wtv.pl
Konrad Berkowicz Konfederacja

Twitter/Konrad Berkowicz/Screen

Kobiety jak towar. Wiceprezes partii nagrany, podczas skandalicznego przemówienia

25 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Konrad Berkowicz, polityk Konfederacji podczas jednego z wystąpień zaapelował o rozwiązanie męskiego problemu "bezkobiecia". Skandaliczne wystąpienie zostało nagrane i opublikowane w społecznościowych mediach. "Kobieta to nie towar czy obie

Ostatnie wybory parlamentarne niosły za sobą niejedno zaskoczenie. Do Sejmu udało się wejść Lewicy, która jako jedyna partia w Polsce, wprowadziła posłów po 4 latach nieobecności w ławach sejmowych. Również Konfederacja zaskoczyła swoim wynikiem. Koalicji skrajnie prawicowych ugrupowań nie udało się założyć klubu, jednak w grupie 11 posłów prowadzą własne koło. Nie mają wicemarszałka Sejmu ani przywilejów przysługującym największym ugrupowaniom.

Konrad Berkowicz, polityk Konfederacji chce zająć się "bezkobieciem"

Skrajnie prawicowi politycy poza homofobicznymi deklaracjami są znani z niestandardowych poglądów gospodarczych. Rezprezentuje je między innymi Janusz Korwin-Mikke oraz jego najbliższy współpracownik Konrad Berkowicz. W ostatnim czasie poseł z Krakowa zorganizował wiec z udziałem swoich wyborców. Zaproponował, by zamiast zajmować się problemem bezrobocia, skupić się na "bezkobieciu". Jego zdaniem zjawisko to stanowi problem wielu mężczyzn. 

"Skoro rząd zajmuje się problemem bezrobocia to dlaczego nie miałby się zajmować problemem "bezkobiecia" czyli sytuacją, w której jakiś mężczyzna nie ma kobiety?" - pisze polityk Konfederacji, Konrad Berkowicz na Twitterze. Niecodzienne deklaracje wywołały oburzenie części użytkowników medium. "Pan poseł "zabłysnął" seksistowskim ściekiem. Kobieta to nie towar czy obiekt do posiadania. Jeżeli mężczyzna w ten sposób podchodzi do kobiety, to nic dziwnego, że nie ma partnerki" - czytamy we wpisie Mateusza Panka, członka Wiosny Biedronia. 

Konrad Berkowicz, polityk Konfederacji jest drugą, zaraz po Korwin-Mikke, osobą budzącą skrajne emocje. Jego poglądy na prawa człowieka czy równouprawnienie kobiet przypominają stanowiska prezentowane przez Mikkego. Od roku jego działalność skupia się na krytykowaniu zarówno rządzących, jak i partii opozycyjnych. Konfederacja uważa się za jedyne w pełni prawicowe ugrupowanie.

Źródło: [Twitter/Konfederacja]

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >