Konrad Berkowicz Konfederacja. Twitter/Konrad Berkowicz/Screen
Źródło: Twitter/Konrad Berkowicz/Screen
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 25 Sierpnia 2020

Kobiety jak towar. Wiceprezes partii nagrany, podczas skandalicznego przemówienia

Konrad Berkowicz, polityk Konfederacji podczas jednego z wystąpień zaapelował o rozwiązanie męskiego problemu "bezkobiecia". Skandaliczne wystąpienie zostało nagrane i opublikowane w społecznościowych mediach. "Kobieta to nie towar czy obiekt do posiadania" - pisze oburzony internauta.

Ostatnie wybory parlamentarne niosły za sobą niejedno zaskoczenie. Do Sejmu udało się wejść Lewicy, która jako jedyna partia w Polsce, wprowadziła posłów po 4 latach nieobecności w ławach sejmowych. Również Konfederacja zaskoczyła swoim wynikiem. Koalicji skrajnie prawicowych ugrupowań nie udało się założyć klubu, jednak w grupie 11 posłów prowadzą własne koło. Nie mają wicemarszałka Sejmu ani przywilejów przysługującym największym ugrupowaniom.

Konrad Berkowicz, polityk Konfederacji chce zająć się "bezkobieciem"

Skrajnie prawicowi politycy poza homofobicznymi deklaracjami są znani z niestandardowych poglądów gospodarczych. Rezprezentuje je między innymi Janusz Korwin-Mikke oraz jego najbliższy współpracownik Konrad Berkowicz. W ostatnim czasie poseł z Krakowa zorganizował wiec z udziałem swoich wyborców. Zaproponował, by zamiast zajmować się problemem bezrobocia, skupić się na "bezkobieciu". Jego zdaniem zjawisko to stanowi problem wielu mężczyzn. 

"Skoro rząd zajmuje się problemem bezrobocia to dlaczego nie miałby się zajmować problemem "bezkobiecia" czyli sytuacją, w której jakiś mężczyzna nie ma kobiety?" - pisze polityk Konfederacji, Konrad Berkowicz na Twitterze. Niecodzienne deklaracje wywołały oburzenie części użytkowników medium. "Pan poseł "zabłysnął" seksistowskim ściekiem. Kobieta to nie towar czy obiekt do posiadania. Jeżeli mężczyzna w ten sposób podchodzi do kobiety, to nic dziwnego, że nie ma partnerki" - czytamy we wpisie Mateusza Panka, członka Wiosny Biedronia. 

Konrad Berkowicz, polityk Konfederacji jest drugą, zaraz po Korwin-Mikke, osobą budzącą skrajne emocje. Jego poglądy na prawa człowieka czy równouprawnienie kobiet przypominają stanowiska prezentowane przez Mikkego. Od roku jego działalność skupia się na krytykowaniu zarówno rządzących, jak i partii opozycyjnych. Konfederacja uważa się za jedyne w pełni prawicowe ugrupowanie.

Źródło: [Twitter/Konfederacja]