wtv.pl > Społeczeństwo > Na co wydamy więcej pieniędzy - na catering dietetyczny czy samodzielne gotowanie?
Artykuł Sponsorowany
Artykuł Sponsorowany 24.05.2022 12:01

Na co wydamy więcej pieniędzy - na catering dietetyczny czy samodzielne gotowanie?

Materiał partnera
Materiał partnera

Często bywa tak, że nie mamy czasu na to, aby samodzielnie przygotowywać obiad, bądź posiłki do pracy. Wiele z nas prowadzi aktywny i zabiegany tryb życia, podążając za karierą i obowiązkami związanymi z pracą. Jest wiele możliwości, które ułatwiają nam odżywianie się np. catering dietetyczny, ale czy jest to droższa opcja? 

Co się bardziej opłaca - samodzielne gotowanie czy catering dietetyczny?

Wiele z nas zadaje sobie to pytanie w momencie podejmowania decyzji czy przejść na catering dietetyczny. Wahamy się, a podjęcie decyzji wcale nie jest takie łatwe. Samodzielne gotowanie sprawia, że możemy oderwać się od bieganiny i zatrzymać się na chwilę, by przyrządzić dania, na które właśnie mamy ochotę. Przyrządzanie posiłków samodzielnie zajmuje nam czas oraz podczas tego procesu zużywamy wodę, prąd i gaz. Wiąże się z tym wiele kosztów, na które nie zwracamy uwagi, co za tym idzie catering może być znacznie tańszą opcją, niż nam się wydaje. 

Ile kosztuje dieta pudełkowa?

Catering dietetyczny wyceniając oferowane nam posiłki, bierze pod uwagę koszt danych produktów. Diety są bardzo różnorodne i bazują na składnikach z poszczególnych grup produktów spożywczych. Należy zaznaczyć, że dania zawierające owoce morza lub ryby, będą znacznie droższe niż te, które zawierają głównie owoce i warzywa. Na koszt posiłków wpływają także opakowania, w których są one serwowane. Koszt dowozu na terenie całej Polski w przypadku cateringu Pogotowia Dietetycznego jest całkowicie darmowy. Bardzo ważnym aspektem jest także nasze zapotrzebowanie kaloryczne. Dzięki niemu będziemy w stanie wybrać odpowiednią dla nas dietę i określić koszt dań na jeden dzień. Posiłki będą droższe, jeśli nasze zapotrzebowanie kaloryczne będzie wyższe, niż standardowe. Natomiast jeśli chodzi o posiłki, które przyrządzamy w naszym domu, ponosimy także wiele kosztów, który stanowią przede wszystkim produkty spożywcze. Zakupy w supermarkecie to nie tylko koszt produktów, ale także strata naszego czasu, który dla wielu jest bardzo cenny. Aby dojechać na zakupy, tracimy paliwo, które w dzisiejszych czasach staje się coraz droższe. Przyrządzając dania, zużywamy wodę, gaz oraz prąd. Stoimy przy kuchence wiele godzin, a dodatkowo czas poświęcamy na sprzątanie i zmywanie. Wiele z nas stara się robić zakupy tak, aby marnować jak najmniej jedzenia, niestety nie zawsze to się udaje i część trafia do śmietnika. Finalnie, cena cateringu dietetycznego może okazać się tańszą opcją w porównaniu do przygotowywania posiłków samodzielnie.

Jakie korzyści oferuje nam catering dietetyczny?

Jest wiele korzyści, jakie daje nam catering dietetyczny. Główną z nich jest oszczędność czasu. Catering dostarcza nam dania gotowe do spożycia. Jedyne co musimy zrobić, jeśli jest konieczne to podgrzać danie i ewentualnie przełożyć na talerz. Zajmie nam to maksymalnie 5 minut. Zatem na dosłownie krótką chwilę oderwiemy się od naszych obowiązków. Zaoszczędzony czas możemy poświęcić na inne obowiązki, na które nie wystarczało nam wcześniej czasu. Kolejną ważną kwestią jest wygoda, jaką dają nam gotowe posiłki. Dania możemy zabrać ze sobą w dowolne miejsce, nie martwiąc się o to, co zjemy w danym momencie. Zmniejszymy także koszty eksploatacyjne w naszym domu czy też mieszkaniu. Będziemy zużywać znacznie mniej wody, gazu, a nawet prądu. Zmywanie naczyń oraz garnków odejdzie w niepamięć. Dania są różnorodne, co wzbogaci nasz jadłospis oraz nie spowoduje, że wpadniemy w nudę lub rutynę. Catering również sprawi, że poprawi się nasz stan zdrowia oraz będziemy bliżej naszych celów takich jak wymarzona sylwetka. Z cateringiem dietetycznym wszystko jest dużo prostsze i przyjemniejsze. Wiele z nas woli przecież odpocząć, spędzić czas aktywnie niż stać przy kuchence gotując obiad dla całej rodziny. Moczenie rąk w wodzie z jedzeniem podczas zmywania naczyń przestanie być naszą zmorą, ponieważ posiłki serwowane są w opakowaniach jednorazowych, zjadamy i wyrzucamy. 

Jaki catering posiada najlepszą ofertę?

Z czystym sumieniem możemy zapewnić, że Pogotowie Dietetyczne oferuje zdrowe a przede wszystkim smaczne potrawy, które zachwycą smakiem najbardziej wymagających klientów. Dania są sporządzone z produktów wysokiej jakości oraz bazują na produktach sezonowych, ponieważ to właśnie one posiadają najwięcej witamin oraz składników odżywczych. Diety są różnorodne, co sprawia, że każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Dietetycy starannie układają jadłospis, z zachowaniem wszystkich zasad zdrowego żywienia, a najlepsi kucharze dbają o najmniejsze szczegóły, aby dania cieszyły nie tylko podniebienie, ale także oko. Pogotowie Dietetyczne prowadzi dowóz niemalże w każdym zakątku Polski, całkowicie za darmo! Jedyny koszt, jaki ponosisz to tylko i wyłącznie koszt diety, którą spożywasz. Nie zwlekaj dłużej i wybierz najkorzystniejszą ofertę - Pogotowie Dietetyczne. 

Tagi:
Powiązane