wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Arcybiskup Marek Jędraszewski apeluje o tolerancję wobec katolików. Sam niedawno oburzająco straszył "tęczową zarazą"

8 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Wiktor Ćwikliński

Udostępnij:

Marek Jędraszewski znany jest ze swojej często wyrażanej nienawiści wobec osób LGBT. Kościelny hierarcha wielokrotnie atakował je w swoich homiliach. Dziś jednak wzywa wszystkich do... tolerancji. Powodem apelu stały się ataki na figury ważne dla k

Kilka dni temu przed Katedrą św. Krzyża w Warszawie doszło do wydarzenia, które media katolickie oraz hierarchowie kościelni określili mianem profanacji. Grupa aktywistów LGBT zawiesiła na figurze Jezusa tęczową flagę. Do tej sytuacji odniósł się abp. Marek Jędraszewski.

Marek Jędraszewski prosi o tolerancję

Arcybiskup przemawiał do wiernych podczas mszy w kościele mariackim w Krakowie. - Raz jeszcze proszę tych wszystkich, którzy w imię antychrześcijańskich ideologii chcą zburzyć ten ład duchowy naszej Ojczyzny, ład z trudem i poświęceniem budowany od chrztu Mieszka w 966 r. Uszanujcie nas w imię prawdziwej tolerancji, w imię uznania tego kim jesteśmy jako polski naród, w imię tego klucza, by zrozumieć nasze dzieje, klucza, którym jest Jezus Chrystus. Uszanujcie nas. Mamy do tego święte prawo – apelował ks. abp Marek Jędraszewski. - W obliczu tego co przeżywamy prosimy: uszanujcie nasze świętości, uszanujcie nasze świętości i religijne, i narodowe - mówił, wskazując na - jego zdaniem - profanację warszawskiego pomnika Syrenki, którego autorką jest uczestniczka powstania Krystyna Krahelska.

Wzywanie do tolerancji jest zupełną nowością w wypowiedziach abp. Jędraszewskiego. Jego homilie zawierają raczej dokładne przeciwieństwo tego słowa. - Czerwona zaraza już nie chodzi po naszej ziemi, ale pojawiła się nowa, neomarksistowska, chcąca opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie czerwona, ale tęczowa - mówił jeszcze w sierpniu 2019 r. arcybiskup Marek Jędraszewski w trakcie jednego ze swoich kazań. 

Również niedawno, w podobnym tonie wypowiadał się na temat osób LGTB. - Miejsce chrześcijańskiego humanizmu chce zająć antyhumanizm, miejsce obiektywnych i trwałych wartości – nihilizm, miejsce osoby ludzkiej stworzonej na Boży obraz i podobieństwo – dziwna istota pozbawiona tożsamości, wydana na łup złudnym i krótkotrwałym przyjemnościom zmysłowym - mówił arcybiskup. - Zdajemy sobie sprawę z tego, że obecnie, po stu latach od tamtej wiktorii, znajdujemy się jako Europa i Polska w obliczu kolejnego, równie śmiertelnego niebezpieczeństwa. Tym razem ma ono charakter przede wszystkim kulturowy – dodał krakowski metropolita, w wyraźnie bojowym nastroju. 

Źródło: Radio Maryja

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >