Kot był maltretowany przez młodego chłopaka. facebook/Straż Ochrony i Ratownictwa Zwierząt w Polsce - PSPAŹródło: facebook/Straż Ochrony i Ratownictwa Zwierząt w Polsce - PSPA
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 11 Maja 2020

Zatrważający trend wśród dzieci. Kolejne nagrania z wykorzystaniem zwierząt wyciekły do sieci

Kot był maltretowany przez nieletniego. Nagrania z "zabawy" ze zwierzęciem Patryk D. ochoczo publikował w internecie. Po interwencji Straży Ochrony i Ratownictwa Zwierząt w Polsce PSPA sprawie przyjrzy się prokuratura.

Nagrania, na których młody chłopiec znęcał się nad zwierzakiem, obiegły sieć z niespodziewaną dla ich autora prędkością, a internauci prześcigali się w ustaleniu jego tożsamości. Sprawa trafiła wreszcie do wspomnianej Straży Ochrony i Ratownictwa Zwierząt. Jej przedstawiciele złożyli zaś zawiadomenie na prokuraturę.

"W dniu dzisiejszym zostało złożone zawiadomienie do Prokuratury w sprawie nieletniego Patryka D., który w sposób okropny znęcał się nad kotem, nagrywając filmiki i publicznie je udostępniając poprzez aplikacje TikTok", czytamy na stronie organizacji.

Bardzo niepokojące informacje od ministra Szumowskiego. Chodzi o szczyt epidemiiBardzo niepokojące informacje od ministra Szumowskiego. Chodzi o szczyt epidemiiCzytaj dalej

Kot duszony i ciągnięty za uszy

W opublikowanych nagraniach zwierzę było podduszane, ciągnięte za uszy oraz za ogon. Chłopiec siłą otwierał także jego pyszczek. Większość filmów zostały już usunięta z profilu nieletniego, na całe szczęście materiały zostały jednak uprzednio zapisane przez przedstawicieli Straży.

Jak czytamy, "w zawiadomieniu pojawił się między innymi wniosek o umieszczenie nieletniego w domu poprawczym oraz nałożenie kary adekwatnej do popełnionego przestępstwa". Organizacja dodała, że TikTok zabezpieczył dane logowania chłopca. W momencie otrzymania oficjalnego pisma zostaną one przekazane prokuraturze.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Zwycięstwo Dudy już nie takie pewne? Wyrasta mu poważny przeciwnik, są wyniki sondażu
2. Onet: Senator zatrzymany przez policję w Warszawie. Użyto siły

kot

Warto zauważyć, że to nie jedyny przypadek, w którym podobne zachowanie dzieci wobec niewinnych zwierząt zostało opublikowane za pośrednictwem wspomnianej aplikacji. Przed kilkoma tygodniami portal 24wroclaw.pl poinformował o interwencji inspektorów ochrony zwierząt w Wałbrzychu. Nieletni członkowie przebywającej na kwarantannie rodziny w niezwykle drastyczny sposób dręczyli zwierzęta.

Czworonogi (dwa psy oraz kot) były duszone, rzucone o ściany oraz bite. Wobec jednego psa 12- i 15-latek stosowali także czyny o zoofilskie. Zwierzęta zostały odebrane rodzinie, a o sprawie powiadomino Sąd Rodzinny oraz Prokuraturę.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Najnowsze wyniki badań dają zaskakujące wyniki. Tysiące Polaków już przeszło koronawirusa
  2. Łowca burz ostrzega przed trąbą powietrzną. IMGW wydało pilny komunikat
  3. Jednak wyjedziemy na wakacje poza granice kraju? Wiceminister uchylił rąbka tajemnicy, ale jest haczyk
  4. Ratownicy przyjechali do leżącego na chodniku 55-latka. W karetce mogło dojść do tragedii, nagle wyjął nóż
  5. Premiera "Zabawy w chowanego" braci Sekielskich szybciej niż się wszyscy spodziewali. Jest data
  6. "Lepiej zapytajcie Chiny". Prezydent nagle przerwał konferencję i opuścił spotkanie za granicą

Źródła: facebook/Straż Ochrony i Ratownictwa Zwierząt w Polsce - PSPA / 24wroclaw.pl