wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Niepokojące nagranie z Łowicza obiega sieć. Mężczyzna przedarł się przez tłum by dotknąć i porozmawiać z Dudą

20 Lutego 2020

Autor tekstu:

Michalina Kobla

Udostępnij:

Łowicz: Andrzej Duda w ramach kampanii przed wyborami prezydenckimi odwiedził kolejne miasto w województwie łódzkim. Spotkał się z zebranymi na Nowym Rynku mieszkańcami, kiedy doszło do niepokojącej, choć jak się okazało uprzejmej sytuacji.

Jak zapowiedziano już wcześniej w oficjalnych mediach prezydenta, spotkał się on dziś z mieszkańcami Łowicza. Na godzinę 17 planuje z kolei odwiedziny w Turku.

W pierwszej z miejscowości prezydenta powitali zarówno przeciwnicy jak i sympatycy. Ci pierwsi trzymali w dłoniach banery m.in. z napisami "przestańcie kraść wyPAD2020". Drudzy skandowali imię i nazwisko prezydenta.

Na jednym z nagrań, które właśnie obiega sieć widać jak jeden z mieszkańców miasta przedziera się przez tłum sympatyków Dudy, by z nim porozmawiać i podać mu dłoń. Sytuacja do złudzenia przypomina tę z Zakliczyna, gdzie do prezydenta przytulić się miała Jolanta Rosiek.

Łowicz: Czy nagranie powinno nas niepokoić?

Po tym jak internet obiegły zdjęcia kobiety, pozującej blisko Dudy, krytyczne opinie na temat sytuacji wyraziła część specjalistów od bezpieczeństwa.

 - Nie wiem, czy w Zakliczynie decydująca była niefrasobliwość prezydenta Andrzeja Dudy, który nie chciał się podporządkować zaleceniom SOP, czy też decydująca w tej sytuacji była niekompetencja samych funkcjonariuszy SOP, którzy pozwolili tej kobiecie znaleźć się bezpośrednio przed prezydentem. Historia zna przykłady dramatów, które rozegrały się w najmniej oczekiwanych sytuacjach, kiedy ważna osoba była w otoczeniu samych swoich zwolenników - oceniał gen. Różański, doradca Szymona Hołowni.

2. Niepokojąca wizja Jackowskiego. Przepowiada pożar w Warszawie

SOP w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" zapewniał, że kobieta została sprawdzona i nie mogła stwarzać zagrożenia. Formacji zdarzało się jednak nadwyrężać społeczne zaufanie, czego dowodem są liczne kolizje z udziałem limuzyn rządowych.

Na szczęście mężczyzna, który dostał się do prezydenta miał dobre zamiary. Chciał podziękować mu za dotychczasową pracę.

 - Panie prezydencie, chcę panu podziękować za program 500 plus. Jestem ojcem piątki dzieci. Gdyby nie pański rząd, moja córka by nie studiowała - powiedział mężczyzna a następnie przytulił się do Dudy.

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >