje, jednak ustawa o opłacie cukrowej przeszła przez izbę niższą i trafiła na biurko prezydenta Andrzeja Dudy. Po wielu dyskusjach głowa państwa zdecydowała się na złożenie podpisu i wprowadzenie do polskiego prawodawstwa zapisów o dodatkowych opłatach za produkty.

,,Wolałbym, żeby mój syn był martwy, niż żeby był gejem”. Chwilę później doszło do tragedii,,Wolałbym, żeby mój syn był martwy, niż żeby był gejem”. Chwilę później doszło do tragediiCzytaj dalej

Opłata cukrowa wejdzie w życie. Andrzej Duda złożył swój podpis

Zjednoczona Prawica postanowiła zadbać o zdrowie Polaków. Tak przynajmniej argumentują swoje poparcie dla najnowszego projektu, który dotyczy opłaty cukrowej. Ustawa zakłada wprowadzenie stałych oraz zmiennych cen za gram napoju z dodatkiem cukru lub substancji słodzącej. Jak podaje "PAP" każdy z nas będzie dopłacał też za substancje aktywne takie jak kofeine i tauryne. Opłata, choć liczona w groszach, w sumie może odcisnąć swoje piętno na portfelach najbiedniejszych.

Magdalena Ogórek przeszła osobisty dramat. Niewielu ma świadomość, co się wydarzyłoMagdalena Ogórek przeszła osobisty dramat. Niewielu ma świadomość, co się wydarzyłoCzytaj dalej

Z wyliczeń ekspertów wynika, że propozycja Prawa i Sprawiedliwości przyniosą niemały dochód dla Skarbu Państwa. Przedstawiono, że wpływy do budżetu będą oscylować wokół 3 miliardów złotych. Organizacje zrzeszające przedsiębiorców oraz działacze opozycji wskazywali, że obecny kryzys gospodarczy nie jest dobrym momentem na wprowadzanie opłaty cukrowej. Przypomnijmy, że podatek ten był promowany przez Ministerstwo Zdrowia. Zdaniem pracowników resortu zapisy zawarte w ustawie wpłyną na zmianę nawyków żywieniowych Polek i Polaków.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Była w jednej celi z mamą Madzi. Ujawniła, co współosadzone robiły z Katarzyną W.
2. Jacek Kurski w bardzo poważnych tarapatach. Nie nacieszył się stołkiem w TVP, pojawił się ogromny problem
3. Szefowa ZUS z zaskakującą informacją dla seniorów. Klasyczna forma emerytur i zasiłków zniknie?

Opłata cukrowa została wprowadzona wspólnie z kolejną aktualizacją tarczy antykryzysowej. Jak podaje "Gazeta Prawna" 95% wpływów z podatku zostanie przekazane na rzecz Narodowego Funduszu Zdrowia. Przedsiębiorcy deklarują, że inicjatywa może uderzyć w zasady konkurencji, a nawet doprowadzić do zwolnień oraz ograniczenia produkcji napojów słodzonych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Fatalne wieści dla wielu osób. Za chwilę staną się faktem. Ukraina zamyka granice
  2. Poseł chciał zmanipulować widzów TVP Info. Nie wyszło
  3. Zakonnica została niewyobrażalnie skrzywdzona, później odebrano jej życie. Sprawca właśnie usłyszał wyrok
  4. Podobne rolady przyrządza się jedynie na Śląsku. Jeden składnik, o którym mogłeś zapomnieć, okazuje się kluczowy
  5. Krystyna Pawłowicz nie wytrzymała. Agata Duda będzie zadowolona z podobnej "pomocy"?
  6. Duże zmiany na liście regionów objętych obostrzeniami. Jest też lista regionów zagrożonych

Źródło: [PAP/Dziennik Gazeta Prawna]