Łukasz Szumowski otrzymał wsparcie od szefa KPRM. "Tłit WP" / screenŹródło: "Tłit WP" / screen
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 21 Maja 2020

Mocne słowa szefa KPRM o Łukaszu Szumowskim. "Próba zniszczenia człowieka"

Łukasz Szumowski nie schodzi z opozycyjnego celownika. Od momentu wybuchu tak zwanej afery maseczkowej non-stop padają w jego stronę najróżniejsze zarzuty. Oliwy do ognia dolewa fakt, że w słynnej już transakcji udział brał kolega ministra zdrowia. Przypomnijmy, że za 5 milionów zakupiono kilkaset tysięcy wadliwego sprzętu medycznego.

Na łamach Wirtualnej Polski głos zabrał szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Tematem rozmowy było zamieszanie wokół trefnych maseczek. Michał Dworczyk pytany był między innymi o to, czy Mateusz Morawiecki ma pełne zaufanie do swojego ministra. Zadeklarował, że profesor Szumowski jest jednym z najbliższych współpracowników premiera. Nie przejmuje się on wątpliwościami, które narastają wokół postaci ministra zdrowia. 

Żona Kosiniaka-Kamysza otrzymała odpowiedź na list do Agaty Dudy. Będziecie zaskoczeniŻona Kosiniaka-Kamysza otrzymała odpowiedź na list do Agaty Dudy. Będziecie zaskoczeniCzytaj dalej

Łukasz Szumowski otrzymal mocne wsparcie od szefa KPRM

Jak wskazuje dla Wirtualnej Polski, Dworczyk jest przekonany, że szum medialny wokół Łukasza Szumowskiego stanowi nagonkę ze strony opozycyjnych dziennikarzy. - Mamy do czynienia z próbą zniszczenia człowieka, który włożył bardzo wiele pracy, przez ostatnie miesiące, w walkę z koronawirusem - zadeklarował szef KPRM. Przedstawiciel obozu Zjednoczonej Prawicy twierdzi, że to właśnie dzięki wielkiemu zaangażowaniu ministra tak dobrze radzimy sobie z kryzysem.

DZISIAJ GRZEJE: 1.  B. minister nie wytrzymał, gdy zobaczył wpis Krystyny Pawłowicz. Odpowiedź mogła zaboleć
2. Minister zdrowia ostrzega, że niewykluczone jest ponowne zamknięcie niektórych usług. Być może już w lipcu

Przypomnijmy, że wobec publikacji Gazety Wyborczej głos zabrała spółka, która brała udział w feralnym przedsięwzięciu. KGHM Miedź S.A wydała oświadczenie, w którym zapewniła, że zakupione materiały posiadały wymagane certyfikaty. Spełniały również zalecenia Komisji Europejskiej. Finał całej sprawy będzie miał miejsce w ławach sądowych. W rozmowie z Wirtualną Polską szef KPRM wskazuje, że bez względu na finał sprawy należy potępić haniebne ataki na jego rodzinę. Przypomnijmy, że żona ministra zdrowia zasiadała w jednej spółce z Danielem O. - skazanym za oszustwa finansowe przedsiębiorcą z Suwalszczyzny.

Na umieszczonym screenie widzimy Michała Dworczyka w programie "Tłit WP". W materiale wyemitowanym 21.05.20 odpowiadał na pytania prowadzącego w sprawie tak zwanej afery maseczkowej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Setki milionów złotych na niepotrzebne zakupy. Ministerstwo Zdrowia z kolejnymi wydatkami
  2. Szkoła kazała uczniom wrócić na zajęcia. Boją się. Nie mogą zrezygnować, bo będą musieli zapłacić
  3. Biskup jednak chronił księży, którzy krzywdzili dzieci? Janiak nie zamierza ustąpić, wielu będzie wściekłych
  4. Jedna z największych gwiazd dziennikarstwa odchodzi z mediów publicznych. Co się stało?
  5. Ziobro i Gowin spotkają się z Kaczyńskim? Będzie się działo, chodzi m.in. o media publiczne
  6. Szumowski ostrzega, ponowne zamknięcie usług nie jest wykluczone. Zła wiadomość dla turystów

Źródło: [Wirtualna Polska/KGHM/Gazeta Wyborcza]