wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Internauci przypadkowo znaleźli w gazetce Lidla wyjątkowy przekaz. Coś przepięknego

20 Listopada 2020

Autor tekstu:

Anna Dymarczyk

Udostępnij:

Ostatnia gazetka Lidla może cieszyć oczy. W informacji o tym, jakie czekają nas promocje i nowe produkty od 23 do 28 listopada, pojawiły się piękne obrazki przedstawiające bawiące się dzieci. Co bardzo miłe, dzieci, niezależnie od płci, bawiły się r&oacut

Jest się z czego cieszyć! Możliwe, że za parę lat we wszystkich reklamach będzie to standardem. 

Lidl przekazał coś wyjątkowego w swojej najnowszej gazetce

Zbliżają się święta. Ze względu na zwyczaje, jest to również wzmożony czas kupowania prezentów - także, a nawet w szczególności, dla dzieci. Przemysł zabawkowy od zawsze najlepiej radził sobie właśnie w okresie przedświątecznym, a wielość produktów do wyboru tylko podkreślała ten stan.

Jak można się również domyślić, przez wiele lat konkretne zabawki służyły konkretnym celom i płciom. Dziewczynki mogły bawić się w dom, dostając lalki, zestaw kuchenny i ewentualnie materiały plastyczne, zaś chłopcy głównie ograniczani byli do samochodów czy figurek postaci z seriali animowanych i gier. Czasy jednak się zmieniają i reklamodawcy oraz producenci zaczęli zauważać, że warto oddzielić zabawki od płci dzieci.

Zabawki przez lata miały swoje konkretne funkcje - lalki miały przystosować do opieki nad dziećmi, plastikowe zestawy kuchenne - uczyć gotowania, a klocki budować wyobraźnię i widzenie przestrzenne. Niegdyś konkretne zabawki przypisywano kategoriom płciowym, wyraźnie wskazującym na to, jak społecznie odbiera się społeczne role płciowe. 

Ostatnio pojawia się jednak wiele dyskusji dotyczących zmiany trendu - skoro dorośli traktują się po partnersku i chcą uczyć podobnych postaw swoich dzieci, kupują im zabawki, które także wykształcą w nich podobne postawy. Reklamodawcy i producenci zabawek przez długi czas zdawali się nie nadążać za tym trendem, tworząc bardzo dziewczęce lub chłopięce zestawy konkretnych zabawek.

Jak pokazał jednak Lidl, jest szansa na zmianę. W ich najnowszej gazetce na ostatni tydzień listopada będziemy mogli zobaczyć niesamowite zdjęcia pokazujące chłopców i dziewczynki bawiących się zabawkami, które jeszcze nie tak dawno określano jak typowo dziewczęce lub chłopięce.

Wszystkie dzieci lubią bawić się lalkami

Na wielu zdjęciach w gazetce można zobaczyć wspólnie bawiące się dzieci różnej płci - jedne bawią się zestawami małych lalek i mebli w dom lub pracę, inne wspólnie puszczają zabawkowe samochody na plastikowej zjeżdżalni parkingu dla resoraków. Widać też chłopców, którzy prasują i gotują w zabawkowych kuchniach. Tak samo pojawiają się dziewczynki-pielęgniarki i chłopcy-muzycy. 

źródło: [gazetka-24.pl]

Internauci z radością komentują ten zabieg.

- "Sama synkowi sprezentowałam kuchnie na święta i to ulubiona zabawka od roku, niezmiennie. A klockami średnio się bawi. No, bo ten.. Zabawki i ubrania nie mają płci" - pisze jedna z nich. 

- "Moja siostra w wieku 6 lat zażądała plastikowej koparki. Zrobiliśmy dochodzenie i okazało się, że wszystkie dziewczynki na podwórku zapragnęły koparki. Niech pierwszy rzuci kamieniem, kto nie lubi transportować piasku z jednej piaskownicy do drugiej!" - opowiadała inna. 

Być może już wkrótce okaże się, że takich przypadków będzie więcej, a chłopców i dziewczynki przestanie dzielić kolejna bariera - tym razem zabawkowa. 

źródło: [gazetka-24.pl][Twitter/0BABYL0N]

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >