wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Kontrowersje związane z wpisem ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego. Natychmiastowa reakcja biskupa tarnowskiego, sytuacja, jakiej nie było

5 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Wiktor Ćwikliński

Udostępnij:

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski słynie z bardzo zajadłej walki ze zjawiskiem pedofilii wśród księży katolickich. Wielokrotnie angażował się w proces oczyszczenia kleru z tego straszliwego problemu. Tym razem mocno naraził się jednak biskupowi tarnows

Isakowicz-Zaleski podpadł wpisem na swoim blogu isakowicz.pl zatytułowanym "Krzywda pana Andrzeja, molestowanego seksualnie w wielu 13 lat przez ks. Stanisława P. z diecezji tarnowskiej". Wpis opowiada o tym że w 2002 roku ówczesny biskup tarnowski Wiktor Skworc doprowadził do odwołania jednego z kapłanów z probostwa. - "Przyczyną były „względy zdrowotne” i złożona z tego powodu „dobrowolna” rezygnacja. W rzeczywistości rezygnacja ta była wymuszona przez władze diecezji, gdyż do kurii wpłynęły skargi od rodziców chłopców, którzy byli molestowani przez owego duchownego" - twierdzi Isakowicz-Zaleski.

Ks. Isakowicz-Zaleski walczy z pedofilami

Wpis spotkał się z natychmiastową reakcją kurii tarnowskiej - W tekście Rozmyślania w blogu ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego z dnia 2 sierpnia 2020 roku ukazał się tekst, który zawiera osąd wydany z pominięciem dowodów i oparty na jednostronnej relacji” - napisał ks. Ryszard Stanisław Nowak, rzecznik prasowy biskupa tarnowskiego w oficjalnym oświadczeniu wysłanym do mediów oraz opublikowanym na stronie kurii - Przytoczona sprawa była przedmiotem procesu karno-administracyjnego, który został zakończony i zatwierdzony przez Kongregację Nauki Wiary w 2013 roku. - opisuje rzecznik - Z racji podania w tekście nazwisk oraz urzędów, oraz zasugerowania zaniedbań w tym dochodzeniu, w najbliższym czasie sprawa zostanie skierowana do kancelarii prawnej, by na tej drodze bronić dobrego imienia, które w sposób ewidentny zostało naruszone przez tekst publikacji. - zapowiada.

Kontrowersyjny wpis na blogu księdza nie został usunięty ani ocenzurowany. Ks. Isakowicz Zaleski ustosunkował się do zarzutów kurii tarnowskiej - Podtrzymuję wszystko to, co napisałem na swoim blogu w artykule pt. „Krzywda pana Andrzeja, molestowanego seksualnie w wieku 13 lat przez ks. Stanisława P. z diecezji tarnowskiej”. Zrobiłem to, ponieważ prosiła mnie o to osoba wykorzystana przez księdza - skomentował kapłan w rozmowie z portalem Onet.pl. 

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >