wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Mocne słowa szefa KPRM o Łukaszu Szumowskim. "Próba zniszczenia człowieka"

21 Maja 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Łukasz Szumowski nie schodzi z opozycyjnego celownika. Od momentu wybuchu tak zwanej afery maseczkowej non-stop padają w jego stronę najróżniejsze zarzuty. Oliwy do ognia dolewa fakt, że w słynnej już transakcji udział brał kolega ministra zdrowia.

Na łamach Wirtualnej Polski głos zabrał szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Tematem rozmowy było zamieszanie wokół trefnych maseczek. Michał Dworczyk pytany był między innymi o to, czy Mateusz Morawiecki ma pełne zaufanie do swojego ministra. Zadeklarował, że profesor Szumowski jest jednym z najbliższych współpracowników premiera. Nie przejmuje się on wątpliwościami, które narastają wokół postaci ministra zdrowia. 

Łukasz Szumowski otrzymal mocne wsparcie od szefa KPRM

Jak wskazuje dla Wirtualnej Polski, Dworczyk jest przekonany, że szum medialny wokół Łukasza Szumowskiego stanowi nagonkę ze strony opozycyjnych dziennikarzy. - Mamy do czynienia z próbą zniszczenia człowieka, który włożył bardzo wiele pracy, przez ostatnie miesiące, w walkę z koronawirusem - zadeklarował szef KPRM. Przedstawiciel obozu Zjednoczonej Prawicy twierdzi, że to właśnie dzięki wielkiemu zaangażowaniu ministra tak dobrze radzimy sobie z kryzysem.

Przypomnijmy, że wobec publikacji Gazety Wyborczej głos zabrała spółka, która brała udział w feralnym przedsięwzięciu. KGHM Miedź S.A wydała oświadczenie, w którym zapewniła, że zakupione materiały posiadały wymagane certyfikaty. Spełniały również zalecenia Komisji Europejskiej. Finał całej sprawy będzie miał miejsce w ławach sądowych. W rozmowie z Wirtualną Polską szef KPRM wskazuje, że bez względu na finał sprawy należy potępić haniebne ataki na jego rodzinę. Przypomnijmy, że żona ministra zdrowia zasiadała w jednej spółce z Danielem O. - skazanym za oszustwa finansowe przedsiębiorcą z Suwalszczyzny.

Na umieszczonym screenie widzimy Michała Dworczyka w programie "Tłit WP". W materiale wyemitowanym 21.05.20 odpowiadał na pytania prowadzącego w sprawie tak zwanej afery maseczkowej.

Źródło: [Wirtualna Polska/KGHM/Gazeta Wyborcza]

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >