wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Fundacja współfinansowana przez Ministerstwo Sprawiedliwości zaczyna represje na LGBT. Wielu będzie oburzonych

5 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Wiktor Ćwikliński

Udostępnij:

Ministerstwo Sprawiedliwości płaci za szczucie na osoby LGBT? Zgodnie z informacjami zawartymi na stronie internetowej fundacji "Strażnik pamięci" pieniądze z Funduszu Sprawiedliwości współfinansują projekt noszący znamiona kolejnej odsło

Informacja o projekcie trafiła na stronę internetową fundacji strażnik pamięci: - Głównym celem projektu jest doprowadzenie do zmniejszenia a docelowo do wyeliminowania z polskiej przestrzeni publicznej przypadków łamania praw sumienia ludzi wierzących, którzy cierpią pod wpływem presji nowych lewicowych ideologii zgodnie art 196 kk oraz art 194kk - czytamy na stronie.

Ministerstwo Sprawiedliwości dofinansowuje walkę z LGBT

Fundacja deklaruje ponadto, że cel ten zostanie osiągnięty poprzez wydanie serii zeszytów dołączonych do tygodnika „Do Rzeczy” pt. "Prawna obrona wolności sumienia i ideologia LGBT" oraz dwóch konferencji pt. Wolność sumienia i ideologia LGBT" w trakcie 4-letniego projektu realizując w każdym roku 5 dodatków natomiast konferencje w latach 2021, oraz 2023.

Na dole strony znajduje się z kolei informacja o treści "Współfinansowane ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości" wraz z logiem resortu oraz samego Funduszu Sprawiedliwości. 

Fundacja wymienia również cele szczegółowe projektu - Upowszechnienie wiedzy na temat genezy ruchu LGBT, powiązań ze szkołą frankfurcką i innymi ośrodkami myślenia marksistowskiego. - brzmi jeden z nich - Wskazanie konkretnych wydarzeń będących przykładami ograniczenia wolności sumienia w Polsce wraz z pokazaniem problemu granic artystycznych w wykorzystaniu symboli religijnych (pokazanie przykładów ma walor edukacyjny i sygnalizuje, że problem istnieje, ułatwia zrozumienie szkodliwości działań) - czytamy w kolejnym.

To nie pierwszy raz gdy wydatkowanie pieniędzy w ramach Funduszu Sprawiedliwości budzi duże kontrowersje. Jakiś czas temu opisywaliśmy przypadek dofinansowania w wysokości 50 milionów, które trafiło do fundacji "Profeto", kierowanej przez księdza Michała Olszewskiego, który zasłynął niegdyś egzorcyzmami z "ducha wegeterianizmu" dokonywanymi przy pomocy salcesonu. Ministerstwo Sprawiedliwości uznało więc, że to właśnie Fundacja Profeto sprawdzi się najlepiej jako beneficjent 50 milionów złotych z Funduszu Sprawiedliwości. Aż 12,5 miliona złotych z tej kwoty, w ogóle nie będzie musiało zostać rozliczone z ministerstwem, jako pieniądze przeznaczone na cele "administracyjne".

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >