Karta wyborcza. (zdj. Il. ) ; Jan Bielecki/East NewsŹródło: (zdj. Il. ) ; Jan Bielecki/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 12 Lipca 2020

Czy na pewno oddaliście ważny głos? Niepokojące sygnały, dotyczące brakującego elementu na kartach wyborczych

Karta wyborcza przekazywana uprawnionym do głosowania może zawierać pewne błędy? Zaskoczeni Polacy przekazują niepokojące informacje prosto z komisji. Okazuje się, że mogło dojść do podobnych incydentów, jak podczas pierwszej tury wyborów prezydenckich.

Od wczesnych godzin porannych Polki i Polacy przekazują swoje poparcie dwóm, konkurującym ze sobą politykom, którzy ubiegają się o urząd głowy państwa. Niestety do opinii publicznej docierają zaskakujące wiadomości w sprawie rozdawanych kart wyborczych. Okazuje się, że mogło dojść do poważnych zaniedbań. "Wirtualna Polska" ostrzega przed sytuacjami, które mogą dotyczyć wielu z was.

Jarosław Kaczyński oddawał głos, kiedy do lokalu wpadł mężczyzna. Doszło do incydentuJarosław Kaczyński oddawał głos, kiedy do lokalu wpadł mężczyzna. Doszło do incydentuCzytaj dalej

Karta wyborcza zawiera błędy? "WP" przytacza doświadczenia wyborców

 - Nie zdążyłam nawet zrobić zdjęcia tej karty, jak podszedł członek komisji i podał mi pieczątkę, żebym to ja podbiła. Szok, tak teraz wyglądają demokratyczne wybory - opowiada redakcji "WP" pani Alicja. Przedstawicielka Krajowego Biura Wyborczego wyjaśniła, że to pracownicy poszczególnych komisji powinni podbijać pieczątki. - Jeżeli komisja ominęła którąś kartę przy pieczętowaniu, to powinna sama przybić pieczątkę - tłumaczy "WP" Barbara Sobczyk z KBW.

Podczas ostatniej konferencji prasowej przewodnicząca KBW, Magdalena Pietrzak zaznaczyła, że rzeczywiście, zgłoszono kilka przypadków nieostęplowanych kart. - Jeśli chodzi o porządek, nie mieliśmy żadnych informacji, że nietypowe zdarzenia miały miejsce, poza informacjami pojedynczymi, że gdzieś była nieostemplowana karta - powiedziała.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Zaskakująca wpadka na żywo w RMF FM. Dziennikarz był przekonany, że nikt go nie słyszy, a wciąż pozostawał na antenie
2. Jaka będzie emerytura? W tym roku ZUS zmienia sposób, listu już nie dostaniesz, ale jest na to metoda

Karta wyborcza powinna zawierać dwie pieczęcie. Jedna być nadrukowana, a druga podstemplowana przed członków komisji. Przypomnijmy, że prawy, górny róg kartki powinien być również przecięty. Karta niespełniająca przyjętych wymagań nie zostanie wzięta pod uwagę. Każdy tego typu incydent należy niezwłocznie zgłosić do przewodniczącego swojej komisji. Niezwykle ważna jest również urna wyborcza, która od rozpoczęcia wyborów aż do godziny 21 powinna być odpowiednio zaplombowana. Warto podkreślić, że wszelkie tego typu incydenty mogą wpłynąć na przedłużenie ciszy wyborczej. Podczas ostatniej konferencji prasowej przedstawicieli PKW informowano, że taka sytuacja nie powinna się jednak wydarzyć.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niejeden może im pozazdrościć. Wielu Polaków otrzymuje podwójną waloryzację
  2. NFZ zabiera pieniądze szpitalom, które walczyły z koronawirusem. Czy ma do tego prawo?
  3. Iwona Wieczorek zaginęła 10 lat temu. Dramatyczne słowa matki wyciskają łzy
  4. Zwabił małego chłopca, chciał go skrzywdzić i wykorzystać. Zatrważające sceny w polskim mieście, ruszyła obława
  5. Zaskakująca wpadka na żywo w RMF FM. Dziennikarz był przekonany, że nikt go nie słyszy, a wciąż pozostawał na antenie
  6. Radio ZET: Sprawa pumy Nubii zakończona

Źródło: [Wirtualna Polska]