marek jędraszewski lgbt. Piotr Molecki/East NewsŹródło: Piotr Molecki/East News
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 8 Sierpnia 2020

Arcybiskup Marek Jędraszewski apeluje o tolerancję wobec katolików. Sam niedawno oburzająco straszył "tęczową zarazą"

Marek Jędraszewski znany jest ze swojej często wyrażanej nienawiści wobec osób LGBT. Kościelny hierarcha wielokrotnie atakował je w swoich homiliach. Dziś jednak wzywa wszystkich do... tolerancji. Powodem apelu stały się ataki na figury ważne dla katolików.

Kilka dni temu przed Katedrą św. Krzyża w Warszawie doszło do wydarzenia, które media katolickie oraz hierarchowie kościelni określili mianem profanacji. Grupa aktywistów LGBT zawiesiła na figurze Jezusa tęczową flagę. Do tej sytuacji odniósł się abp. Marek Jędraszewski.

Protest w samym centrum Warszawy, manifestujący ruszyli pod Sejm. Protest w samym centrum Warszawy, manifestujący ruszyli pod Sejm. "Mają dość"Czytaj dalej

Marek Jędraszewski prosi o tolerancję

Arcybiskup przemawiał do wiernych podczas mszy w kościele mariackim w Krakowie. - Raz jeszcze proszę tych wszystkich, którzy w imię antychrześcijańskich ideologii chcą zburzyć ten ład duchowy naszej Ojczyzny, ład z trudem i poświęceniem budowany od chrztu Mieszka w 966 r. Uszanujcie nas w imię prawdziwej tolerancji, w imię uznania tego kim jesteśmy jako polski naród, w imię tego klucza, by zrozumieć nasze dzieje, klucza, którym jest Jezus Chrystus. Uszanujcie nas. Mamy do tego święte prawo – apelował ks. abp Marek Jędraszewski. - W obliczu tego co przeżywamy prosimy: uszanujcie nasze świętości, uszanujcie nasze świętości i religijne, i narodowe - mówił, wskazując na - jego zdaniem - profanację warszawskiego pomnika Syrenki, którego autorką jest uczestniczka powstania Krystyna Krahelska.

Wiadomości TVP przeszły same siebie. Pasek był jedynie zadziwiającym wstępem, aż trudno uwierzyć, o co poszłoWiadomości TVP przeszły same siebie. Pasek był jedynie zadziwiającym wstępem, aż trudno uwierzyć, o co poszłoCzytaj dalej

Wzywanie do tolerancji jest zupełną nowością w wypowiedziach abp. Jędraszewskiego. Jego homilie zawierają raczej dokładne przeciwieństwo tego słowa. - Czerwona zaraza już nie chodzi po naszej ziemi, ale pojawiła się nowa, neomarksistowska, chcąca opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie czerwona, ale tęczowa - mówił jeszcze w sierpniu 2019 r. arcybiskup Marek Jędraszewski w trakcie jednego ze swoich kazań.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Łukasz Szumowski przekazał ponurą wiadomość. Zacznie się już dzisiaj
2. W polskim mieście doszło do bardzo poważnego wypadku, są ranni, w tym dzieci. Na miejsce natychmiast ruszył śmigłowiec
3. Biedronka rusza z hitową akcją, aż 12 dostaniesz za darmo. Musisz się jednak spieszyć

Również niedawno, w podobnym tonie wypowiadał się na temat osób LGTB. - Miejsce chrześcijańskiego humanizmu chce zająć antyhumanizm, miejsce obiektywnych i trwałych wartości – nihilizm, miejsce osoby ludzkiej stworzonej na Boży obraz i podobieństwo – dziwna istota pozbawiona tożsamości, wydana na łup złudnym i krótkotrwałym przyjemnościom zmysłowym - mówił arcybiskup. - Zdajemy sobie sprawę z tego, że obecnie, po stu latach od tamtej wiktorii, znajdujemy się jako Europa i Polska w obliczu kolejnego, równie śmiertelnego niebezpieczeństwa. Tym razem ma ono charakter przede wszystkim kulturowy – dodał krakowski metropolita, w wyraźnie bojowym nastroju.

Źródło: Radio Maryja

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wąż grasuje po warszawskim osiedlu. Rada osiedla ostrzega, uważajcie
  2. Jakie maseczki są najbardziej skuteczne i czy przyłbica daje ochronę?
  3. Trudno powstrzymać złość. Norbi zdradził, jak dostał pracę w TVP
  4. Nagle z balkonu wypadło 6-letnie dziecko. Kiedy policjanci weszli do mieszkania, zastali przerażający widok
  5. Policja rozpędza manifestację w samym centrum Warszawy. Doszło do użycia siły, niespotykane sceny
  6. Karygodne sceny na plaży w Gdyni. Skandal, niedaleko bawiły się dzieci

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News