wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Nieoficjalne: Łukasz Szumowski trafił do szpitala. Powodem koronawirus

13 Października 2020

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Media podają, że były minister zdrowia Łukasz Szumowski miał wymagać hospitalizacji w szpitalu w związku z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2. Wiadomości te nie zostały oficjalnie potwierdzone przez polityka, czy rzecznika rządu.

Dziennikarze Wirtualnej Polski dotarli do informacji dotyczących Łukasza Szumowskiego. Według nich były minister zdrowia ma obecnie przebywać w szpitalu, a bezpośrednim powodem konieczności opieki lekarzy jest zakażenie się koronawirusem. Jak na razie nie ma zbyt wiele wiadomości na temat stanu zdrowia byłego członka gabinetu Mateusza Morawieckiego.

Nieoficjalnie: Łukasz Szumowski w szpitalu z powodu koronawirusa

Wirtualna Polska podaje, że Łukasz Szumowski został przyjęty do jednego ze szpitali po tym, jak koronawirusem zaraził się od swojej córki. Dziennikarze podają, że dziewczynka miała zakazić się SARS-CoV-2 w szkole, a później w domu przekazać go tacie, byłemu ministrowi zdrowia Łukaszowi Szumowskiemu. Według nieoficjalnych wiadomości polityk przebywać ma w Centralnym Szpitalu Klinicznym Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie.

- Nie kontaktuję się z mediami, potrzebuję trochę odpoczynku - powiedział Łukasz Szumowski na pytania zadane przez Wirtualną Polskę. Przypomnijmy, że dziś Mateusz Morawiecki ogłosił, iż przebywa na kwarantannie w związku z kontaktem z osobą z potwierdzonym zakażeniem wirusem SARS-CoV-2. Sytuacja w szeregach polityków partii rządzącej robi się coraz bardziej niebezpieczna. Warto wspomnieć również o tym, że Łukasz Szumowski jakiś czas temu trafił pod grad krytyki po tym, jak zaledwie dzień po upublicznieniu informacji o pozytywnym wyniku na koronawirusa jego, oraz części członków rodziny, były minister zdrowia przyłapany został na zakupach. Łukasz Szumowski utrzymywał wówczas, że co prawda był zakażony, ale teraz jest już zdrowy. Polacy po raz kolejny wytknęli rządzącym stosowanie podwójnych standardów. 

Możliwe, że w środowy poranek potwierdzone zostaną informacje przekazane przez Wirtualną Polskę

Jak na razie wiadomości na temat stanu zdrowia Łukasza Szumowskiego to jedynie niepotwierdzone dziennikarskie ustalenia. Jutrzejszy dzień pokaże, czy okazały się one prawdziwe, jednak w obliczu codziennie przekraczanych rekordów dotyczących nowych zakażeń wirusem SARS-CoV-2 wydaje się to bardzo prawdopodobne. Tylko we wtorek potwierdzono kolejne 5 tys. nowych pacjentów zakażonych koronawirusem. Czy do jutrzejszych statystyk publikowanych przez Ministerstwo Zdrowia dołączy Łukasz Szumowski? Mimo informacji o kolejnych przypadkach problemów z funkcjonowaniem placówek szkolnych w czasie epidemii jeszcze kilka dni temu Mateusz Morawiecki mówił o tym, że po konsultacji z sanepidem nie widzi powodów, aby decydować się na ponowne wprowadzenie nauki zdalnej. Możliwe, że przypadek Łukasza Szumowskiego, którego córka przyniosła ze szkoły koronawirusa, zmieni nieco perspektywę szefa rządu.

Polsat News przekazuje dokładniejsze informacje na temat stanu zdrowia Łukasza Szumowskiego

Chociaż o stanie zdrowia wymagającym hospitalizacji poinformowała Wirtualna Polska, dziennikarze Polsat News przekazują, że były minister zdrowia Łukasz Szumowski przebywa w warszawskim szpitalu pod tlenem. Miał on trafić do niego w związku z widocznymi objawami charakterystycznymi dla zakażenia koronawirusem. W rozmowie z polsatnews.pl wiceminister zdrowia Waldemar Karska potwierdził medialne doniesienia dotyczące powodu hospitalizacji polityka.

Źródło: Wirtualna Polska

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >