wtv.pl
Kot był maltretowany przez młodego chłopaka

facebook/Straż Ochrony i Ratownictwa Zwierząt w Polsce - PSPA

Zatrważający trend wśród dzieci. Kolejne nagrania z wykorzystaniem zwierząt wyciekły do sieci

11 Maja 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Kot był maltretowany przez nieletniego. Nagrania z "zabawy" ze zwierzęciem Patryk D. ochoczo publikował w internecie. Po interwencji Straży Ochrony i Ratownictwa Zwierząt w Polsce PSPA sprawie przyjrzy się prokuratura.

Nagrania, na których młody chłopiec znęcał się nad zwierzakiem, obiegły sieć z niespodziewaną dla ich autora prędkością, a internauci prześcigali się w ustaleniu jego tożsamości. Sprawa trafiła wreszcie do wspomnianej Straży Ochrony i Ratownictwa Zwierząt. Jej przedstawiciele złożyli zaś zawiadomenie na prokuraturę.

"W dniu dzisiejszym zostało złożone zawiadomienie do Prokuratury w sprawie nieletniego Patryka D., który w sposób okropny znęcał się nad kotem, nagrywając filmiki i publicznie je udostępniając poprzez aplikacje TikTok", czytamy na stronie organizacji.

Kot duszony i ciągnięty za uszy

W opublikowanych nagraniach zwierzę było podduszane, ciągnięte za uszy oraz za ogon. Chłopiec siłą otwierał także jego pyszczek. Większość filmów zostały już usunięta z profilu nieletniego, na całe szczęście materiały zostały jednak uprzednio zapisane przez przedstawicieli Straży.

Jak czytamy, "w zawiadomieniu pojawił się między innymi wniosek o umieszczenie nieletniego w domu poprawczym oraz nałożenie kary adekwatnej do popełnionego przestępstwa". Organizacja dodała, że TikTok zabezpieczył dane logowania chłopca. W momencie otrzymania oficjalnego pisma zostaną one przekazane prokuraturze.

Warto zauważyć, że to nie jedyny przypadek, w którym podobne zachowanie dzieci wobec niewinnych zwierząt zostało opublikowane za pośrednictwem wspomnianej aplikacji. Przed kilkoma tygodniami portal 24wroclaw.pl poinformował o interwencji inspektorów ochrony zwierząt w Wałbrzychu. Nieletni członkowie przebywającej na kwarantannie rodziny w niezwykle drastyczny sposób dręczyli zwierzęta.

Czworonogi (dwa psy oraz kot) były duszone, rzucone o ściany oraz bite. Wobec jednego psa 12- i 15-latek stosowali także czyny o zoofilskie. Zwierzęta zostały odebrane rodzinie, a o sprawie powiadomino Sąd Rodzinny oraz Prokuraturę.

Źródła: facebook/Straż Ochrony i Ratownictwa Zwierząt w Polsce - PSPA / 24wroclaw.pl

Podobne artykuły

W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >
W Czaczu w Wielkopolsce służby wezwane zostały do samobójcy

Polska

Samobójstwo 27-latka w Czaczu w Wielkopolsce. Mężczyzna powiesił się na drzewie

Czytaj więcej >