wtv.pl > Polska > Rekordowa frekwencja wyborcza. PKW właśnie przekazało informacje
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 08:35

Rekordowa frekwencja wyborcza. PKW właśnie przekazało informacje

wtv
WTV.pl

Tegoroczna kampania prezydencka wywołuje w naszym kraju ogromne emocje. Wszystko za sprawą wyrównanego poparcia rywalizujących ze sobą kandydatów. Sondaże ujawniane przed ogłoszeniem ciszy wyborczej nie dały opinii publicznej pewności co do swojego faworyta. Państwowa Komisja Wyborcza zwołała pilną konferencję prasową, podczas której przekazali kolejne wiadomości w sprawie rosnącej frekwencji wyborczej.

Konferencja PKW: Czy czeka nas kolejny rekord frekwencyjny?

Przypomnijmy, że o godzinie 12 frekwencja wyborcza wyniosła 24.73%. Zanotowano nieznaczne spadki aktywności wśród mieszkańców dużych miejscowości. Większe zainteresowanie głosowaniem zaobserwowano za to w małych aglomeracjach. Może to wynikać z trwających wakacji. Warto podkreślić, że wielu Polaków udało się do urn w miejscach, w których trwają ich urlopy. Szczególne zaskoczenie jednak wywołała informacja w sprawie frekwencji wyborczej o godzinie 17:00.

Konferencja PKW przyciągnęła uwagę wielu mediów. Sylwester Marciniak, przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej wskazał, że do godziny 17:00 aż 52.1% uprawnionych do głosowania Polek i Polaków wzięło udział w wyborach prezydenckich. Przedstawione dane nie pozostawiają najmniejszych złudzeń. Możemy mieć do czynienia z kolejnym rekordem. Przypomnijmy, że podczas pierwszej tury wyborów prezydenckich swoje poparcie przekazało aż 64.5% uprawnionych do głosowania.

Najmniejszą frekwencją odnotowano Gdańsku, Katowicach oraz w Gorzowie Wielkopolskim i Łodzi. Największą aktywność wyborców odnotowano zaś w Warszawie, Zielonej Górze i Poznaniu. Należy podkreślić, że w każdej z wymienionej miejscowości udział w głosowaniu wzięło więcej niż 50% uprawnionych do głosowania.

Tagi: