wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Rekordowa frekwencja wyborcza. PKW właśnie przekazało informacje

12 Lipca 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Konferencja PKW została zaplanowana na godzinę 18:30. Podczas spotkania z mediami, Sylwester Marciniak przekazał zaskakujące informacje. Wielu głosujących mogło nie spodziewać się tak dużej frekwencji. Niewykluczone, że czeka nas kolejny rekord.

Tegoroczna kampania prezydencka wywołuje w naszym kraju ogromne emocje. Wszystko za sprawą wyrównanego poparcia rywalizujących ze sobą kandydatów. Sondaże ujawniane przed ogłoszeniem ciszy wyborczej nie dały opinii publicznej pewności co do swojego faworyta. Państwowa Komisja Wyborcza zwołała pilną konferencję prasową, podczas której przekazali kolejne wiadomości w sprawie rosnącej frekwencji wyborczej.

Konferencja PKW: Czy czeka nas kolejny rekord frekwencyjny?

Przypomnijmy, że o godzinie 12 frekwencja wyborcza wyniosła 24.73%. Zanotowano nieznaczne spadki aktywności wśród mieszkańców dużych miejscowości. Większe zainteresowanie głosowaniem zaobserwowano za to w małych aglomeracjach. Może to wynikać z trwających wakacji. Warto podkreślić, że wielu Polaków udało się do urn w miejscach, w których trwają ich urlopy. Szczególne zaskoczenie jednak wywołała informacja w sprawie frekwencji wyborczej o godzinie 17:00.

Konferencja PKW przyciągnęła uwagę wielu mediów. Sylwester Marciniak, przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej wskazał, że do godziny 17:00 aż 52.1% uprawnionych do głosowania Polek i Polaków wzięło udział w wyborach prezydenckich. Przedstawione dane nie pozostawiają najmniejszych złudzeń. Możemy mieć do czynienia z kolejnym rekordem. Przypomnijmy, że podczas pierwszej tury wyborów prezydenckich swoje poparcie przekazało aż 64.5% uprawnionych do głosowania.

Najmniejszą frekwencją odnotowano Gdańsku, Katowicach oraz w Gorzowie Wielkopolskim i Łodzi. Największą aktywność wyborców odnotowano zaś w Warszawie, Zielonej Górze i Poznaniu. Należy podkreślić, że w każdej z wymienionej miejscowości udział w głosowaniu wzięło więcej niż 50% uprawnionych do głosowania.

Alan WysockiAutor

Ateista roku 2018, redaktor WTV.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Abp Grzegorz Ryś przeprasza urażonych wiernych

Polska

"Przepraszam wszystkich, którzy poczuli się zgorszeni". Abp Grzegorz Ryś przeprasza wiernych

Czytaj więcej >
Instagram/fundacjaocalenie

Polska

Kolejne tragiczne wydarzenia na granicy. Fundacja Ocalenie ujawniła działania Straży Granicznej

Czytaj więcej >
EAST NEWS

Polska

Ostrzeszów. Policja znalazła zwłoki 86-letniego grzybiarza

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News

Polska

Pułtusk. Z rzeki wyłowiono zwłoki 6-letniej dziewczynki i jej 39-letniej matki

Czytaj więcej >
Google Maps

Polska

Lublin. 26-letnia matka, która udusiła swoje dzieci jest już w areszcie

Czytaj więcej >
KPP Kolno

Polska

Kolno. 17-latek włamał się do lokalu gastronomicznego. Grozi mu 10 lat więzienia

Czytaj więcej >