Lidl pokazał niesamowite zdjęcia w gazetce. Świetna reklama!. (screen) gazetka-24.pl
Źródło: (screen) gazetka-24.pl
Wszystkie wideo autora Anna Dymarczyk
Autor Anna Dymarczyk - 20 Listopada 2020

Internauci przypadkowo znaleźli w gazetce Lidla wyjątkowy przekaz. Coś przepięknego

Ostatnia gazetka Lidla może cieszyć oczy. W informacji o tym, jakie czekają nas promocje i nowe produkty od 23 do 28 listopada, pojawiły się piękne obrazki przedstawiające bawiące się dzieci. Co bardzo miłe, dzieci, niezależnie od płci, bawiły się różnego rodzaju zabawkami - i tak widzimy chłopca gotującego w zabawkowym garnku i dziewczynkę przy torze samochodowym.

Jest się z czego cieszyć! Możliwe, że za parę lat we wszystkich reklamach będzie to standardem.

Lidl szykuje propozycję, jakiej jeszcze nie było. Do sklepów w Black Week ruszą tłumyLidl szykuje propozycję, jakiej jeszcze nie było. Do sklepów w Black Week ruszą tłumyCzytaj dalej

Lidl przekazał coś wyjątkowego w swojej najnowszej gazetce

Zbliżają się święta. Ze względu na zwyczaje, jest to również wzmożony czas kupowania prezentów - także, a nawet w szczególności, dla dzieci. Przemysł zabawkowy od zawsze najlepiej radził sobie właśnie w okresie przedświątecznym, a wielość produktów do wyboru tylko podkreślała ten stan.

Jak można się również domyślić, przez wiele lat konkretne zabawki służyły konkretnym celom i płciom. Dziewczynki mogły bawić się w dom, dostając lalki, zestaw kuchenny i ewentualnie materiały plastyczne, zaś chłopcy głównie ograniczani byli do samochodów czy figurek postaci z seriali animowanych i gier. Czasy jednak się zmieniają i reklamodawcy oraz producenci zaczęli zauważać, że warto oddzielić zabawki od płci dzieci.

Zabawki przez lata miały swoje konkretne funkcje - lalki miały przystosować do opieki nad dziećmi, plastikowe zestawy kuchenne - uczyć gotowania, a klocki budować wyobraźnię i widzenie przestrzenne. Niegdyś konkretne zabawki przypisywano kategoriom płciowym, wyraźnie wskazującym na to, jak społecznie odbiera się społeczne role płciowe.

Ostatnio pojawia się jednak wiele dyskusji dotyczących zmiany trendu - skoro dorośli traktują się po partnersku i chcą uczyć podobnych postaw swoich dzieci, kupują im zabawki, które także wykształcą w nich podobne postawy. Reklamodawcy i producenci zabawek przez długi czas zdawali się nie nadążać za tym trendem, tworząc bardzo dziewczęce lub chłopięce zestawy konkretnych zabawek.

Zaskakujące doniesienia z północy kraju, prognoza pogody spłatała figla. Zdjęcia obiegają siećZaskakujące doniesienia z północy kraju, prognoza pogody spłatała figla. Zdjęcia obiegają siećCzytaj dalej

Jak pokazał jednak Lidl, jest szansa na zmianę. W ich najnowszej gazetce na ostatni tydzień listopada będziemy mogli zobaczyć niesamowite zdjęcia pokazujące chłopców i dziewczynki bawiących się zabawkami, które jeszcze nie tak dawno określano jak typowo dziewczęce lub chłopięce.

Wszystkie dzieci lubią bawić się lalkami

Na wielu zdjęciach w gazetce można zobaczyć wspólnie bawiące się dzieci różnej płci - jedne bawią się zestawami małych lalek i mebli w dom lub pracę, inne wspólnie puszczają zabawkowe samochody na plastikowej zjeżdżalni parkingu dla resoraków. Widać też chłopców, którzy prasują i gotują w zabawkowych kuchniach. Tak samo pojawiają się dziewczynki-pielęgniarki i chłopcy-muzycy.

Nowa gazetka Lidla i nowe zabawki
źródło: [gazetka-24.pl]

Internauci z radością komentują ten zabieg.

- "Sama synkowi sprezentowałam kuchnie na święta i to ulubiona zabawka od roku, niezmiennie. A klockami średnio się bawi. No, bo ten.. Zabawki i ubrania nie mają płci" - pisze jedna z nich.

Wpadka w Wpadka w "Dzień Dobry TVN". Fatalne przejęzyczenie gospodyni programu, szybko musiała się poprawićCzytaj dalej

- "Moja siostra w wieku 6 lat zażądała plastikowej koparki. Zrobiliśmy dochodzenie i okazało się, że wszystkie dziewczynki na podwórku zapragnęły koparki. Niech pierwszy rzuci kamieniem, kto nie lubi transportować piasku z jednej piaskownicy do drugiej!" - opowiadała inna.

Być może już wkrótce okaże się, że takich przypadków będzie więcej, a chłopców i dziewczynki przestanie dzielić kolejna bariera - tym razem zabawkowa.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Czy Agata Duda bez słów całkowicie sprzeciwiła się mężowi? Symboliczne zdjęcia obiegają sieć
2. Nauczyciele masowo na zwolnienie lekarskie. Liczba L4 wzrosła dwukrotnie
3. Czy Tadeusz Rydzyk chce doprowadzić do upadku większości PiS? Pojawiła się zaskakująca opinia

źródło: [gazetka-24.pl][Twitter/0BABYL0N]

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Profesor Lew-Starowicz w żałobie. Przeżywa ogromną stratę
  2. Siostra Anastazja podała najlepszy przepis na sałatkę jarzynową. Tradycyjna, bez udziwnień, smak każdych świąt
  3. Kasia i Aleksandra wzięły ślub w Polsce, teraz wychowują małego chłopca. "Okazał się naprawdę cudownym maleństwem"
  4. Psy zaatakowały 11-latka, zadały mu bardzo dotkliwe rany. Dziecko trafiło do szpitala
  5. Sławomir Świerzyński się nie hamował, padły mocne słowa. Wokaliści disco polo nie mogli dłużej milczeć
  6. Boże Narodzenie 2020: Co dalej z krajowymi restrykcjami? Setkom osób może się nie spodobać. Ważna wiadomość dla osób wyjeżdżających na święta
  7. Oferty, na które Polacy czekają cały rok. Gigantyczne przeceny w Lidlu, sprzęt elektroniczny kupimy za "grosze"