wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Mocne słowa szefa KPRM o Łukaszu Szumowskim. "Próba zniszczenia człowieka"

21 Maja 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Łukasz Szumowski nie schodzi z opozycyjnego celownika. Od momentu wybuchu tak zwanej afery maseczkowej non-stop padają w jego stronę najróżniejsze zarzuty. Oliwy do ognia dolewa fakt, że w słynnej już transakcji udział brał kolega ministra zdrowia.

Na łamach Wirtualnej Polski głos zabrał szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Tematem rozmowy było zamieszanie wokół trefnych maseczek. Michał Dworczyk pytany był między innymi o to, czy Mateusz Morawiecki ma pełne zaufanie do swojego ministra. Zadeklarował, że profesor Szumowski jest jednym z najbliższych współpracowników premiera. Nie przejmuje się on wątpliwościami, które narastają wokół postaci ministra zdrowia. 

Łukasz Szumowski otrzymal mocne wsparcie od szefa KPRM

Jak wskazuje dla Wirtualnej Polski, Dworczyk jest przekonany, że szum medialny wokół Łukasza Szumowskiego stanowi nagonkę ze strony opozycyjnych dziennikarzy. - Mamy do czynienia z próbą zniszczenia człowieka, który włożył bardzo wiele pracy, przez ostatnie miesiące, w walkę z koronawirusem - zadeklarował szef KPRM. Przedstawiciel obozu Zjednoczonej Prawicy twierdzi, że to właśnie dzięki wielkiemu zaangażowaniu ministra tak dobrze radzimy sobie z kryzysem.

Przypomnijmy, że wobec publikacji Gazety Wyborczej głos zabrała spółka, która brała udział w feralnym przedsięwzięciu. KGHM Miedź S.A wydała oświadczenie, w którym zapewniła, że zakupione materiały posiadały wymagane certyfikaty. Spełniały również zalecenia Komisji Europejskiej. Finał całej sprawy będzie miał miejsce w ławach sądowych. W rozmowie z Wirtualną Polską szef KPRM wskazuje, że bez względu na finał sprawy należy potępić haniebne ataki na jego rodzinę. Przypomnijmy, że żona ministra zdrowia zasiadała w jednej spółce z Danielem O. - skazanym za oszustwa finansowe przedsiębiorcą z Suwalszczyzny.

Na umieszczonym screenie widzimy Michała Dworczyka w programie "Tłit WP". W materiale wyemitowanym 21.05.20 odpowiadał na pytania prowadzącego w sprawie tak zwanej afery maseczkowej.

Źródło: [Wirtualna Polska/KGHM/Gazeta Wyborcza]

Alan WysockiAutor

Ateista roku 2018, redaktor WTV.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

"Nie jest pan dziennikarzem": kontrowersje wokół słów Donalda Tuska

Polityka

Do kogo Donald Tusk powiedział, że ten "nie jest dziennikarzem"? Nie był to Miłosz Kłeczek z TVP

Czytaj więcej >
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Polityka

Tajne spotkanie na Nowogrodzkiej. Kaczyński może oddać Ministerstwo Sportu nowemu koalicjantowi

Czytaj więcej >
Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy, jego pensja wzrośnie o 40 proc.

Polityka

Prezydent RP z podwyżką wynagrodzenia o 40 proc. Więcej zarobi nie tylko Andrzej Duda

Czytaj więcej >
Tomasz Orłowski odchodzi z MSZ po 31 latach pracy

Polityka

Po 31 latach pracy Tomasz Orłowski odchodzi z MSZ

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Polityka

Błażej Spychalski odszedł z Kancelarii Prezydenta, może trafić do Orlenu. Schetyna: tu nie ma żadnych standardów

Czytaj więcej >
Monika Pawłowska

Polityka

Od Lewicy aż po PiS. Monika Pawłowska dogadała się z Mateuszem Morawieckim? Gazeta.pl dotarła do niewiarygodnych informacji

Czytaj więcej >