wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Nie żyje wielka gwiazda kina. Grał u boku Sylvestra Stallone'a i Clinta Eastwooda

4 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Krystian Mowel

Udostępnij:

Nie żyje aktor znany z produkcji takich jak "Kroniki Seinfielda" czy "Brudny Harry". Dzielił obiektyw kamer z najbardziej znanymi aktorami swojego okresu.

Świat obiegła informacja o śmierci jednego z najbardziej niedocenianych aktorów ubiegłych dekad. Reni Santoni zmarł w wieku 81 lat. Te przykre informacje potwierdziła jego przyjaciółka.

Nie żyje partner filmowy Stallone’a i Eastwooda

Reni Santoni zmarł 1 sierpnia w sobotę. Ostatnie lata swojego życia spędził w domu opieki w Los Angeles. Był mocno schorowany. Od wielu lat zmagał się z nowotworem, który z roku na rok wyniszczał go od środka. Informację o jego śmierci potwierdziła wieloletnia przyjaciółka aktora Tracy Newman, która w rozmowie z „The Hollywood Reporter” przybliżyła fakty związane z jego chorobą i śmiercią. „Kolejny z wielkich odszedł. Mam całą serię pięknych zdjęć z jego udziałem, będę publikować je w najbliższych dniach. Moje serce krwawi dla jego syna, Nicka, który był wielką podporą dla Reniego w ciągu kilku ostatnich lat” – dodała na swoim Facebooku producentka filmowa.

Kariera Reniego Santoni

Był aktorem telewizyjnym i filmowym. Swoją karierę rozpoczynał w teatrze, by po dwóch latach rozpocząć występy w filmach. Jego pierwsza rola nie należała do najbardziej udanych, przedstawiała postać narkomana i nie został wymieniony w napisach końcowych. Wśród jego najbardziej znanych ról wymienia się filmy takie jak „Brudny Harry”, gdzie jego partnerem filmowym był Clint Eastwood.

Towarzyszył również Sylvestrowi Stallone’a w „Cobrze”. Miłośnicy filmowi z całą pewnością zapamiętają go przede wszystkim z roli w sitcomie „Kroniki Seinfielda”, gdzie wcielał się w postać restauratora, który był mocno na bakier z higieną, co często stanowiło źródło żartów.

Źródło: [WP]

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Podobne artykuły

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Świat

WHO apeluje o noszenie maseczek przez osoby zaszczepione. Zagrożenie kolejną falą koronawirusa?

Czytaj więcej >

Świat

Na Ziemię pospadały fragmenty chińskiej rakiety

Czytaj więcej >
Strzelanina w Kazaniu

Świat

Kazań. Strzelanina w szkole, są ofiary śmiertelne

Czytaj więcej >

Świat

Kontrowersyjny duchowny wyciągnięty z auta przez policję. Lekceważył obostrzenia

Czytaj więcej >
Jan Paweł II w trakcie pierwszej pielgrzymki do Polski.

Świat

Był drugi zamach na Jana Pawła II. Kard. Dziwisz postanowił po latach wyjawić prawdę

Czytaj więcej >
Trąba powietrzna

Świat

Co najmniej trzy osoby nie żyją, 200 jest rannych. Czechy zniszczone przez żywioł

Czytaj więcej >