wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Rekordowa frekwencja wyborcza. PKW właśnie przekazało informacje

12 Lipca 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Konferencja PKW została zaplanowana na godzinę 18:30. Podczas spotkania z mediami, Sylwester Marciniak przekazał zaskakujące informacje. Wielu głosujących mogło nie spodziewać się tak dużej frekwencji. Niewykluczone, że czeka nas kolejny rekord.

Tegoroczna kampania prezydencka wywołuje w naszym kraju ogromne emocje. Wszystko za sprawą wyrównanego poparcia rywalizujących ze sobą kandydatów. Sondaże ujawniane przed ogłoszeniem ciszy wyborczej nie dały opinii publicznej pewności co do swojego faworyta. Państwowa Komisja Wyborcza zwołała pilną konferencję prasową, podczas której przekazali kolejne wiadomości w sprawie rosnącej frekwencji wyborczej.

Konferencja PKW: Czy czeka nas kolejny rekord frekwencyjny?

Przypomnijmy, że o godzinie 12 frekwencja wyborcza wyniosła 24.73%. Zanotowano nieznaczne spadki aktywności wśród mieszkańców dużych miejscowości. Większe zainteresowanie głosowaniem zaobserwowano za to w małych aglomeracjach. Może to wynikać z trwających wakacji. Warto podkreślić, że wielu Polaków udało się do urn w miejscach, w których trwają ich urlopy. Szczególne zaskoczenie jednak wywołała informacja w sprawie frekwencji wyborczej o godzinie 17:00.

Konferencja PKW przyciągnęła uwagę wielu mediów. Sylwester Marciniak, przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej wskazał, że do godziny 17:00 aż 52.1% uprawnionych do głosowania Polek i Polaków wzięło udział w wyborach prezydenckich. Przedstawione dane nie pozostawiają najmniejszych złudzeń. Możemy mieć do czynienia z kolejnym rekordem. Przypomnijmy, że podczas pierwszej tury wyborów prezydenckich swoje poparcie przekazało aż 64.5% uprawnionych do głosowania.

Najmniejszą frekwencją odnotowano Gdańsku, Katowicach oraz w Gorzowie Wielkopolskim i Łodzi. Największą aktywność wyborców odnotowano zaś w Warszawie, Zielonej Górze i Poznaniu. Należy podkreślić, że w każdej z wymienionej miejscowości udział w głosowaniu wzięło więcej niż 50% uprawnionych do głosowania.

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >