Konferencja PKW frekwencja wyborcza. WTVŹródło: WTV
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 12 Lipca 2020

Rekordowa frekwencja wyborcza. PKW właśnie przekazało informacje

Konferencja PKW została zaplanowana na godzinę 18:30. Podczas spotkania z mediami, Sylwester Marciniak przekazał zaskakujące informacje. Wielu głosujących mogło nie spodziewać się tak dużej frekwencji. Niewykluczone, że czeka nas kolejny rekord.

Tegoroczna kampania prezydencka wywołuje w naszym kraju ogromne emocje. Wszystko za sprawą wyrównanego poparcia rywalizujących ze sobą kandydatów. Sondaże ujawniane przed ogłoszeniem ciszy wyborczej nie dały opinii publicznej pewności co do swojego faworyta. Państwowa Komisja Wyborcza zwołała pilną konferencję prasową, podczas której przekazali kolejne wiadomości w sprawie rosnącej frekwencji wyborczej.

Hanna Lis apeluje do wyborców, niepokojące doniesienia. Hanna Lis apeluje do wyborców, niepokojące doniesienia. "Należy wzywać policję"Czytaj dalej

Konferencja PKW: Czy czeka nas kolejny rekord frekwencyjny?

Przypomnijmy, że o godzinie 12 frekwencja wyborcza wyniosła 24.73%. Zanotowano nieznaczne spadki aktywności wśród mieszkańców dużych miejscowości. Większe zainteresowanie głosowaniem zaobserwowano za to w małych aglomeracjach. Może to wynikać z trwających wakacji. Warto podkreślić, że wielu Polaków udało się do urn w miejscach, w których trwają ich urlopy. Szczególne zaskoczenie jednak wywołała informacja w sprawie frekwencji wyborczej o godzinie 17:00.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Zaskakująca wpadka na żywo w RMF FM. Dziennikarz był przekonany, że nikt go nie słyszy, a wciąż pozostawał na antenie
2. PKW właśnie podało dane dotyczące frekwencji. Liczby robią ogromne wrażenie

Konferencja PKW przyciągnęła uwagę wielu mediów. Sylwester Marciniak, przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej wskazał, że do godziny 17:00 aż 52.1% uprawnionych do głosowania Polek i Polaków wzięło udział w wyborach prezydenckich. Przedstawione dane nie pozostawiają najmniejszych złudzeń. Możemy mieć do czynienia z kolejnym rekordem. Przypomnijmy, że podczas pierwszej tury wyborów prezydenckich swoje poparcie przekazało aż 64.5% uprawnionych do głosowania.

Najmniejszą frekwencją odnotowano Gdańsku, Katowicach oraz w Gorzowie Wielkopolskim i Łodzi. Największą aktywność wyborców odnotowano zaś w Warszawie, Zielonej Górze i Poznaniu. Należy podkreślić, że w każdej z wymienionej miejscowości udział w głosowaniu wzięło więcej niż 50% uprawnionych do głosowania. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Złamano ciszę wyborczą w komisji na Mazowszu? Wiceprzewodnicząca umieściła wypełnioną kartę do głosowania
  2. Trwa cisza wyborcza, kara nawet 1 mln zł. Czego nie można robić w mediach społecznościowych?
  3. Iwona Wieczorek zaginęła 10 lat temu. Dramatyczne słowa matki wyciskają łzy
  4. Zwabił małego chłopca, chciał go skrzywdzić i wykorzystać. Zatrważające sceny w polskim mieście, ruszyła obława
  5. Zaskakująca wpadka na żywo w RMF FM. Dziennikarz był przekonany, że nikt go nie słyszy, a wciąż pozostawał na antenie
  6. Radio ZET: Sprawa pumy Nubii zakończona