wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Nieoficjalne: Łukasz Szumowski trafił do szpitala. Powodem koronawirus

13 Października 2020

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Media podają, że były minister zdrowia Łukasz Szumowski miał wymagać hospitalizacji w szpitalu w związku z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2. Wiadomości te nie zostały oficjalnie potwierdzone przez polityka, czy rzecznika rządu.

Dziennikarze Wirtualnej Polski dotarli do informacji dotyczących Łukasza Szumowskiego. Według nich były minister zdrowia ma obecnie przebywać w szpitalu, a bezpośrednim powodem konieczności opieki lekarzy jest zakażenie się koronawirusem. Jak na razie nie ma zbyt wiele wiadomości na temat stanu zdrowia byłego członka gabinetu Mateusza Morawieckiego.

Nieoficjalnie: Łukasz Szumowski w szpitalu z powodu koronawirusa

Wirtualna Polska podaje, że Łukasz Szumowski został przyjęty do jednego ze szpitali po tym, jak koronawirusem zaraził się od swojej córki. Dziennikarze podają, że dziewczynka miała zakazić się SARS-CoV-2 w szkole, a później w domu przekazać go tacie, byłemu ministrowi zdrowia Łukaszowi Szumowskiemu. Według nieoficjalnych wiadomości polityk przebywać ma w Centralnym Szpitalu Klinicznym Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie.

- Nie kontaktuję się z mediami, potrzebuję trochę odpoczynku - powiedział Łukasz Szumowski na pytania zadane przez Wirtualną Polskę. Przypomnijmy, że dziś Mateusz Morawiecki ogłosił, iż przebywa na kwarantannie w związku z kontaktem z osobą z potwierdzonym zakażeniem wirusem SARS-CoV-2. Sytuacja w szeregach polityków partii rządzącej robi się coraz bardziej niebezpieczna. Warto wspomnieć również o tym, że Łukasz Szumowski jakiś czas temu trafił pod grad krytyki po tym, jak zaledwie dzień po upublicznieniu informacji o pozytywnym wyniku na koronawirusa jego, oraz części członków rodziny, były minister zdrowia przyłapany został na zakupach. Łukasz Szumowski utrzymywał wówczas, że co prawda był zakażony, ale teraz jest już zdrowy. Polacy po raz kolejny wytknęli rządzącym stosowanie podwójnych standardów. 

Możliwe, że w środowy poranek potwierdzone zostaną informacje przekazane przez Wirtualną Polskę

Jak na razie wiadomości na temat stanu zdrowia Łukasza Szumowskiego to jedynie niepotwierdzone dziennikarskie ustalenia. Jutrzejszy dzień pokaże, czy okazały się one prawdziwe, jednak w obliczu codziennie przekraczanych rekordów dotyczących nowych zakażeń wirusem SARS-CoV-2 wydaje się to bardzo prawdopodobne. Tylko we wtorek potwierdzono kolejne 5 tys. nowych pacjentów zakażonych koronawirusem. Czy do jutrzejszych statystyk publikowanych przez Ministerstwo Zdrowia dołączy Łukasz Szumowski? Mimo informacji o kolejnych przypadkach problemów z funkcjonowaniem placówek szkolnych w czasie epidemii jeszcze kilka dni temu Mateusz Morawiecki mówił o tym, że po konsultacji z sanepidem nie widzi powodów, aby decydować się na ponowne wprowadzenie nauki zdalnej. Możliwe, że przypadek Łukasza Szumowskiego, którego córka przyniosła ze szkoły koronawirusa, zmieni nieco perspektywę szefa rządu.

Polsat News przekazuje dokładniejsze informacje na temat stanu zdrowia Łukasza Szumowskiego

Chociaż o stanie zdrowia wymagającym hospitalizacji poinformowała Wirtualna Polska, dziennikarze Polsat News przekazują, że były minister zdrowia Łukasz Szumowski przebywa w warszawskim szpitalu pod tlenem. Miał on trafić do niego w związku z widocznymi objawami charakterystycznymi dla zakażenia koronawirusem. W rozmowie z polsatnews.pl wiceminister zdrowia Waldemar Karska potwierdził medialne doniesienia dotyczące powodu hospitalizacji polityka.

Źródło: Wirtualna Polska

Agata JaroszewskaAutor

Etnograf, zafascynowana historią mówioną oraz kulturą ludową.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

"Nie jest pan dziennikarzem": kontrowersje wokół słów Donalda Tuska

Polityka

Do kogo Donald Tusk powiedział, że ten "nie jest dziennikarzem"? Nie był to Miłosz Kłeczek z TVP

Czytaj więcej >
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Polityka

Tajne spotkanie na Nowogrodzkiej. Kaczyński może oddać Ministerstwo Sportu nowemu koalicjantowi

Czytaj więcej >
Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy, jego pensja wzrośnie o 40 proc.

Polityka

Prezydent RP z podwyżką wynagrodzenia o 40 proc. Więcej zarobi nie tylko Andrzej Duda

Czytaj więcej >
Tomasz Orłowski odchodzi z MSZ po 31 latach pracy

Polityka

Po 31 latach pracy Tomasz Orłowski odchodzi z MSZ

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Polityka

Błażej Spychalski odszedł z Kancelarii Prezydenta, może trafić do Orlenu. Schetyna: tu nie ma żadnych standardów

Czytaj więcej >
Monika Pawłowska

Polityka

Od Lewicy aż po PiS. Monika Pawłowska dogadała się z Mateuszem Morawieckim? Gazeta.pl dotarła do niewiarygodnych informacji

Czytaj więcej >