wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Kinga Duda powinna przerwać milczenie? Po głośnym przemówieniu na wiecu ojca całkowicie zniknęła

17 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Kinga Duda od swojej ostatniej aktywności ponownie nie udziela się w debacie publicznej. W czasach, gdy osoby LGBT są poddawane stałej przemocy i dyskryminacji, córka Andrzeja Dudy pobiera wykształcenie. Jeszcze kilka tygodni temu apelowała o wzaje

Ostatnia kampania prezydencka budziła wiele kontrowersji i skandali. Szczególnym zaskoczeniem dla opinii publicznej była niespodziewana aktywność Kingi Dudy i żony Andrzeja Dudy, Agaty. Obie przez ostatnie 5 lat nie zabierały głosu w debacie publicznej. Dopiero po ogłoszeniu wyników exit poll zdecydowały się wejść na mównicę i przemówić do mediów. Córka pary prezydenckiej postanowiła skomentować bieżące wydarzenia społeczno-polityczne.

Kinga Duda wciąż milczy, a osoby LGBT wciąż mierzą się z przemocą

Podczas ostatniego wiecu Andrzeja Dudy jego córka wygłosiła płomienną mowę. Jej słowa wywołały istną burzę medialną. Nikt nie spodziewał się, że Kinga Duda wyjdzie przed kamery i stanie w obronie mniejszości seksualnych. - Apeluję do państwa, aby nikt w naszym kraju nie bał się wyjść z domu. Ponieważ, niezależnie od tego, w co wierzymy, jaki mamy kolor skóry, jakie mamy poglądy, którego kandydata popieramy i kogo kochamy wszyscy jesteśmy równi, nikt nie zasługuje na to, żeby być obiektem nienawiści. Szanujmy się - apelowała Kinga Duda podczas wiecu wyborczego swojego ojca.

Córka prezydenta swoim wystąpieniem z pewnością chciała ocieplić wizerunek Andrzeja Dudy. Przypomnijmy, że to właśnie obecnie urzędująca głowa państwa oraz Przemysław Czarnek wygłaszali homofobiczne tezy. - Próbuje się nam wmówić, że LGBT to ludzie. A to jest po prostu ideologia - tłumaczył ówczesny kandydat związany ze Zjednoczoną Prawicą w Brzegu (woj. opolskie) na jednym ze spotkań wyborczych. Jak podawali aktywiści, polityk miał nie reagować na przepychanki i wulgaryzmy, którymi obrzucano uczestników wiecu z tęczowymi lub proklimatycznymi banerami. 

Kinga Duda wciąż nie zabrała głosu po ostatnich wydarzeniach wokół osób LGBT. Córka Andrzeja Dudy wykazuje się niekonsekwencją w swoim deklaracjach. Jeszcze do niedawna apelowała o wzajemny szacunek. Jej sprzeciw wobec homofobii i transfobii z pewnością dodałby otuchy mniejszościom seksualnym.

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >