Łowicz: Niepokojące nagranie
Źródło: Twitter/@marcin_kedryna
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 20 Lutego 2020

Niepokojące nagranie z Łowicza obiega sieć. Mężczyzna przedarł się przez tłum by dotknąć i porozmawiać z Dudą

Łowicz: Andrzej Duda w ramach kampanii przed wyborami prezydenckimi odwiedził kolejne miasto w województwie łódzkim. Spotkał się z zebranymi na Nowym Rynku mieszkańcami, kiedy doszło do niepokojącej, choć jak się okazało uprzejmej sytuacji.

Jak zapowiedziano już wcześniej w oficjalnych mediach prezydenta, spotkał się on dziś z mieszkańcami Łowicza. Na godzinę 17 planuje z kolei odwiedziny w Turku.

W pierwszej z miejscowości prezydenta powitali zarówno przeciwnicy jak i sympatycy. Ci pierwsi trzymali w dłoniach banery m.in. z napisami "przestańcie kraść wyPAD2020". Drudzy skandowali imię i nazwisko prezydenta.

Polacy tracą zaufanie do Andrzeja Dudy. Gwałtowne pogorszenie notowań głowy państwaPolacy tracą zaufanie do Andrzeja Dudy. Gwałtowne pogorszenie notowań głowy państwaCzytaj dalej

Na jednym z nagrań, które właśnie obiega sieć widać jak jeden z mieszkańców miasta przedziera się przez tłum sympatyków Dudy, by z nim porozmawiać i podać mu dłoń. Sytuacja do złudzenia przypomina tę z Zakliczyna, gdzie do prezydenta przytulić się miała Jolanta Rosiek.

Łowicz: Czy nagranie powinno nas niepokoić?

Po tym jak internet obiegły zdjęcia kobiety, pozującej blisko Dudy, krytyczne opinie na temat sytuacji wyraziła część specjalistów od bezpieczeństwa.

 - Nie wiem, czy w Zakliczynie decydująca była niefrasobliwość prezydenta Andrzeja Dudy, który nie chciał się podporządkować zaleceniom SOP, czy też decydująca w tej sytuacji była niekompetencja samych funkcjonariuszy SOP, którzy pozwolili tej kobiecie znaleźć się bezpośrednio przed prezydentem. Historia zna przykłady dramatów, które rozegrały się w najmniej oczekiwanych sytuacjach, kiedy ważna osoba była w otoczeniu samych swoich zwolenników - oceniał gen. Różański, doradca Szymona Hołowni.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Warszawski policjant relacjonował akcje na Instagramie. Zdjęcia nie powinny były nigdy trafić do sieci

2. Niepokojąca wizja Jackowskiego. Przepowiada pożar w Warszawie

SOP w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" zapewniał, że kobieta została sprawdzona i nie mogła stwarzać zagrożenia. Formacji zdarzało się jednak nadwyrężać społeczne zaufanie, czego dowodem są liczne kolizje z udziałem limuzyn rządowych.

Na szczęście mężczyzna, który dostał się do prezydenta miał dobre zamiary. Chciał podziękować mu za dotychczasową pracę.

 - Panie prezydencie, chcę panu podziękować za program 500 plus. Jestem ojcem piątki dzieci. Gdyby nie pański rząd, moja córka by nie studiowała - powiedział mężczyzna a następnie przytulił się do Dudy.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Fenomenalny gol reprezentanta Polski. Sam nie mógł uwierzyć, że to wpadło (WIDEO)

2. Wynagrodzenia miały rosnąć, a maleją. Spodziewaj się obniżki pensji

3. Autobus grozy woził dzieci po Polsce. O krok od tragedii

4. Nie żyje twórca kultowego "Czterdziestolatka" i "Wojny domowej". Dziś w nocy, w wieku 87 lat zmarł Jerzy Gruza

5. Suczka przebywała na bogato urządzonej posesji. Zmarła przez zaniedbanie właścicielki, która chciała się zemścić

6. W panice robili wszystko, by chronić się przed koronawirusem. Film z samolotu odbiera mowę