Łukasz Szumowski podjął ważną decyzję ws. wakacji. (zdj. Il. ) ; Andrzej Iwańczuk/ReporterŹródło: (zdj. Il. ) ; Andrzej Iwańczuk/Reporter
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 21 Maja 2020

Łukasz Szumowski zapowiedział ogromne zmiany. Chodzi o otwarcie kin i wakacje

Łukasz Szumowski podczas ostatniej konferencji prasowej zabrał głos w ważnej, dla Polaków sprawie. Podjął wstępne decyzje w sprawie otwarcia nowych instytucji. Powiedział też, jak najprawdopodobniej będą wyglądały nasze wakacje. Opowiedział o własnych planach urlopowych. Wiemy również, jak może wyglądać tegoroczne lato.

Dopiero od dwóch dni mamy do czynienia z trzecią falą odmrażania gospodarki. Mimo to wciąż pada wiele pytań o pełne zrezygnowanie z nałożonych obostrzeń. To, w jakim stanie jest nasz kraj nie zadowala wielu Polaków. Uporczywie apelują o jak najszybsze łagodzenie obowiązującego reżimu sanitarnego. Głównym obiektem wątpliwości są tegoroczne wakacje. Łukasz Szumowski postanowił wyjść na przeciw oczekiwaniom opinii publicznej. 

B. minister nie wytrzymał, gdy zobaczył wpis Krystyny Pawłowicz. Odpowiedź mogła zabolećB. minister nie wytrzymał, gdy zobaczył wpis Krystyny Pawłowicz. Odpowiedź mogła zabolećCzytaj dalej

Łukasz Szumowski zabrał głos w sprawie przyszłości tegorocznych wakacji

Poza wznowieniem prac branży turystycznej, minister zdrowia zaplanował dla nas małą niespodziankę. Jak zadeklarował na konferencji prasowej, jeszcze przed końcem czerwca wznowione zostaną pracę kin. Jest to niezwykle ważna instytucja kultury. Gromadzi wiele rodzin, których nie stać na skorzystanie z ofert takich miejsc jak teatr. Przedstawiciel Rady Ministrów wyjaśnił, że sam nie wyklucza spędzenia urlopu z rodziną. Przypomina, że hotele oraz wszelkiego rodzaju pensjonaty zostały z powrotem otwarte. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Ze ściśniętym gardłem pożegnał słuchaczy i puścił Kazika. Poruszające do łez pożegnanie dziennikarza
2. Minister zdrowia ostrzega, że niewykluczone jest ponowne zamknięcie niektórych usług. Być może już w lipcu

Pod znakiem zapytania wciąż stoi przyszłość obozów, kolonii oraz wszelkiego rodzaju wakacji zorganizowanych. Niewykluczone, że tego typu przedsięwzięcia nie odbędą się w nadchodzącym roku. Minister zdrowia wskazuje, że prawdopodobieństwo ponownego zamrożenia gospodarki jest niewielkie. Nie może on jednak obiecać, że zmiany te zostaną zachowane. Tłumaczy, że rozwój pandemii koronawirusa jest bardzo dynamiczny, co w przyszłości może wymusić podjęcie trudnych decyzji o ponownym zamknięciu niektórych miejsc pracy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Setki milionów złotych na niepotrzebne zakupy. Ministerstwo Zdrowia z kolejnymi wydatkami
  2. Szkoła kazała uczniom wrócić na zajęcia. Boją się. Nie mogą zrezygnować, bo będą musieli zapłacić
  3. Biskup jednak chronił księży, którzy krzywdzili dzieci? Janiak nie zamierza ustąpić, wielu będzie wściekłych
  4. Jedna z największych gwiazd dziennikarstwa odchodzi z mediów publicznych. Co się stało?
  5. Ziobro i Gowin spotkają się z Kaczyńskim? Będzie się działo, chodzi m.in. o media publiczne
  6. Szumowski ostrzega, ponowne zamknięcie usług nie jest wykluczone. Zła wiadomość dla turystów