Lech Wałęsa. (zdj. Il. ) ; Piotr Molecki/EastNews
Źródło: (zdj. Il. ) ; Piotr Molecki/EastNews
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 16 Lipca 2020

Przykre informacje o Wałęsie. Dramat rozgrywa się za zamkniętymi drzwiami, dopiero teraz wyznał prawdę

Lech Wałęsa od 1995 roku znajduje się na politycznej emeryturze. Znana wszystkim legenda Solidarności postanowiła opowiedzieć o swojej nie najlepszej sytuacji prywatnej. Mało kto zdaje sobie sprawę z problemów, z którymi zmaga się była głowa państwa.

Były prezydent, Lech Wałęsa od lat prowadzi działalność polityczną. Jego zasługi z czasów PRL-u wśród wielu budzą jednak niemałe wątpliwości. Przypomnijmy, że według prawicowych polityków, były lider Solidarności współpracował z komunistycznymi służbami. Sam Wałęsa zdaje sobie sprawę, że budzi w naszym kraju skrajne emocje. W mediach wielokrotnie wskazywał, że przyczyną licznych ataków na niego ma być zazdrość za jego zasługi z okresu walki o wolną Polskę. 

Lech Wałęsa opowiedział o swojej sytuacji finansowej

Była głowa państwa wielokrotnie przedstawiała swoje poglądy w sprawie bieżących wydarzeń społeczno-politycznych. Za pośrednictwem Twittera czy też Facebooka niejednokrotnie krytykował on przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości. Tym razem Wałęsa opowiedział o swojej sytuacji finansowej. Okazuje się, że politykowi może brakować środków za życie. Wszystko za sprawą pandemii koronawirusa, która spraliżowała międzynarodowe loty i podróże. Przypomnijmy, że były lider Solidarności dorabia do swojej emerytury, wykładając poza granicami naszego kraju. 

Przypomnijmy, że w rozmowie z Super Expressem Lech Wałęsa opowiedział o swoich uszczuplonych finansach. - Mam 6 tysięcy złotych prezydenckiej emerytury i za tyle nie dam rady się utrzymać, bo moja żona Danuta wydaje 7 tysięcy miesięcznie. Muszę zarobić przecież na utrzymanie siebie i żony. A za friko robił nie będę przecież, ja już za friko robiłem przed 1989 rokiem - wskazywał były prezydent dla "SE". 

Lech Wałęsa nie żyje w najlepszych stosunkach ze swoją żoną. Prezydent wielokrotnie wytykał Danucie Wałęsie wydawanie niemałych pieniędzy na własne potrzeby. Z biegiem lat miłość pary prezydenckiej może powoli wygasać. Były działacz Solidarności przedstawił, na czym stoi jego relacja z byłą pierwszą damą. - Żona mnie nie lubi i nie podobam się żonie teraz na starość - opowiadał w rozmowie z Pudelkiem. Należy jednak podkreślić, że nic nie wskazuje na to, aby między małżeństwem miało dojść do poważniejszego kryzysu.

Źródło: [Super Express/Pudelek]