Małgorzata Kidawa-Błońska rezygnuje z wyścigu. zdjęcie ilustracyjne: WTVŹródło: zdjęcie ilustracyjne: WTV
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 15 Maja 2020

Pilna konferencja Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Wiemy, kto zastąpi polityczkę w wyborach prezydenckich

Małgorzata Kidawa-Błońska zapowiadała, że nie zrezygnuje z kandydowania w wyborach prezydenckich. Władze Platformy Obywatelskiej miały jednak inne zdanie w tej sprawie. Na dzisiejszym spotkaniu z dziennikarzami przekazano decyzję zarządu partii. Wiemy, kto zastąpi polityczkę w nadchodzącym głosowaniu.

Wicemarszałkini Sejmu dla wielu wyborców okazała się niewypałem. Działaczka największej partii opozycyjnej spadła na ostatnie miejsce w sondażach. Wyprzedzał ją nawet przedstawiciel Konfederacji, oscylowała wokół poparcia na poziomie 2-4 punktów procentowych. Stało się to przedmiotem pilnej narady w siedzibie PO. Politycy chcieli, aby ich elektorat ponownie oddał na nich swój głos. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej poinformowali swoich wyborców o ważnych zmianach.  

Doniosła na nastolatkę w niechcianej ciąży, teraz odebrała medal od ministra. O co chodzi?Doniosła na nastolatkę w niechcianej ciąży, teraz odebrała medal od ministra. O co chodzi?Czytaj dalej

Małgorzata Kidawa-Błońska: Kto zastąpi posłankę w wyścigu do pałacu prezydenckiego?

Przypomnijmy, że od wczoraj byliśmy świadkami niepokojących doniesień. Wskazywały one na zastąpienie posłanki bardziej wyrazistą postacią. Miałaby ona odbudować nadszarpnięty wynik Platformy Obywatelskiej. Na następców kandydatki wskazywano Radosława Sikorskiego oraz Rafała Trzaskowskiego. Do samego końca nie dało się przewidzieć, kto z Panów ma większą szansę na stanięcie w szranki z Andrzejem Dudą. Jednak decyzją władz opozycyjnej partii, jej nowym reprezentantem zostanie obecny prezydent Warszawy.

 DZISIAJ GRZEJE: 1. W nocy zrobi się niebezpiecznie, lepiej mieć się na baczności. To nie koniec złych informacji od Instytutu
2. Bon turystyczny 1000 plus na wakacje. Wiadomo już kto może go dostać, uprawnionych aż 60 proc. polskich pracowników

Zmiana ta podzieliła sympatyków PO. Część z nich od początku wskazywała, że to właśnie Trzaskowski powinien wystartować w wyborach. Inni twierdzą, że wicemarszałkini Sejmu została potraktowana przez polityków jak marionetka. W całe zamieszanie włączyła się też była prezydentka Warszawy. Wskazała, że gdyby to on otrzymał tytuł głowy państwa, to stolicę czekałby komisarz wyborczy z PiS-u. Od lat miasto stanowi bastion opozycji, który dla PiS-u wciąż jest nieosiągalny.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pamiętacie komputer Commodore 64? Zobaczcie polską reklamę z 1990 roku, od której łza w oku się kręci
  2. Górnicy jadą do Warszawy. Będzie wielki protest w stolicy
  3. Uczniowie wracają do szkoły? Nagła decyzja i pilne oświadczenie
  4. Pamiętacie dyrektora z Biebrzy, który robił wielkie oczy na Morawieckiego? Właśnie został zwolniony
  5. Pielęgniarka nie miała wyboru i musiała skłamać w sprawie zakażenia. Powód wprowadza w osłupienie
  6. Łukasz Szumowski ostro skrytykował Polaków. Wszystko przez jedną, bardzo ważną rzecz