Kinga Duda Andrzej Duda. (zdj. Il.) ; Łukasz Gagulski/East News
Źródło: (zdj. Il.) ; Łukasz Gagulski/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 17 Sierpnia 2020

Kinga Duda powinna przerwać milczenie? Po głośnym przemówieniu na wiecu ojca całkowicie zniknęła

Kinga Duda od swojej ostatniej aktywności ponownie nie udziela się w debacie publicznej. W czasach, gdy osoby LGBT są poddawane stałej przemocy i dyskryminacji, córka Andrzeja Dudy pobiera wykształcenie. Jeszcze kilka tygodni temu apelowała o wzajemny szacunek.

Ostatnia kampania prezydencka budziła wiele kontrowersji i skandali. Szczególnym zaskoczeniem dla opinii publicznej była niespodziewana aktywność Kingi Dudy i żony Andrzeja Dudy, Agaty. Obie przez ostatnie 5 lat nie zabierały głosu w debacie publicznej. Dopiero po ogłoszeniu wyników exit poll zdecydowały się wejść na mównicę i przemówić do mediów. Córka pary prezydenckiej postanowiła skomentować bieżące wydarzenia społeczno-polityczne.

Popularny polski muzyk trafi do więzienia na nawet 8 lat? Pojawiły się głosy oburzenia, sytuacja jest poważnaPopularny polski muzyk trafi do więzienia na nawet 8 lat? Pojawiły się głosy oburzenia, sytuacja jest poważnaCzytaj dalej

Kinga Duda wciąż milczy, a osoby LGBT wciąż mierzą się z przemocą

Podczas ostatniego wiecu Andrzeja Dudy jego córka wygłosiła płomienną mowę. Jej słowa wywołały istną burzę medialną. Nikt nie spodziewał się, że Kinga Duda wyjdzie przed kamery i stanie w obronie mniejszości seksualnych. - Apeluję do państwa, aby nikt w naszym kraju nie bał się wyjść z domu. Ponieważ, niezależnie od tego, w co wierzymy, jaki mamy kolor skóry, jakie mamy poglądy, którego kandydata popieramy i kogo kochamy wszyscy jesteśmy równi, nikt nie zasługuje na to, żeby być obiektem nienawiści. Szanujmy się - apelowała Kinga Duda podczas wiecu wyborczego swojego ojca.

Podwyżki dla posłów, ale nie dla Polaków? Rząd zdecydował, wszystko jest już jasnePodwyżki dla posłów, ale nie dla Polaków? Rząd zdecydował, wszystko jest już jasneCzytaj dalej

Córka prezydenta swoim wystąpieniem z pewnością chciała ocieplić wizerunek Andrzeja Dudy. Przypomnijmy, że to właśnie obecnie urzędująca głowa państwa oraz Przemysław Czarnek wygłaszali homofobiczne tezy. - Próbuje się nam wmówić, że LGBT to ludzie. A to jest po prostu ideologia - tłumaczył ówczesny kandydat związany ze Zjednoczoną Prawicą w Brzegu (woj. opolskie) na jednym ze spotkań wyborczych. Jak podawali aktywiści, polityk miał nie reagować na przepychanki i wulgaryzmy, którymi obrzucano uczestników wiecu z tęczowymi lub proklimatycznymi banerami.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Z ostatniej chwili: pół Polski w żółtej strefie. Fatalne informacje dla wielu Polaków
2. WHO nie ma dobrych wieści. Świat musi się zmierzyć z jeszcze bardziej śmiercionośną plagą niż wirus

Kinga Duda wciąż nie zabrała głosu po ostatnich wydarzeniach wokół osób LGBT. Córka Andrzeja Dudy wykazuje się niekonsekwencją w swoim deklaracjach. Jeszcze do niedawna apelowała o wzajemny szacunek. Jej sprzeciw wobec homofobii i transfobii z pewnością dodałby otuchy mniejszościom seksualnym.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Z ostatniej chwili: wielka ewakuacja. Ludzie muszą natychmiast opuścić swoje mieszkania. Na miejsce jadą służby
  2. Czy pierwsze damy dostają pensje? Sprawdzamy
  3. Bracia Sekielscy znowu z kolejnym projektem. Czy znów będzie kontrowersyjnie?
  4. Język nienawiści i środowiska narodowe w TVP Info? Skandaliczne treści siejące zgorszenie, odpowiedź LGBT
  5. A. Macierewicz odpłynął u o. Rydzyka. Znów mówi o katastrofie smoleńskiej, Tuskowi zarzuca winę i kłamstwo, padły oskarżenia
  6. Nagły apel Chorwacji do wszystkich turystów. Zła wiadomość, jest coraz gorzej

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!