wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Łukasz Szumowski zapowiedział ogromne zmiany. Chodzi o otwarcie kin i wakacje

21 Maja 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Łukasz Szumowski podczas ostatniej konferencji prasowej zabrał głos w ważnej, dla Polaków sprawie. Podjął wstępne decyzje w sprawie otwarcia nowych instytucji. Powiedział też, jak najprawdopodobniej będą wyglądały nasze wakacje. Opowiedział o własn

Dopiero od dwóch dni mamy do czynienia z trzecią falą odmrażania gospodarki. Mimo to wciąż pada wiele pytań o pełne zrezygnowanie z nałożonych obostrzeń. To, w jakim stanie jest nasz kraj nie zadowala wielu Polaków. Uporczywie apelują o jak najszybsze łagodzenie obowiązującego reżimu sanitarnego. Głównym obiektem wątpliwości są tegoroczne wakacje. Łukasz Szumowski postanowił wyjść na przeciw oczekiwaniom opinii publicznej. 

Łukasz Szumowski zabrał głos w sprawie przyszłości tegorocznych wakacji

Poza wznowieniem prac branży turystycznej, minister zdrowia zaplanował dla nas małą niespodziankę. Jak zadeklarował na konferencji prasowej, jeszcze przed końcem czerwca wznowione zostaną pracę kin. Jest to niezwykle ważna instytucja kultury. Gromadzi wiele rodzin, których nie stać na skorzystanie z ofert takich miejsc jak teatr. Przedstawiciel Rady Ministrów wyjaśnił, że sam nie wyklucza spędzenia urlopu z rodziną. Przypomina, że hotele oraz wszelkiego rodzaju pensjonaty zostały z powrotem otwarte. 

Pod znakiem zapytania wciąż stoi przyszłość obozów, kolonii oraz wszelkiego rodzaju wakacji zorganizowanych. Niewykluczone, że tego typu przedsięwzięcia nie odbędą się w nadchodzącym roku. Minister zdrowia wskazuje, że prawdopodobieństwo ponownego zamrożenia gospodarki jest niewielkie. Nie może on jednak obiecać, że zmiany te zostaną zachowane. Tłumaczy, że rozwój pandemii koronawirusa jest bardzo dynamiczny, co w przyszłości może wymusić podjęcie trudnych decyzji o ponownym zamknięciu niektórych miejsc pracy.

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >